Bellagrand

Tłumaczenie: Katarzyna Malita
Cykl: Jeździec miedziany (tom 0.2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Bellagrand
rodzice, Aleksander, Barrington
literatura piękna
Ag2S

Zrezygnowali ze wszystkiego, by być razem, lecz miłość była tylko początkiem... Gina, imigrantka z Włoch, niezależna, wrażliwa i silna, rozpaczliwie pragnie założyć rodzinę. Pochodzący z bostońskich wyższych sfer Harry, idealista i działacz polityczny, chce stworzyć lepszy świat. Połączeni namiętnością, miotają się, kłócą i łamią sobie serca, by w końcu stanąć w obliczu ostatecznego wyboru,...

Zrezygnowali ze wszystkiego, by być razem, lecz miłość była tylko początkiem...

Gina, imigrantka z Włoch, niezależna, wrażliwa i silna, rozpaczliwie pragnie założyć rodzinę. Pochodzący z bostońskich wyższych sfer Harry, idealista i działacz polityczny, chce stworzyć lepszy świat. Połączeni namiętnością, miotają się, kłócą i łamią sobie serca, by w końcu stanąć w obliczu ostatecznego wyboru, który na zawsze przypieczętuje ich los.

Wspólna podróż prowadzi ich przez cztery dekady i dwa kontynenty, przez chwile triumfu i zamętu, od nękanych strajkami uliczek Lawrence w stanie Massachusetts po wykładane marmurem sale i sekretne drzwi tajemniczej rezydencji o nazwie Bellagrand.

Autorka bestsellerów Paulina Simons stworzyła kolejną frapującą sagę o złamanych sercach i odkupieniu, poruszającą opowieść o miłości, która doprowadziła do "Jeźdźca miedzianego".

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 787

Trudna miłość

Czasami czytając książkę wiemy, czujemy, że już dalej nie damy rady, mamy ochotę rzucić tę książkę w ciemny kąt i nigdy więcej jej nie oglądać, a jednak nadal czytamy, z trudem, ale jednak brniemy w dalsze losy bohaterów. Dokładnie tak było ze mną i z powieścią „Bellagrand”. Powiem szczerze – męczyłam się! Ale wytrwałam i pokrótce opowiem Wam jak to było.

Przepiękna, klimatyczna okładka przyciąga wzrok. Jest zapowiedzią historii pięknej, romantycznej i niebanalnej. Być może tak jest, ale ostrzegam nie dla każdego. Bohaterka Gina jest imigrantką z Włoch. Marzy o wspaniałej przyszłości i cudownej rzeczywistości w Ameryce. Jest niezależna, mocna i silna, dąży do osiągnięcia celu. Bohater Harry jest potomkiem jednej z najbardziej wpływowych rodzin w mieście. Idealista, działacz polityczny o bardzo szerokich horyzontach. Postanowił rzucić wszystko, zrezygnować z tego, co osiągnął, aby być z Nią, z miłością i namiętnością swojego życia.

W tym momencie wielu czytających ten tekst pomyśli sobie: „Kolejna bajka o pięknej miłości”. O nie! Drogi Czytelniku. Niestety, bądź „stety” – bo sama nie wiem, który scenariusz byłby lepszy? Paullina Simons zdecydowała wybrać drogę miłości trudnej. Zamieszanej i splątanej a jednak trwającej i wiążącej dwoje ludzi. Jakby na przekór kłótniom, odejściom, trudnościom nadal trwającej. Przy każdej kolejnej próbie miałam nadzieję, że wreszcie się to skończy, a jednak nadal byłam zaskakiwana pomysłowością autorki, jej wytrwałością i niesamowitą determinacją, aby utrzymać czytelnika na skraju wytrzymałości psychicznej. Miałam wrażenie, że ktoś na przekór mnie trzyma tę książkę w moich rękach, aby mi udowodnić, że wytrwam do końca.

