Policja

Politi
harry hole
Patrycja

Inne wydania

Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale jej nie wyjaśnił? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty, co potworny: brutalnym zabójstwom policjantów odpowiadają nierozwiązane zbrodnie z przeszłości. W miejscu przestępstw brakuje jakichkolwiek śladów, a wydział zabójstw właśnie stracił najlepszego śledczego.

W tym samym czasie w szpitalu leży w śpiączce ciężko ranny mężczyzna. Pilnuje go sztab policjantów, a jego tożsamość jest objęta ścisłą tajemnicą.

Jo Nesbo po raz kolejny dostarcza diabelnie przebiegłej historii o bezmiarze ludzkiego zła. Gra w kotka i myszkę dotyczy nie tylko ofiar i policji, ale także samego czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie

źródło okładki: http://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie.html

Paco | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Spojrzałem w lustro.
Zaczerwienione, wilgotne oczy. Rozszerzone źrenice.
Rozdziawiona gęba.
Całodobowy zarost i zmierzwiony włos.
Domagająca się słońca skóra.
No i ten dziwny grymas. Grymas żalu. Że się skończyła.
Gdy się zaczynała, czułem symptomy. Miłe łaskotanie w okolicach mózgu, sygnalizujące zbiórkę szarych. Na naradę. I bystry prąd przepływu. Endorfin.
Mogę to porównać do spoglądania na wierzchołki gór okalających Morskie Oko. Do porannej niedzielnej kawy z żoną. I do obserwowania harców córeczki na placu zabaw. To wielka przyjemność. Po prostu.
Bo Harry to nie półbóg.
To człowiek. Po prostu.
Chciałbym tak wyglądać po każdej książce...

Przez te dziesięć odcinków Harry został nieźle poturbowany i potargany przez życie. Jo Nesbø nawet w ostatniej części nie dał mu żyć w spokoju, nie odpuścił. Bo Nesbø za nic ma nasze czytelnicze uczucia do głównych bohaterów, mocno trzęsie i nikogo nie oszczędza. Tak trzymaj!

Tym razem przyjdzie nam zstąpić do prawdziwych czeluści, gdyż morderca nie będzie zwykłym psychopatą, o ile można nazwać tak zwyrodnialca. Na ofiary wybierał będzie policjantów, a zbrodnie upodabniał do tych, które już miały miejsce. Najwybitniejszego, niepokornego śledczego z Oslo brak. Szanse zespołu spadają z godziny na godzinę, a oprawca już szykuje nową zbrodnię. Czy da się powstrzymać tragedię? Sprawdźcie sami.

Nieźle, nieźle. Po dobrych, ale nie zachwycających "Upiorach" ostatnia (chwilowo) część nie zawiodła moich oczekiwań. Może trochę za dużo lukru pod koniec, może za mało Harry'ego, a akcja z lodówką rodem z Jamesa Bonda bardziej zabawna niż dramatyczna, ale nie nudziłam się ani odrobinę i...

emindflow | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013

Jeśli ktoś sądzi, że powieść kryminalna jest już zamkniętym gatunkiem literackim, wszystko zostało już napisane i nic nowego nie da się wymyślić, niech sięgnie po najnowszą pozycję pióra Jo Nesbo.
To jest książka w swoim gatunku genialna, najlepsza z całego cyklu, przebija nawet mój ulubiony dotychczas "Pierwszy śnieg"!!!
Dla mnie Jo Nesbo nie ma sobie równych wśród współcześnie piszących autorów kryminałów.
Nikomu nie udało się stworzyć tak charyzmatyczne, pełnokrwistej i wielowymiarowej postaci, jaką jest Harry Hole ( no, może jeszcze Lisbeth Salander). Tylko w jego książkach do ostatniej strony nie można być spokojnym o los głównych bohaterów, bo wielu z nich ginie z rąk ściganych przez siebie zbrodniarzy ( u innych autorów, jak w westernach, zawsze dobro zwycięża nad złem). U Jo Nesbo próżno szukać bieli i czerni ludzkich charakterów, są za to niezliczone odcienie szarości. Wreszcie - oprócz doskonałej rozrywki czytelnik ma świadomość obcowania z Literaturą przez duże L!
To...

