Zaopiekuj się mną

Wydawnictwo: Albatros
My best friend`s girl
978-83-7359-579-8
kathrin

Kamryn i Adele były sobie bardzo bliskie. Ich przyjaźń wydawała się silniejsza niż całe zło tego świata. Do czasu. Gdy Kamryn dowiaduje się, że jej narzeczony zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką, dla dziewczyny staje się jasne, że w jej życiu nie ma już miejsca dla dwóch najbliższych dotąd osób. Są rzeczy, których wybaczyć nie można - należy do nich sytuacja, w której inna kobieta rodzi dziecko twojego ukochanego. Kilka lat po burzliwym rozstaniu Kamryn otrzymuje list, w którym Adele prosi ją o wizytę w szpitalu. Umierająca kobieta błaga dawną przyjaciółkę o to, by adoptowała jej córeczkę. Każde spojrzenie na pięcioletnią Tegan przypomina Kamryn o utraconym szczęściu. Czy można wymagać takiego poświęcenia?

Książka jest rewelacyjna wzrusza, skłania do refleksji i przemyśleń. Autorka uświadamia nam,że koleje życia są tak nieprzewidywalne że wszystko może się zdarzyć. To co wydaje nam się nie możliwe w jednej chwili może stać się rzeczywistością i na zawsze odmienić nasze życie.
Moja ocena to 10/10
Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk

Ania | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Jest to naprawde dobra literatura kobieca,która czasem jest zabawna a czasem wzruszająca i smutna.Opowiada piękną historię życia o życiu,które niezależnie od tego jak bardzo jest przez nas zaplanowane pisze swoje własne scenariusze.Nadaje nowy puntk widzenia wielu sprawom.Bardzo wciąga i pomaga zrozumieć przeciwności losu,a są one po to,aby pużniej było lepie.Polecam!

marcia | 2011-07-28
Na półkach: Przeczytane, Dramat
Przeczytana: 28 lipca 2011

Po prostu świetna książka!

Pani Koomson miała rewelacyjny pomysł na tę powieść. Wspaniale ukazała świat widziany oczami dziecka, a także to jak ono sobie radzi w obliczu tragedii, bowiem dziecko tragedię odczuwa inaczej niż dorosły człowiek, inaczej stara sobie poradzić z sytuacją w jakiej się znalazło.
Autorka stworzyła historię bardzo prawdziwą, wyjętą z życia, że tak to ujmę. W powieści można znaleźć całą gamę uczuć.

Bardzo autentyczna historia. Polecam!

Ania K | 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Wzruszająca historia,ciekawie przedstawiona opowieśc o sile przyjażni ,miłosci ,zdradzie ,przebaczaniu .Czytając ksiązke zastanawialam sie ile człowiek jest w stanie zrobic w imię przyjazni biorąc na siebie odpowiedzialnośc jaką jest opieka nad dzieckiem przyjaciólki ,która niestety nie mogła sama wychowywac swojej córeczki.Bardzo sie wzruszam czytając książki o dzieciaczkach ,są one rozkoszne i czasami dorosli powinni sie wiele od nich uczyc.Na pewno siegne po inne pozycje tej autorki i bedzie zaliczala sie do moich ulubionych.Polecam.

Evita | 2011-12-18

Właśnie skończyłam czytać "Zaopiekuj się mną" Dorothy Koomson, trzymam książkę na kolanach, przeglądam, kartkuję i tak sobie myślę, że równie pięknej i wzruszającej historii dawno nie czytałam. Wzruszyłam się. Autentycznie i szczerze, bo taka właśnie jest ta historia, prawdziwa i szczera.

Kamryn i Adele to przyjaciółki na dobre i na złe. Co zrobić kiedy to złe przychodzi znienacka, atakuje bez ostrzeżenia i zmienia wszystkim życie? Kamryn dowiaduje się o zdradzie, boli tym bardziej, że zawiodły ją osoby, które kochała, osoby jej bliskie i drogie. Dziewczyna otrzymała cios prosto w serce. Zdarzenie to kończy pewien etap w życiu Kamryn, zrywa ona kontakty z obojgiem, nie dając możliwości wytłumaczenia. Czy w ogóle da się wytłumaczyć to co jej zrobili? Kiedy Kam wreszcie uwierzyła w miłość, teraz zostaje jej pozbawiona. Dlatego niespodziewana prośba śmiertelnie chorej Adele tak wstrząsa dziewczyną. Poukładała już sobie życie, oddała się pracy i nie chce wracać do przykrych...

