Wszystkie moje siostry

Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
All My Sisters

Córki zamożnego przedsiębiorcy z Sheffield w niespokojnych latach przed I wojną światową szukają własnej drogi życiowej. Śliczna egocentryczka Iris marzy o bogatym mężu, nieśmiała Marianne w najmniej spodziewanym momencie spotyka prawdziwą miłość, Eva pragnie rozwijać artystyczne zdolności i żyć na własną rękę. Najmłodsza Clemency musi zrezygnować ze szkoły, aby zająć się hipochondryczną matką. Mija kilka lat. Iris, której nadzieje na małżeństwo legły w gruzach, zostaje pielęgniarką w londyńskim szpitalu, owdowiała Marianne pada ofiarą okrutnego i bezwzględnego plantatora herbaty z Cejlonu, sufrażystka Eva, godząc się na romans z obarczonym liczną rodziną malarzem, rezygnuje dla niego z kariery artystycznej, zakochana w żonatym pianiście Clemency szybko wyzbywa się złudzeń. Tymczasem nad Europą zbierają się chmury. Wojna po raz kolejny odmienia życie wszystkich sióstr Maclise, przysparzając im nowych cierpień, ale w końcu dając nadzieję na nowe, szczęśliwsze życie..

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

kinia1315525 | 2014-06-23

Cudowna opowieść o losach tytułowych sióstr. Książka bardzo mi się spodobała od samego początku... Czytając ją towarzyszyły mi różne uczucia... Zdziwienie, przerażenie ale także smutek, złość oraz radość... Na moich policzkach pojawiło się także parę łez. Polecam każdej kobiecie ale i nie tylko przeczytania tej oto powieści, gdyż warto oddać się w ten odległy dla nas świat. Kraj zamożnych córek przedsiębiorcy sprzed I wojny światowej. Losy poznanych kobiet są bardzo odmienne i to nadaje barwy powieści!

justi | 2012-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Pierwsza, i nie ostatnia, książka tej autorki, którą przeczytałam niemal jednym tchem.

Kamilla | 2015-10-29
Przeczytana: 26 października 2013

Na początku nie byłam przekonana co do niej, okazała się jednak naprawdę świetną książką i wciągnęła mnie w swój świat ... szczególnie zaciekawiła mnie postać Marianne :)

Dzięki tej książce polubiłam czytanie mogę oderwać się trochę od swojej rzeczywistości i zrelaksować się w zupełnie innym świecie ...

Juka | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Nuda

Annar28 | 2013-09-21
Przeczytana: 21 września 2013

Bardzo mi się podobała, w sam raz na przyjemny wieczór z książką.

mari_ro | 2016-07-30
Fleur | 2016-07-16