Kreacja bohaterów bardzo przemyślana. Wszyscy, nawet Ci, którzy pojawiają się na chwilę w życiu bohaterów są stworzeni z wielką dbałością o szczegóły. Tak bardzo zbliżamy się do nich, wchodzimy w ich role, że w niektórych sytuacjach drażnią nas ich zachowania. Czasami zazdrościłam, czasami byłam wściekła, czasami wstydziłam się za ich zachowanie. Ale przecież to o to chodzi, prawda? Emocje, ogromne emocje w każdej chwili. Mieszanka zniechęcenia, zaciekawienia i zmęczenia.

Klimat utrzymywany przez autorkę jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Tak jak trudna jest historia bohaterów, tak samo trudno było mi czytać tę opowieść. Nie wiem sama czy namawiać, czy odradzać. Bądźcie jednak odważni i spróbujcie. Może po prostu ja jestem już zmęczona trudem codzienności i nie chcę mierzyć się z problemami i trudnościami innych ludzi. Wolę odpocząć przy lekkim tekście, a nie męczyć się kolejnymi stronami.

Dziwną pozycją jest „Bellagrand” Paullina Simons. Nie spotkałam się jeszcze z takimi emocjami podczas czytania książki. Zazwyczaj albo czytam, albo nie. W tym przypadku dawałam kolejną i znów kolejną szansę. Czy żałuję? Nie, absolutnie nie! Sprawdźcie sami, albo może inaczej zaskoczcie siebie samych tymi dziwnymi emocjami, które są gwarantowane podczas lektury.

Iwona Migowska

syla50 | 2019-06-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Chciałoby się powiedzieć "Wiedziały gały co brały", bo przecież to dalsza część "Dzieci wolności". A z tego co pamiętam, zbyt wysokiej noty nie dałam. Nie inaczej jest w tym wypadku. Mam w domu to przeczytałam, ale zachwytów nie będzie.
Zdania nie zmieniam. Harrego nie lubię, Gina jeszcze jakoś się broni.
Szału nie ma, książka mnie zmęczyła, przegadana można powiedzieć zawiewa nudą.

MoniS | 2019-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2019

Nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam, żeby sięgnąć po Bellagrand. W każdym razie po przeczytaniu jej zatęskniłam do tych emocji któe towarzyszyły mi przy czytaniu Jeźdzca miedzanego i dalszych jego części. Pewnego dnia przeczytam je wszystkie jeszcze raz.
Bellagrand to wciągająca opowieść, pełna emocji o różnym odcieniu. Po rozpacz, przez irytację, wściekłość, ból, strach i bezsilność aż po rozbawienie i zachwyt. Polecam.

agaciamis93 | 2018-12-05

Przyznam szczerze, że bardzo długo czytało mi się "Bellagrand". Zmusiłam się do skończenia książki po kilku miesiącach męczarni tylko i wyłącznie dlatego, że po lekturze trylogii "Jeździec Miedziany" i "Dzieciach wolności" uważałam, że nie wypada nie przeczytać ostatniego tomu serii. Przeczytałam i... mam mieszane uczucia. Nie wiem, czy to cała historia zawarta w książce, czy tylko głupota głównych bohaterów mnie załamała i zniechęciła

justine | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytało mi się ją dużo lepiej niż część pierwszą czyli "Dzieci wolności". Tamta w dużej mierze mnie nudziła, tutaj akcja płynie wartko, jest ciekawie i czyta się szybko, zastanawiając się, co będzie dalej. I mimo, że dalszy los Harrego i Giny jest mi doskonale znany z Jeźdźca Miedzianego, to czytałam ich historię z zaciekawieniem, bo nie wiedziałam, jak doprowadzili się do takiego smutnego końca. Muszę przyznać, że Harry będzie jednym z moich najbardziej znienawidzonych fikcyjnych bohaterów. Chyba nikt wcześniej nie wkurzał mnie tak jak on: jego obłuda, głupota, naiwność itp denerwowały mnie na każdej stronie. Żal mi było Giny, która poświęciła jego zapędom politycznym całe życie, tracąc przy okazji wszystko co miała. Prolog zachęcił mnie do ponownego sięgnięcia po Jeźdźca...po raz kolejny...:)

