Bellagrand

Okładka książki Bellagrand Paullina Simons Patronat LC
Okładka książki Bellagrand
Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany (tom 0.2) literatura piękna
literatura piękna
Jeździec miedziany (tom 0.2)
Bellagrand

Oficjalne recenzje i

Trudna miłość

Link do recenzji

790 186 98

Dużo lepsza od pierwszej części, tutaj polityka nie przoduje. Burze emocji wyzwala główny bohater, który jest przykładem na to, jak chore niebezpieczne ideologie mogą zawładnąć naszym życiem.

Lektura "obowiązkowa" dla miłośników cyklu "Jeździec miedziany" . Nie powiem, że wywołała we mnie podobne odczucia, jak najpopularniejsze pozycje autorki, ale trzeba przyznać że pani Simons potrafi kreować postacie, przy których nie można być obojętnym. Albo się ich lubi, nienawidzi i nie ważne co do nich odczuwamy, pragniemy poznać ich losy.

Uwielbiam całą serię. Bellagrand jest super. Czytam negatywne opinie innych na temat tej książki i zupełnie się z nimi nie zgadzam. Bellagrand dorównuje Jeźdźcowi. Oczywiście, postać jednego z głównych bohaterów burzy krew w człowieku, ale historia, jako całość, jest świetna. Polecam!

Bellagrand to kontynuacja losów Giny i Harrego.
Gina pragnie mieć dziecko, Harry walczy „o swoje przekonania”. Kiedy Gina traci kolejne ciąże, jej mąż większość czasu spędza w więzieniu. Małżeństwo którego tak pragnęła młoda emigrantka z Włoch staje się tylko powodem cierpienia, a pochodzący z bogatej rodziny Harry, który nic nie musiał robić całe życie, dalej nic nie robi, tylko żyje w innym świecie, gdzie najważniejsze – na pierwszym miejscu – są jego poglądy.

Aż ciężko napisać co dokładnie odczuwam po lekturze. Jestem trochę zawiedziona tym, że „miłość” tych dwojga była „trudna”. Czasami zastanawiałam się po co w ogóle ze sobą są. W pierwszych latach małżeństwa Gina, która kocha szaleńczo Harrego, godzi się na jego zachowanie, robi wszystko dla niego i za niego, znosi kolejne aresztowania, odsiadki w więzieniu. Ja jako czytelnik wkurzam się, że Harry jest takim samolubem dla którego liczy się tylko to „że chce zmienić świat”, a nie liczy się z uczuciami żony. Kiedy oboje trafiają do Bellagrand jest mała zmiana. Ja jako czytelnik mówię „uff może się w końcu zmieni”. Ale to co dzieje się po Bellagrand zwala z nóg.Prawdę mówiąc znienawidziłam Harrego za jego podejście do życia, za jego stosunek do Giny, do innych. Za to wszystko co zrobił! Dosłownie odebrał wszystko Ginie.

Bellagrand to kontynuacja losów Giny i Harrego.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Bellagrand” to zgrabnie napisana kontynuacja „Dzieci wolności”, czyli historii rodziców Aleksandra Barringtona, Giny i Harolda.
Jakie wrażenie wywarła na mnie ta powieść?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią

Jakie wrażenie wywarła na mnie ta powieść?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią

Prosty język, prosta treść. Nie chciałam się bliżej wiązać z bohaterką. Jest zbyt wiele dobrych książek, aby marnować czas na takie banały. Zawiodłam się na początku i porzuciłam.

Dawno tak często nie ciskałam książki w kąt wściekając się i bluźniąc na czym świat stoi! A Harry wygrał bezapelacyjnie konkurs na najbardziej znienawidzonego bohatera ... co za menda, leń i egoista! Nie wytrzymałabym z takim człowiekiem sekundy dłużej. Nie chcę spojlerować a wiec nie powiem Wam co nawywijał - ale jestem pewna, że tez będziecie się wściekać czytając Bellagrad.

Druga i ostatnia część poprzedzająca serię Jeźdźca miedzianego jest świetną kontynuacją „Dzieci wolności”. Cieszę się, że nie znam jeszcze Jeźdźca. Mam teraz pełen obraz dzieciństwa i pochodzenia bohaterów, których połączyła miłość. Autorka nie stworzyła cukierkowej opowieści, wykazała się niezwykłą mądrością życiową. Uczucie dwojga młodych ludzi zostało skonsumowane. Małżeństwo, które miało być szczęściem i błogosławieństwem dla młodziutkiej emigrantki z Włoch staje się cierpieniem. Bogaty panicz, student ekonomii na Harvardzie, syn szanowanego przedsiębiorcy w Bostonie jest idealistą popierającym Komunistyczną Partię Stanów Zjednoczonych.
Paullina Simons ukazuje amerykańskie społeczeństwo na początku XX wieku. Strajki „Chleba i Róż” w 1912 r. Bunty zwyczajnych ludzi przeciw chciwości kapitalistów, przewrót polityczny w Bostonie. Bohaterowie są uwikłani w poglądy polityczne kapitalizmu i socjalizmu. Głęboki przekaz myśli i słów Harry'ego wielokrotnie budził mój niepokój. „Książkowa mądrość nie oznacza mądrości życiowej”. Jak ten oczytany student Harvardu chce zarobić na utrzymanie swoje i rodziny, którą założył? Myśli kłębiły się w mojej głowie przeplatane wystąpieniami politycznymi, które ponoć mają stworzyć lepsze jutro. Niezwykle emocjonalna jest ta część w porównaniu z poprzednią, ponieważ tutaj cały czas coś się dzieje. Jest Zycie w ubóstwie, „nie chciałem życia klasy wyższej” jest więzienie. Jest też luksus życia w Bellagrand ze wszystkimi przywilejami. Jest miłość inna, trudna do zaakceptowania, wymagająca poświęcenia i znająca ból rozpaczy, aż po bezsilność. Opisana historia daje do myślenia i sprawia, że „człowiek jest biedny i opuszczony, gdy omija go miłość”. Czeka mnie teraz prawdziwa uczta z serią Jeździec miedziany. Wiem już, że autorka potrafi mnie zaskoczyć prowadzoną akcją, wzbudzić we mnie emocje i ciekawość co do rozwoju prowadzonej fabuły. Styl super, taki jak lubię z dylematami życiowymi.

Emocje, emocje, mnóstwo emocji. Niesamowita książka. Emocje sięgały u mnie od euforii, bo znienawidzenie . Dotrwałam do końca. Warto było. Na długo pozostanie w mojej pamięci!

Chyba pierwsza książka, w której szczerze znienawidziłam bohatera. Ale nie było można się oderwać. Z nadmiaru emocji nie chcesz dalej czytać, ale po prostu nie możesz przestać. Trudna historia, ale styl autorki jak zawsze bez zarzutu.