Gwiazdy prowadzą do domu

Wydawnictwo: Książnica
Follow the Stars Home
macierzyństwo, dziecko, choroba

Inne wydania

Wzruszająca historia o uczuciach, odwadze i wielkiej miłości. Dianne z radością oczekuje narodzin swego pierwszego dziecka, toteż przeżywa głęboki dramat, kiedy okazuje się, że córeczka, którą wkrótce wyda na świat, będzie głęboko upośledzona. Opuszczona przez męża, który nie potrafi sprostać rzeczywistości, Dianne samodzielnie podejmuje trud wychowania. Nie szczędząc sił i poświęcenia z czasem odkrywa wartości, których wcześniej nie dostrzegała...

książek: 1901
Gosia | 2015-04-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Przeczytałam już trzy książki Luanne Rice i każda mi się podobała. Najbardziej wzruszyła mnie powieść "Sklep pod Dziewiątą Chmurką", mam do niej bardzo osobisty stosunek. Rzadko zdarza mi się płakać nad książkami, a przy tej mi się to przydarzyło. Dlatego jest to dla mnie szczególna pozycja.
Powieść "Gwiazdy prowadzą do domu" opisuje losy Dianne - matki niepełnosprawnej Julii, porzuconej przez męża i ojca jej córeczki.
To na pewno mądra, wzruszająca i wartościowa lektura. Byłaby lepsza, gdyby momentami nie była tak przesłodzona, a w rezultacie niektóre osoby stały się nieco sztuczne. Ale to taka drobna wada.
Czytając, nie mogłam przestać, mimo że nie jest to przecież żaden pełen napięcia kryminał. Styl autorki jest bardzo przyjemny i tak rozdział za rozdziałem i już koniec książki.
Wiele tu autorka porusza tematów: niezmierzonej i bezwarunkowej miłości matki do dziecka, pełnej poświęceń, trudów, ale i radości, dokonywaniu niewłaściwych życiowych wyborów, miłości mężczyzny do...

wiejskifilozof | 2015-04-07

Jaka piękna i wzruszająca historia.
Historia, która może się zdarzyć każdemu.
Chore dziecko, tu Julia. Ciężką upośledzone, ale mające prawo do życia i bycia kochany.
Jej mama opuszczona przez męża, radzi sobie jak może, mimo wielu mało sympatycznych rzeczy.
Aż, do pewnego wydarzenia...
Książka wzrusza, bo historia mimo,że fikcyjna może się każdemu przydarzyć.

Magdzialena | 2015-09-19
Na półkach: 2015 :), Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 19 września 2015

Wreszcie znalazłam chwile czasu, aby przeczytać tę wspaniałą książkę L. Rice.
Nie czytałam innych książek tej autorki, ale po przeczytaniu tego dzieła, wiem że na tej jednej nie poprzestanę.
Co prawda, chwilami mam wrażenie że historia jest trochę przesłodzona, jednak mimo wszystko jest cudowna, wzruszająca. Opowiada o ludziach, którzy muszę walczyć z przeciwnościami losu. Jednak wszystko przepełnione jest ogromną miłością, którą wzajemnie się obdarzają.
Dianne - wychowuje niepełnosprawną córeczkę Julię, której stan niestety nie polepsza się, wręcz przeciwnie z każdym dniem trochę pogarsza.
Alan - od 12 lat mimo iż najmocniej na świecie kocha i Dianne, nie zostaje przez nią do siebie dopuszczony,a to tylko dlatego że jego brat porzucił ją wiele lat temu.
Amy - dwunastoletnia dziewczynka, której mama jest w ciężkiej depresji, która przez jej chłopaka Buddiego nie jedno okrucieństwo już widziała.
To losy tej trójki oraz Julii i Lucindy są pięknie przedstawione.
Książka...