Karol | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Nesbo opanował technikę manipulacji czytelnikiem do perfekcji. Każde założenie z jakim wychodzimy z jednego rozdziału jest zgrabnie niszczone w kolejnym. Każda zagadka dla której znajdujemy wyjaśnienie nagle zostaje uzupełniona o kolejne informacje które wywracają nasz tok myślenia do góry nogami. Autor umiejętnie wzbudza nasz strach i buduje emocje, szczególnie przez pierwszą część książki i pacjenta w szpitalnym łóżku który okazał się sporym zaskoczeniem. Natłok podejrzanych, stałe zmiany jeśli chodzi o kurs śledztwa, nowa fakty i dowody co kilka kartek, ciekawa historia pobocza z Rakel i szkołą, muszę przyznać że to zdecydowanie najlepsza jak do tej pory konstrukcja Nesbo. Chociaż trzeba powiedzieć że zakończenie trochę przewidywalne, po tylu niespodziewanych zwrotach akcji ten można było przewidzieć. Kapitalna seria.

ChicaDeAyer | 2016-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Myślałam, że dobrze znam możliwości Nesbo. Myślałam, że niczym spektakularnym mnie już nie zaskoczy. Myślałam, że obędzie się bez rewolucji totalnej. Myślałam, że nie da się wejść na jeszcze półkę wyżej. Myliłam się – i jak ogromnie cieszę się, że się myliłam.

Tym tytułem Nesbo nie tylko pokazał plecy konkurencji, stając się niekwestionowaną gwiazdą w świecie szeroko pojętej literatury sensacyjnej – przede wszystkim udowodnił swą wartość potwierdzając, że powyższe słowa nie mogą być traktowane jako nadużycie. To książka totalna – petarda, którą się pochłania całym sobą w zastraszająco szybkim tempie. Która zjada noce, nerwy i paznokcie. Która budzi żywe emocje, której nie da się odłożyć na bok i wyprzeć z myśli. Nesbo wszedł na wyżyny rzemiosła – wykrzesał maksimum z chwytliwej idei, którą uchwycił w sposób ocierający się o ideał. Mądrze poprowadzona fabuła, zachwycająca bogactwem wątków i dynamizmem. Co ciekawe, ten ostatni w żaden sposób nie wpłynął na spłycenie żadnego...

Roman Dłużniewski | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Moim zdaniem to absolutne arcydzieło powieści kryminalnej. Zarówno sam temat jak i sposób poprowadzenia akcji, narracja są na mistrzowskim poziomie. I te mylące tropy.. Właściwie do końca nie wiadomo, kto jest oprawcą. Rozterki wewnętrzne Harrego są opisywane tak prawdziwie, przejmująco. Nie sposób faceta nie pokochać. Jeden moment wręcz wcisnął mnie w fotel. Aż chciałem krzyknąć - Nesbo, dlaczego ?? Dlaczego Ona ??

To naprawdę arcydzieło.

I z niedowierzaniem patrzę na półkę, na której leży jeszcze tylko jedna pozycja. "Pragnienie".

Czytajcie Nesbo!!!

macias | 2015-03-20
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2015
Przeczytana: 20 marca 2015

Po przeczytaniu książki tego Pisarza za każdym razem zastanawiam się, czy można napisać coś jeszcze doskonalszego? Uknuć jeszcze bardziej misterną intrygę? Zasiać jeszcze większy strach o losy bohaterów? Utkać jeszcze mocniejszą pajęczynę pozornie nieistotnych szczegółów, które zawsze łączą się w nierozerwalną całość? Zachwycić jeszcze bardziej niespodziewanym, a zarazem oczywistym (po dogłębnej analizie) zakończeniem? Te wszystkie pytania nurtują mnie do momentu sięgnięcia po kolejną książkę o Harrym Hole. Wtedy okazuje się, że to wszystko jest jak najbardziej możliwe, a geniusz Jo Nesbo ewoluuje i ani myśli się zatrzymywać. Dla mnie jest to Michael Jordan literatury sensacyjnej... REWELACJA!

Bożena | 2014-09-15
Przeczytana: wrzesień 2014

Przeczytałam tylko dwie powieści z detektywem Harrym Hole - pierwszą i ostatnią. "Człowiek Nietoperz" nie zrobił na mnie dużego wrażenia ale oceniam go dobrze, natomiast "Policja" jest znakomita, naprawdę warto, oj warto po nią sięgnąć.

