Sprawy kryminalne sprzed 1918 r.

Okładka książki Sprawy kryminalne sprzed 1918 r. Daniel Bachrach, Ludwik M. Kurnatowski
Okładka książki Sprawy kryminalne sprzed 1918 r.
Daniel BachrachLudwik M. Kurnatowski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Sprawy kryminalne kryminał, sensacja, thriller
Sprawy kryminalne
Wydawnictwo CM
2014-11-25
2014-11-25
sprawy kryminalne kryminał II RP

Ciekawy zbiór opowiadań napisanych przez byłych policjantów. Opowiadania pochodzą jeszcze z czasów zaboru rosyjskiego. Co znamienne, obaj autorzy zaznaczają, że podczas Rewolucji Październikowej w Rosji niemal wszyscy przestępcy (w tym przez nich osadzeni) uciekli z więzień i dostali niekiedy znaczące posady administracyjne.

„Sprawy kryminalne sprzed 1918 r.” to drugi tom serii zawierającej wspomnienia nadkomisarza Kurnatowskiego i inspektora Bachracha. Ludwik Kurnatowski publikował swoje zbiory tekstów w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Opowiadania „Tajemnica Belwederu” oraz „Szpilka z trupią główką” możemy znaleźć także w jednym z tomów cyklu „Kryminały przedwojennej Warszawy.” Natomiast opowieść pt. „Od 1908 do dzisiaj” prawdopodobnie jeszcze nie była po wojnie wznawiana.

Więcej na:

Tak jak opowiadania pana Bachracha szybko się czyta, tak pan Kurnatowski niepotrzebnie wydłuża swoją narrację. Ale ogólnie ok.

• Reportaż

Dodaj cytat z książki Sprawy kryminalne sprzed 1918 r.