Urbs sacra. Pielgrzymki i podróże religijne do Rzymu w starożytności chrześcijańskiej (IV-VII w.)

Wydawnictwo: WAM
historyczna

Podróżowanie jest odwiecznym pragnieniem człowieka, jest także wyrazem pasji poznawczych i zachowań religijnych. Peregrynacje do miejsc świętych są i były od dawna jedną z form pobożności, stale się rozwijającą i przybierającą coraz to nowe kształty. Niniejsza książka jest monografią ukazującą w szerokim kontekście problematykę związaną z peregrinationes do rzymskich loca sancta w okresie starożytności chrześcijańskiej. Jest próbą odpowiedzi na pytania: kiedy tak naprawdę rozpoczęły się peregrynacje do Rzymu? Co skłaniało ludzi do odwiedzin rzymskich loca sancta? Jak wyglądała sama organizacja peregrinatio christiana?

Homo_Mediaevalis | 2014-03-10
Na półkach