8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320044966
zdrowie, medycyna
Anna

Celiakia może przyjmować różne postacie - od łagodnych do bardzo ciężkich, a jej powikłania mogą stanowić nawet zagrożenie dla życia. Jedynym sposobem na uniknięcie objawów chorobowych jest dieta bezglutenowa. W tym poradniku Czytelnik znajdzie rady, jakie produkty spożywcze nie zawierają glutenu, jak komponować dietę bezglutenową, aby zapewnić organizmowi niezbędne składniki odżywcze, a także jakie leki oraz preparaty witaminowe i mineralne można bezpiecznie zażywać. Książka zawiera praktyczne porady i zalecenia specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Mogą z niej korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

źródło opisu: www.wydawnictwopzwl.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwopzwl.pl/

sekretna | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2016, Studia

Po pracy z osobami bezglutenowymi i własnej analizie tego, ile wiemy o nietolerancji glutenu, znalazłam i tak dużo ciekawych informacji w tej pozycji i konkretnych, medycznych uzasadnień, których często brakuje osobom chorującym albo mającym z nimi styczność.

Nekromantik | 2018-02-16
Jantarka | 2017-04-26