Piątkowy Klub Robótek Ręcznych

Cykl: Piątkowy Klub Robótek Ręcznych (tom 1) | Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Friday Night Knitting Club
Sabinka

Georgia prowadzi sklep z włóczką na Manhattanie. Klientki, które przychodzą do niej po fachowe porady, szybko odkrywają, że mogą tu porozmawiać , nie tylko o robieniu na drutach =. Raz w tygodniu zbierają się , by wspólnie dziergać i dyskutować o życiu, miłości, wszystkim, co dla nich ważne.Georgia próbuje pogodzić prowadzenie firmy z samotnym wychowywaniem córki..... Julia Roberts zakupiła...

Julia Roberts zakupiła prawa do ekranizacji powieści, rezerwując dla siebie główną rolę ....

allison | 2012-08-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Ciepła, pogodna, optymistyczna opowieść o kobiecej przyjaźni, o macierzyństwie, trudnej miłości i różnych relacjach międzyludzkich.

Główną bohaterką jest właścicielka sklepu z włóczkami i jednocześnie zręczna dziewiarka samotnie wychowująca dwunastoletnią córkę. Oprócz dziecka wielką rolę w jej życiu odgrywa starsza o więcej niż całe pokolenie, doświadczona przez życie przyjaciółka.
Pewnego dnia na scenę wkracza były partner i ojciec dziecka, niespodziewanie zjawia się także dawna i nieco zapomniana przyjaciółka z liceum - od tej pory nic już nie jest takie jak przedtem.

Dodatkowo życie Georgii ubarwiają liczne klientki, które spotykają się co piątek w jej sklepiku, by dziergać na drutach i (a raczej przede wszystkim) pogadać o tym i owym, podzielić się swoimi kłopotami, pożartować, pozwierzać.
Magicznemu urokowi tego babskiego zakątka ulega nawet doktoryzująca się feministka, która początkowo zarzeka się, że nigdy nawet nie sięgnie po druty...

Urok powieści polega na jej...

Katula | 2010-12-04
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Wiecie, że jest druga część? Ja mam tak, jak ze smakołykami, jak wiem, że po zjedzeniu są nieosiągalne to odkładam.... Ciągle lezy na półce i czeka.... Jak dla mnie to z gatunku "Dla Bab" jedna z najlepszych pod słońcem - ciepła normalna choć smutna.... polecam z całego serca polecam!!!!!!

Anna | 2013-10-22

Nie ma co udawać, że oceniając książki zawsze kierujemy się ich walorami literackimi. „Piątkowy klub robótek ręcznych” nie należy do tych powieści, przy których mogłabym zastosować kategorie oceny z półki krytyka, ale spokojnie mogę polecić tę pozycję każdej spragnionej odrobiny życiowego sentymentalizmu młodej kobiecie zamkniętej w o kilka lat starszym ciele. Tutaj jest wszystko, co potrzeba, aby poczuć się lepiej: wyidealizowana przyjaźń przypadkowych kobiet, wspólna niegroźna dla świata idea, odrobina udanej przedsiębiorczości, magia powtarzalnych schematów, w które dziewiarki wplatają indywidualność, a oprócz tego cały kosz poplątanych jak włóczki uczuć w całej gamie kolorystycznej – od samotności, choroby, śmierci, poprzez porzucenie, odnalezienie, wybaczenie, sympatię i miłość. Jest trochę śmiechu i konieczność zużycia choćby kilku chusteczek higienicznych.

Jestem bezsilna wobec takich fabuł, światów i bohaterek. Po babsku tęsknię za tym, aby te pozytywne ich aspekty stały...

