Dziennik żołnierza. Rok pierwszy

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Autor tych wspomnień był najmłodszym a dziś jest ostatnim żyjącym członkiem pierwszego zespołu redakcji Dziennika Żołnierza . Wspomnienia, które tu skreśliłem, oparte są nie tyle na utrwalonych w pamięci wydarzeniach sprzed przeszło pół wieku, ile na informacjach, które znalazłem w dokumentach i na stronach egzemplarzy Dziennika Żołnierza w moim, niestety, niekompletnym, archiwum, w bibliotekach w Warszawie i Londynie, a przede wszystkim w moich listach Autor.

Miśka | 2013-08-04