Ktoś odtwarza niewyjaśnione zabójstwa z przed lat a ofiarami są policjanci z Oslo. Tak ale nie są to wcale tacy przypadkowi policjanci. Morderca wybiera tych, którzy w jakimś stopniu byli zaangażowani w prowadzeniu pierwotnych śledztw. Rozwiązanie tej zagadki staje się priorytetem dla Policji. Wydział zabójstw mobilizuje siły i powołuje tajną grupę specjalnie do wyjaśnienia tej sprawy. Jednak ujęcie mordercy nie jest łatwe, śledczy kręcą się w kółko, ewidentnie w tej ekipie brakuje geniuszu Harry'ego Hole, ten jednak jest już nieosiągalny - wycofał się ze służby. A może jednak znajdą się argumenty i Harry pomoże skierować śledztwo na odpowiednie tory...

"Policja" to super książka, to niesamowita intryga gdzie akcja jest tak skomplikowana, że do...

korcia | 2013-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2013

W twórczości Jo Nesbø jestem zakochana od pierwszej przeczytanej książki – "Człowieka nietoperza". Wyjątkowo serię o Harrym Hole czytam po kolei i z każdym kolejnym tytułem mój zachwyt rośnie. Widać, że autor pracuje nad swoim warsztatem, cały czas go udoskonala, nie brakuje mu nowych pomysłów, ciągle zaskakuje czytelnika. Niedawno ukazała się najnowsza część tej serii i cóż, nie mogłam się zbyt długo powstrzymać, musiałam ją kupić i natychmiast zabrać się do czytania.

Erlend Vennesla, emerytowany policjant, zostaje zamordowany. Miejsce zbrodni i dzień jej dokonania są takie same jak w przypadku morderstwa Sandry Tveten sprzed dziesięciu lat, bardzo młodej dziewczyny, praktycznie dziecka, która została zgwałcona i zamordowana. Wtedy Erland brał udział w śledztwie, ale sprawa nie została nigdy rozwiązana, sprawca nie został ujęty. Czy to zwykły przypadek?

Gdy po pewnym czasie ginie kolejny policjant, również w dzień i w miejscu dokonania dawnej zbrodni, która do dnia dzisiejszego...

boziaczek | 2014-08-24

Myślałam, że Jo Nesbo mnie już nie zaskoczy... Myślałam, że następna jego książka nie wbije mnie w fotel i nie będzie trzymała w napięciu dopóki nie skończę... Myliłam się i to bardzo... Po Upiorach wiedziałam, że moje przywiązanie do postaci Harry'ego Hola'a jest tak wielkie, że ciężko mi będzie przeczytać kolejną powieść z tej serii bez niego. Ale Nesbo mnie nie zawiódł;))))
Policja to kolejny majstersztyk tego pisarza. Jestem po WIELKIM WRAŻENIEM! Intryga tak splątana, tak zawiła, że tylko Nesbo mógł taką wymyśleć. Chapeau bas!!!
Policja to niesamowity kryminał, który wciąga jak magnes. Akcja toczy się niezmiernie szybko, nie ma tu czasu, aby złapać oddech. Czytelnik jest bombardowany wydarzeniami z nienacka, z zaskoczenia. Czytając Nesbo towarzyszyła mi już tak dobrze znana i wyczekiwana gama emocji. Właściwie możemy znaleźć tu wszystko - od śmiechu do łez. Jeśli u Nesbo pojawiają się łzy, to znaczy, że jest już bardzo źle, że na kartach powieści wydarzyło się coś tak...

Jo Nesbø w kwietniu odwiedzi Wrocław!

Jo Nesbø - obecnie jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów już w kwietniu odwiedzi Polskę! Autor zawita do Wrocławia jako gość Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Spotkanie z czytelnikami 23 kwietnia będzie jedynym podczas tegorocznej wizyty w Polsce.

Będą kolejne książki z Harrym Hole!

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj z wywiadu, którego udzielił norweski pisarz Jo Nesbø radiu Frokost w ciągu dwóch najbliższych lat planuje on wydać książki, w których powróci z dawna oczekiwany przez czytelników Harry Hole!