Jo Nesbø w kwietniu odwiedzi Wrocław!

LubimyCzytać
05.02.2016

Jo Nesbø, bestsellerowy norweski pisarz, już w kwietniu odwiedzi Polskę. Przyłączy się do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Odwiedzi Wrocław 23 kwietnia, czyli w Światowym Dniu Książki, gdy miasto obejmować będzie tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. W stolicy Dolnego Śląska spotka się z miłośnikami swoich powieści kryminalnych.

Właśnie 23 kwietnia przypada 400. rocznica śmierci Szekspira. Nesbø bierze udział w Projekcie Szekspir, w którym uznani współcześni pisarze piszą powieści inspirowane najbardziej znanymi dramatami Szekspira. Nesbø postanowił zmierzyć się z „Makbetem”, który ukaże się w 2017 roku. Polskim wydawcą zarówno Projektu Szekspir, jak i kryminałów norweskiego autora jest Wydawnictwo Dolnośląskie.

Oprócz spotkania z czytelnikami pisarz ma również wyjątkowy plan związany z inną jego pasją. Aby upamiętnić przyjaciela, wspinacza, który zginął podczas akcji ratunkowej w słowackich Tatrach, Nesbø zamierza wspinać się w polskich górach.

 

 

 

 

 

 

Nesbø, z wykształcenia ekonomista, pracował jako dziennikarz i makler. Finanse porzucił jednak dla pisania. Dotychczas sprzedano ponad 28 mln jego książek, a bestsellerowy cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole zdobył kilkanaście nagród. Powieść Łowcy głów została w 2012 roku przeniesiona na ekrany kin. Nad filmową adaptacją Krwi na śniegu pracuje wytwórnia Warner Bros., a Tomas Alfredson reżyseruje Pierwszy śnieg z Michaelem Fassbenderem w roli Harry'ego Hole. Film pojawi się na ekranach kin jesienią 2017 roku.

źródło: materiały prasowe Wydawnictwa Dolnośląskiego

Reklama

komentarze [18]

Sortuj:
100
2
20.02.2016 20:57

Wiadomo gdzie dokładnie we Wrocławiu będzie można go zobaczyć?


2209
33
09.02.2016 10:38

Drugi koniec Polski :( smuteczek


51
0
07.02.2016 11:15

Super news :). Dobrze, że mieszkam we Wrocku a więc na spotkanie idę :D. Mam tylko nadzieję, że nic nie przeszkodzi mi w planach, bo będzie źle ;)


0
1241
konto usunięte
06.02.2016 21:26

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


1246
23
08.02.2016 12:12

Pewnie, że Szczęściara :) Dla mnie za daleko niestety .....


0
1241
09.02.2016 14:17

tejeda zdam relację, oczywiście jeśli mi nic nie przeszkodzi


1316
91
06.02.2016 15:19

UJ. Super super, że Jo Nesbo będzie w Polsce bo to mój ulubiony pisarz, mam prawie wszystkie jego powieści ( wszystkie kryminalne posiadam i przeczytałam). Niestety niemam możliwość przybycia do Wrocławia bo dlamnie to zbyt długa a przede wszystkim droga podróż. Ale życzę wszystkim fanom Jo Nesbo możliwość spotkania tego pisarza na żywo. Skoro ciałem nie będę mogła tam...

więcej

789
119
06.02.2016 13:05

Rewelacja, trochę do Wrocławia mam, ale raczej przyjadę :)


42
12
06.02.2016 12:39

Smuteczek, Jo Nesbø z Norwegii do Polski a ja tego dnia wybieram się do Szwecji, co za ironia losu ;(


3
2
06.02.2016 11:59

Nie możliwe :-), niech wszystkie miasta w Polsce dostają takie nominacje jak Wrocław. Tak daleko mam, ale co się nie robi dla spotkania z Harry Holem czy Sonnym Lofthusem ?!
Do zobaczenia........oby tylko wcześniej świat się nie skończył :>


493
431
05.02.2016 21:03

Czekałem na taką informację! Entuzjazm, euforia i inne takie, bo UWIELBIAM Jo Nesbo! I? Nagle poparzyłem na datę, 23 kwietnia, mój synek ma wtedy drugie urodziny... Może innym razem, Panie Nesbo... Zazdroszczę wszystkim uczestnikom... Dajcie znać, jak było...


3
2
06.02.2016 12:00

Bierz syna i niech od najmłodszych lat poznaje dobrych pisarzy, a urodziny wyprawicie z rodziną w niedziele!


493
431
06.02.2016 15:34

Podróż dla dwulatka do Wrocławia z mojej miejscowości nie wchodzi w grę. Uwierz mi, nie umiałbym się cieszyć tym spotkaniem, bo synek byłby wymęczony na potęgę... A wcześniej nie mógłbym przyjechać, żeby wypocząć, bo w mojej pracy nikt mi urlopu w tygodniu nie da... Niemniej pomysł dobry, dzięki:-)


1031
221
05.02.2016 20:39

Jeśli tylko nie będę obłożnie chora, nie włożą mi obu nóg w szyny itp to będę :D Aaaaaaaaa!!!!!! Do Wrocławia mam całkiem blisko :D


zgłoś błąd