Pokrecona | 2014-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Wspaniała,wzruszająca książka o przyjaźni oraz poświęceniu.
Czyta się ją czasami na wstrzymanym oddechu ,a czasami ze łzami w oczach.
Są tu poruszane bardzo ważne tematy;zdrada,wierność przyjaźni oraz przebaczanie..
Polecam ją każdemu,ponieważ jest szczera i dociera głęboko do serca.Po przeczytaniu jej,nasze życie nabiera innego wymiaru,innego sensu...

Dziękuję za możliwość jej przeczytania Agnieszko;)

Madi | 2014-07-01
Na półkach: Obyczajówka, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Książka wywołała we mnie dość silne emocje-raz byłam wzruszona,a raz
śmiałam się razem z bohaterkami.
Jest tu opisana przepiękna historia prawdziwej przyjaźni ,poświęcenia i miłości do dziecka przyjaciółki-choć czytając o Tegan jaka jest grzeczna,mądra i urocza nie można jej po prostu nie kochać.
Książka jest tak bardzo realna,że zmusza do przemyślenia i zostawia nas z zapytaniem :
Co my zrobilibyśmy na miejscu Kam? ,a z drugiej strony :
Jak byśmy postąpili na miejscu Adele?
Choć książka przy niektórych opisach trochę mnie nużyła ,to i tak uważam ją za bardzo dobrą i wzruszającą powieść.

kwiatek29 | 2012-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Kamryn i Adele były kiedyś najlepszymi przyjaciółkami.Do czasu.Gdy Kamryn dowiedziała się,że jej najlepsza przyjaciółka przespała się z jej narzeczonym,a owocem tej zdrady jest dziecko,zerwała wszelkie kontakty z obojgiem.Mijają dwa lata.Kamryn dostaje list od Adele,która jest śmiertelnie chora,prosi ją o odwiedziny w szpitalu.W szpitalu Adele prosi przyjaciółkę o ostatnią przysługę,chce aby Kamryn zaadoptowała jej 5-letnią córkę,gdy ona już umrze.Książka wywołała we mnie silne emocje,porusza temat zdrady,wybaczenia,poświęcenia.

Kasiulek | 2011-06-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Kamryn w dniu swoich 32 urodzin dostaje list od swojej „byłej” najlepszej przyjaciółki. Wcześniejszych listów od niej nie czyta, gdyż nie ma ochoty wysłuchiwać jej tłumaczeń. Jednak teraz jest inaczej, list znajduje się w kolorowej kopercie, nie jest podpisany i Ryn jest pewna, że są to życzenia urodzinowe.
Myli się, to list od Adele, która prosi ją o spotkanie, gdyż jest ciężko chora i w niedługim czasie umrze.

Kamryn i Adele znają się od liceum, kiedy to zostały połączone w parę do pewnego projektu. Jednak pierwsze ich spotkanie nie było pozytywne. Adele ma bogatych rodziców, no i w związku z tym wszyscy myślą, że o nic nie musi walczyć, wszystko przychodzi jej łatwo, jest ładna zgrabna. Natomiast Kamryn ma troszkę więcej kilogramów i jest czarnoskóra. Jednak jest kochana przez rodziców, czego nie można powiedzieć o Adele, której matka zmarła przy porodzie dziewczyny i od tamtego momentu ojciec nie może tego zaakceptować, obwiniając córkę o śmierć żony.
Adele postanawia się...

Lidia | 2012-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Bardzo polecam książkę czytelnikom, którzy lubią się wzruszać, popłakać - mimo, że to nie romansidło ale realia życia które los stworzył bohaterom tej wspaniałej powieści.