Książka Roku 2018

To nie tak! Jak styl konwersacyjny kształtuje relacje z innymi

Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz
That's Not What I Mean! How Conversational Style Makes or Breaks Your Relations with Others.
poradniki
Glnk

W swoim bestsellerze Ty nic nie rozumiesz! Deborah Tannen wyjaśniła, dlaczego z takim trudem dogadujemy się z osobami płci przeciwnej. Nieporozumienia konwersacyjne między płciami to jednak tylko część problemu. W tej książce autorka błyskotliwie opisuje inne istotne poziomy relacji międzyludzkich, przytaczając rozmowy rozmaitych osób z kolegami, szefami, przyjaciółmi i członkami rodziny. Tannen dowodzi, iż dorastanie w rożnych częściach kraju, odmienne pochodzenie etniczne i klasowe, a nawet wiek i osobowość mogą wpływać na kształtowanie stylów konwersacyjnych i powodują rozczarowania, ból i poczucie winy. W tej książce po raz kolejny autorka otwiera nam oczy na to, co naprawdę tworzy i niszczy nasze stosunki z innymi.

źródło opisu: www.zysk.com.pl

perkele | 2017-12-05