Książka Roku 2018
5901436592044
Powstanie Warszawskie, komiks
komiksy
kendo777

Do powstania tej antologii zostali zaproszeni najlepsi rysownicy i scenarzyści - prawdziwy "dream team" polskiego komiksu. Redaktorem artystycznym przedsięwzięcia został Przemysław "Trust" Truściński. Antologia składa się z 17 nowel o tematyce nawiązującej do Powstania Warszawskiego.Publikacja została wydana w połowie sierpnia 2007 z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu Powstania...

Antologia składa się z 17 nowel o tematyce nawiązującej do Powstania Warszawskiego.Publikacja została wydana w połowie sierpnia 2007 z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i ukazała się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego. Mecenasem projektu jest CIECH SA.

SPIS NOWEL:

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/44/1,okladka

kendo777 | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 25 maja 2016

Najbardziej podobają mi się trzy komiksy, które do znakomitych scenariuszy Grzegorza Janusza narysowali Konior, Frąś i Gawronkiewicz. Ponadto mniej, lub bardziej ciekawe są komiksy Mieszkowskiego, Wojdy (z takimi sobie rysunkami Ostrowskiego), Trusta + Kołodziejczaka, czwarty komiks ze scenariuszem Janusza (rysunki Kołomycka), Skarżyckiego + Gonzalesa. Takie sobie, lub słabe są komiksy do których świetne rysunki zrobili Szneider, Rebelka, Oleksicki i Madej. Niezłe były też rysunki Kowalskiego i Adlera, ale fabularnie tak sobie. Całkiem fajny ogólnie jest komiks Niewiadomskiego. Rysunki Endo i Resteckiej jak zwykle mi się nie podobały, a historie były słabo opowiedziane. Doceniam jednak pomysł Endo na stylizowanie komiksu na pamiętnik z Powstania. Generalnie album jest popisem wielu rysowników i jednego scenarzysty - Grzegorza Janusza. Pozostałe scenariusze mają rozrzut od słabych do takich sobie. Albo mają ciekawy pomysł, ale historia nie jest zbyt dobrze opowiedziana. Daję ósemkę...

AndromedaMirtle | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Jak to antologia - każda historia jest inna: niektóre zdrowo mnie emocjonalnie kopnęły, inne nie pozostawiły po sobie większego wrażenia.

Sandrynkowo | 2018-02-05
Przeczytana: 06 kwietnia 2014