Zaginiona dziewczyna

2014-10-22
2013-03-06
2012-06-05
Magdalena Koziej
Magdalena Koziej literatura amerykańska małżeństwo intryga
Inne

Miodzio! Bardzo dokładne portrety psychologiczne bohaterów, polecam

Miodzio! Bardzo dokładne portrety psychologiczne bohaterów, polecam

"Zaginiona dziewczyna" to thriller psychologiczny autorstwa Gillian Flynn, który zachwyca czytelników swoją intrygującą fabułą, pełną zwrotów akcji i napięcia. Książka porusza tematy związane z manipulacją, kłamstwem oraz naturą ludzkich relacji, co sprawia, że czytelnicy wciągają się w historię i próbują zgłębić tajemnice głównych bohaterów. Jednakże, należy być świadomym, że "Zaginiona dziewczyna" zawiera pewne wątki i sceny, które mogą być szokujące lub kontrowersyjne dla niektórych czytelników.

Jest to dobra książka o niebanalnej fabule i ładnie napisana.

Jest to dobra książka o niebanalnej fabule i ładnie napisana.

Tyle razy słyszałam o tej książce i tyle razy przechodziłam obok niej obojętnie. Aż w końcu poznałam opis i musiałam ją przeczytać. Jakież to było miłe zaskoczenie. Gdyż było to takie dobre. Całość jest złożona, posiada elementy thrileru, thrileru psychologicznego i obyczajówki oraz rozdziały z perspektywy obu postaci, co daje nam wgląd w ich myśli. Jak początek zaczyna się jak typowa sprawa zaginięcia, tak od połowy to już ostra jazda. Byłam tak wciągnięta tym, uwielbiam inteligentne postaci, a Amy była niesamowicie sprytna i chytra. Jej plan zawierał wady, lecz dalej był imponujący. Za to Nick to sam pod sobą dołki kopał.
Zakończenie też mi się podobało. Nie było tym czego oczekiwałam, lecz dalej lubię sprytne wyjścia z sytuacji.

Moim zdaniem najlepsza powieść autorki. Pełna akcji, ale jednocześnie opisami daje czas żeby trochę odetchnąć. Wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu aż do końca. To, że wcześniej widziałam film w ogóle nie przeszkodziło mi w odbiorze książki. Mega ciekawa, pokazuje historię z różnych perspektyw. Polecam.

Historia nietypowa, czasami zbyt opisowa ale zakończenie popsuło wszystko.

Historia nietypowa, czasami zbyt opisowa ale zakończenie popsuło wszystko.

Uważam, że - o dziwo! - film jest lepszy niż książka.

Jest to połączenie thrillera kryminalnego (lubię) i powieści obyczajowej (uwielbiam!),w którym można znaleźć wiele dobrych, analitycznych obserwacji psychologicznych (wysoko cenię!),ale niestety również mnóstwo zdań do wyrzucenia; z korzyścią dla powieści byłoby mocne jej odchudzenie. Styl i chwyty pisarskie - intrygujące, język - nie (nie najzgrabniejsze tłumaczenie?)....

Po tak wysokich ocenach spodziewałam się czegoś lepszego nie mniej jednak czytałam do końca bo byłam ciekawa zakończenia. Zakonczenie trochę mnie rozczarowało.

książka bardzo wciąga ale koniec bardzo mnie rozczarował :(

książka bardzo wciąga ale koniec bardzo mnie rozczarował :(

W pierwszej połowie chciałam dać sobie spokój z tą książką, ale później bardzo mnie wciągnęła

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2015
  • 2015