Fabuła przypomniała mi filmy nadawane podczas weekendu w TVP, w sumie familijne z dramatem, zwykle w początkowym etapie i skomplikowanymi problemami życiowymi głównych bohaterów. Być może nawet ta książka ma swój odpowiednik filmowy i stąd od razu nasunęło mi się skojarzenie.
Pozycja ukazująca bardzo życiowe sytuacje przez co może wydać się bliska czytelnikowi, jednak mnie brakło tu tej plastyczności opisu, który wciąga i powoduje emocjonalne dogłębne przeżycie historii Dianne. Zapewne wpływ na odbiór ma tu też ilość podobnych opowieści, z którymi już sie zetknęłam i nastrojowość iście z hollywoodzkich obrazków, dlatego dla mnie jest przede wszystkim powielającą schematy. A ile razy można rozczulać się nad podobnym scenariuszem? Oczywiście wszystko jest możliwe, zależy tylko od sposobu podania. W tym wypadku Luanne Rice mnie nie uwiodła, nie przekonała na tyle bym mogła w pełni przeżyć losy bohaterów.

ceylonka | 2010-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Dzisiaj mogę to powiedzieć - to jest jedna z najpiękniejszych książek w moim dotychczasowym życiu, z którymi miałam zaszczyt się zetknąć. Nie zliczę, ile razy w trakcie czytania, prawdziwie popłakałam się...
Dianne i jej 12 letnia przyjaciółka Amy, wybierają się na "Dziadka do orzechów". Los sprawia, że stają się ofiarami pijanego taksówkarza. Dianne, chcąc uratować Amy, ochrania ją swoim ciałem, przez co sama trafia do szpitala w stanie ciężkim. Ponownie los sprawia, że w jej torebce pielęgniarka znajduje wizytówkę z kontaktem na kuter "Afrodyta". Właścicielem jest jej były mąż.
W tym momencie zaczyna się retrospekcja wydarzeń. Dowiadujemy się o losach Tima i Alana, dwóch braci, którzy walczą o miłość Dianne. O złym wyborze i konsekwencjach. Upragnionej ciąży, podczas której Tim i Dianne dowiadują się o chorobie córeczki - Julki, o odejściu Tima... walce Dianne o życie dziecka.
W tą historię wkrada się też Amy, dziewczynka z ciężkimi przeżyciami. Amy, przyprowadzona przez dr...

Kasiek | 2014-09-08
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 08 września 2014

Jest to moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki i równie udane. Wzruszająca książka o miłości romantycznej i macierzyńskiej, o wybaczaniu i zrozumieniu drugiego człowieka. Polecam.

lila | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Przebrnęłam przez 150 stron. Historia interesująca, ale sposób pisania autorki kompletnie mnie nie porywa...
...może nie czas na tę książkę, nie skreślam pisarki

Paolina_pl | 2014-04-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Piękna opowieść! Ale przede wszystkim BARDZO WZRUSZAJĄCA. Czytając, miałam kluskę w gardle i czasami musiałam powstrzymywać łzy.

To wspaniała historia o ludziach, którzy zmagają się z przeciwnościami losu i jak tylko mogą starają się uczynić świat łatwiejszym. O ludziach, którzy dzięki miłości i ogromnej dobroci mimo wszystkich trudności są piękni, życzliwi i prawdziwi. To również historia o tym, że nawet najtrudniejsze chwile kiedyś przeminą i zza chmur znowu wyjdzie słońce.
Książka uczy, by dostrzegać tych, którzy otaczają nas na co dzień, bardziej ich doceniać i obdarzyć większą miłością, bo przecież są przy nas- więc zasługują na tę miłość.

Choć na początku, przez pierwszych kilka stron myślałam, że nie przebrnę przez tę książkę, to już po stronach kilkunastu "wsiąkłam" w nią całkowicie. Powtarzam się, ale napiszę jeszcze raz- choć książka opowiada o trudnościach, jakie nas spotykają to uczy, by nigdy się nie załamywać, że zawsze jest ktoś, dla kogo warto walczyć.

Uczy...

sarablack | 2014-08-07
Przeczytana: 2014 rok

Przepiękna opowieść o miłości, tolerancji, wyrozumiałości, cierpliwości i wierze w drugiego człowieka. Myślałam, że będzie to książka z rodzaju łatwych, lekkich i przyjemnych, a okazało się inaczej... Warto do niej sięgnąć...

allison | 2011-04-18
Przeczytana: 2011 rok

Powieść dobrze skonstruowana, chociaż niepozbawiona schematyczności. Czyta się jednak doskonale ze względu na wciągającą (chociaż nieco przewidywalną) akcję.