Captain Marvel | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czyta się jednym tchem, mimo iż w niektórych momentach miałam szczerą chęć rzucić ją w kąt - i nie ze względu na ciężkość jej napisania, bo taka wcale nie jest, czy dziwnie pisane dialogi, bo to tylko działa na jej korzyść. Czytelnik bardzo zżywa się z główną bohaterką i nie rozumie jej wyborów - lub nie chce rozumieć, co wywołuje w nim sprzeczne uczucia - złość na bohaterkę, Ginę (która radzi sobie ze wszystkim co przynosi jej los i własne decyzje, za to nie potrafi poradzić sobie z własnym mężem, który notorycznie ją okłamuje i rujnuje) a z drugiej strony trzyma za nią kciuki by w końcu się udało. Natomiast Harry, mąż głównej bohaterki, jest odpychający, wzbudzający same negatywne emocje a Czytelnik nieustannie zadaje sobie pytanie: "Dlaczego jeszcze z nim jesteś?".

Bellagrand to tylko cisza przed burzą...

Niemożność oderwania się od książki, by móc w końcu dowiedzieć się jak to się wszystko skończy, to chyba jedyny powód dla którego czyta się dalej ten przemarsz...

Justyna | 2018-03-01

Miła pozycja do przeczytania tak samo jak reszta serii.

Ewa | 2018-02-27
Przeczytana: 12 lutego 2018

Według mnie jest to powieść o tym, jak wielkie znaczenie ma to, z kim zwiążemy sobie życie. W zależności od tego, kogo spotkamy na swojej drodze, to uda nam się zrealizować marzenia lub nie. W przypadku Giny jest to tym smutniejsze, że pozornie osiągając swój cel, unieszczęśliwiła się. Tak sobie myślę, że jest to "przepis", jak zmarnować sobie życie - związać się z mężczyzną, który ma napakowaną głowę chorymi ideami, dla których poświęca godne życie, zaprzepaszcza przyszłość syna. Bardzo smutna książka bez happy endu.

Jolka972 | 2018-01-06
Przeczytana: lipiec 2017

Książka wciągająca. Przeczytałam ją jednym tchem, nie mogąc doczekać się końca. Opuszczałam jednak niekiedy przydługie opisy. Zainteresowały mnie jednak losy bohaterów i sięgnęłam po kolejne części. Tam już upewniłam się co mnie przeszkadzało w pierwszej części: zbyt duża ilość wątków, przeskakiwanie w czasie, niektóre postacie ledwo opisane. Niekiedy autorka do nich powraca ponownie a czasami nie. Mam poczucie że zostawia sobie nierozwiązane wątki aby do nich powrócić. Faktycznie wraca do nich w pozostałych częściach lecz wtedy jest to już zbyt wielkie zaplątanie. Niewątpliwie losy bohaterów są niesamowite i właśnie dlatego doczytałam książkę do końca i polecam :) .

Karolina | 2017-08-21
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Jeszcze chyba żaden bohater nie doprowadzał mnie tak do szału jak egoista Harold Barrington. Warto przeczytać przed Jeźdźcem, żeby mieć obraz i wgląd do dzieciństwa i pochodzenia Aleksandra.

magdalena | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Gina i Harry. Piękna para, jak z obrazka. Ona to Włoszka z krwi i kości. On syn bogatych i poważanych Amerykanów. Łączy ich wielka i z początku piękna miłość. Miłość, która staje się ich największym przekleństwem. Miłość, która niszczy, psuje, przynosi cierpienie. A jednocześnie jest tym czego oboje potrzebują i nie mogą bez tego żyć.
Poruszająca, chociaż czasami nieco irytująca. Ale naprawdę wciągająca.