Z dziejów Lubelszczyzny w okresie od XVI do XVIII wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Z recenzji prof. Edwarda Opalińskiego Tom prezentuje wysoki poziom merytoryczny. Dobór materiałów jest interesujący, a układ poszczególnych artykułów w ramach tomu prawidłowy. Autorzy prezentują teksty wnoszące nowy materiał faktograficzny, czasami również nowe ujęcia interpretacyjne. Warto też podkreślić, że wprowadzają do obiegu naukowego materiał źródłowy oparty na kwerendzie archiwalnej. Interesujące są także publikacje nieznanego dotychczas materiału źródłowego.