Sabinka | 2010-07-31
Na półkach: Z biblioteki, 2010, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2010

Książka interesująca, zawiera wiele cennych rad życiowych.
W książce ukazane jest, jak ciężko potrafi być gdy samotnie wychowuje się dziecko, dorastającą i czasem buntującą się córkę , a w dodatku prowadzi się własny interes. Mało tego pokazuje nam jak ważna jest przyjaźń!!!
Obecnie rzadkością jest docenianie innej osoby...a szkoda, może warto rozejrzeć się w okół siebie by dostrzegać osoby potrzebujące pomocy, wsparcia albo choćby chęci porozmawiania.
W książce fajnie opisana jest potrzeba ludzkiego zwierzania lub choćby spędzenia z kimś czasu,autorka potrafi stworzyć magiczne miejsce takie jak Piątkowy Klub Robótek Ręcznych..... szkoda,że w naszym kraju jest ich mało ,zbyt mało....
Klub staje się miejscem szczerych rozmów,regularnych spotkań, ale także osób wspierających się w trudnych momentach .
Polecam na dłuuugie zimowe wieczory.

Kasia | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Idealna.Wspaniała.Dopieszczona pod każdym względem.
Wzruszająca książka opowiadająca o przyjaźni. Już na samym początku bardzo mi się spodobała. Doszlifowana na każdy możliwy sposób!
Serdecznie polecam każdemu,gdyż książka jest DOSKONAŁA.

KiNGa | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Georgia jest właścicielką sklepu z włóczką p.n. Walker i Córka mieszczącego się w Nowym Yorku. Jest ona matką samotnie wychowującą trzynastoletnią córkę – Dakotę. Mieszkają nad sklepem, co z pewnością ułatwia codzienne obowiązki. Sklep udało jej się otworzyć dzięki starszej przyjaciółce – Anicie, która pomagała również Dakocie odrabiać lekcje kiedy Georgia pracowała. Georgia to pasjonatka robienia na drutach, często udzielała porad klientkom. Porady przerodziły się w regularne spotkania, aż pewnego dnia zostały oficjalnie nazwane klubem. Dakota zaczęła pasjonować się pieczeniem ciasteczek i przynosiła je na spotkania, więc z czasem stało się tradycją, że członkinie przynosiły na spotkania jedzenie. To nie były tylko spotkania dotyczące robienia na drutach, to coś więcej, z czasem kobiety zaprzyjaźniły się. Wszystko szło świetnie, nawet w gazecie ukazał się artykuł o jej sklepie na Manhattanie i zainteresowanie klientek zaczęło rosnąć.

Pewnego dnia sielanka zostaje przerwana wizytą...

monotema | 2010-08-30
Przeczytana: 18 września 2009

Nie wiem, czy chciałabym to drugi raz czytać, ale mieć taki klub, chciałabym bardzo. Pokrótce treść książki - miłość, pasje, choroba, przyjaźń. Da się czytać, szczególnie w wakacje.

Katherina87 | 2012-11-22

Walker i Córka - Dziewiarstwo - to nazwa sklepiku z włóczką na Manhattanie, należącego do przedsiębiorczej Georgii Walker. Kobiety, które przychodzą do niej po fachowe porady, szybko odkrywają, że mogą tu rozmawiać nie tylko o robieniu na drutach. Raz w tygodniu zbierają się więc w Piątkowym Klubie Robótek Ręcznych, by wspólnie dziergać i dyskutować o życiu, miłości i wszystkim, co dla nich ważne. Georgia próbuje pogodzić prowadzenie firmy z samotnym wychowywaniem nastoletniej córki Dakoty. Na szczęście może liczyć na przyjaciółkę Anitę i członkinie klubu. Nagle po latach nieobecności zjawia się James, były partner Georgii i ojciec Dakoty, domagając się większego udziału w wychowaniu córki... Kate Jacobs jest pisarką i dziennikarką. Pracowała m.in. dla magazynów Redbook, Working Woman i Family Life. Piątkowy Klub Robótek Ręcznych, jej pierwsza powieść, powstał na fali światowej mody na robienie na drutach i noszenie włóczkowych swetrów.

zorbusia | 2015-07-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2015

Momentami chwytajaca za serce i zmuszająca do refleksji. Dawno nie poruszyła mnie tak babska literatura.

asia_32 | 2014-03-08
Przeczytana: 08 marca 2014

Wzruszająca opowieść o kobiecej przyjaźni,miłości i walce z nieubłaganym losem!polecam!