agata 
Blog:, https://taka-jest-agata.blogspot.com, , FB, https://www.facebook.com/TakajestAgata
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 godziny temu
Teraz czytam
  • Sieć rozkwitającego kwiatu
    Sieć rozkwitającego kwiatu
    Autor:
    W Pekinie znaleziono zwłoki syna ambasadora USA. Kilka dni później w Los Angeles na statku przewożącym nielegalnych imigrantów odkryto ciało syna chińskiego magnata finansowego. Oba zgony najwyra...
    czytelników: 1191 | opinie: 60 | ocena: 6,36 (363 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-04 19:58:40
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Czerwona księżniczka (tom 1)
 
2018-12-04 19:57:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/12/magorzata-warda-miasto-z-lodu.html

Teresa ma obecnie 31 lat. Gdy miała 18, urodziła Agatę. Wtedy też zdiagnozowano u niej Chorobę Afektywną Dwubiegunową(ChAD). Przez wiele lat leczyła się w szpitalach, bądź po prostu znikała z domu-a to pracując jako „modelka”, a to zwyczajnie imprezując. Małą Agatkę wychowywała wtedy babcia. Dlaczego nie...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/12/magorzata-warda-miasto-z-lodu.html

Teresa ma obecnie 31 lat. Gdy miała 18, urodziła Agatę. Wtedy też zdiagnozowano u niej Chorobę Afektywną Dwubiegunową(ChAD). Przez wiele lat leczyła się w szpitalach, bądź po prostu znikała z domu-a to pracując jako „modelka”, a to zwyczajnie imprezując. Małą Agatkę wychowywała wtedy babcia. Dlaczego nie ograniczyła swojej córce praw rodzicielskich? To pytanie zadawałam sobie przez cały okres, czytania książki.
Teraz, kiedy dziewczynka ma 13 lat, Teresa wyrywa ją ze znanego jej środowiska i wywozi na drugi koniec Polski, do miasteczka w górach. Dlaczego? Może próbuje uciec przed matką? Twierdzi, że kontroluje swoją chorobę. Czy aby, na pewno?
W nowym miejscu, wykorzystując swoją urodę, znajduje pracę i kochanka-własnego szefa.
Szybko znajduje się też na językach lokalnej społeczności-że atrakcyjna, flirtuje z mężczyznami, prowokuje.
Pewnego wieczoru, gdy wraca z pracy, zostaje napadnięta. Wielu jednak uważa, iż sama jest sobie winna. Choć kobieta, będąca ofiarą, nigdy nie powinna być obarczana winą, w małych, hermetycznych społecznościach, ludzie zawsze bronią „swoich”.
Skupiona na własnych kłopotach, nie zauważa problemów córki….
Agata musiała wyjechać daleko od ukochanej babci, zmienić szkołę, zacząć(przynajmniej próbować) opiekować się matką. To dużo, dla małej dziewczynki.
Dodatkowo w nowej szkole, nie czuje się dobrze, nie jest akceptowana.
Pewnego dnia, przypadkowa turystka, znajduje w górach ciało dziewczyny. Ofiara jest nieprzytomna, nie ma butów, ma odmrożone stopy.
Gdy Agata trafia do szpitala zaczyna się walka o jej życie.
Ludzie zaczynają oceniać Teresę, że jest złą matką, że zaniedbywała córkę.
Kiedy rozpoczyna się śledztwo, większość ludzi umywa ręce. Koleżanki twierdzą, że nie znały dobrze dziewczynki, nauczyciele, że była niedostosowana, dyrektorka szkoły, że placówka „wychowuje do godziny siedemnastej”.
Okazuje się, że nastolatka nagrywała filmy na YouTube, opowiadała w nich o swoich problemach. Próbowała też prosić ludzi o pomoc. Dlaczego wcześniej nikt nie zareagował?
Czy to co przydarzyło się mojej imienniczce, to faktycznie, jak twierdzi policja, próba samobójcza? Czy dziewczyna z tego wyjdzie?
Tego wszystkiego dowiecie się, czytając „Miasto z lodu”.
Lektura tej powieści przypomniała mi o „Trzech małpach” zakrywających kolejno-uszy, usta i oczy. W kulturze zachodniej, często są symbolem przyzwolenia na zło i odwracaniem od niego wzroku.
Czasem wolimy nie widzieć, nie słyszeć, nie zabierać głosu, aby samemu mieć spokój. Może jednak czasem warto otworzyć oczy, nastawić uszu, i zacząć mówić o cierpieniu innych? Może warto pokazać, że nie mamy serca „skutego lodem”?
Możliwe, że dzięki temu, uda się uniknąć tragedii kolejnego dziecka, bądź osoby dorosłej, potrzebującej pomocy.
Nadchodzą Święta. Często szykujemy wtedy paczki dla ubogich, zostawiamy jedno wolne nakrycie przy wigilijnym stole. To bardzo piękna i szlachetna tradycja.
Warto jednak mieć otwarte serce, każdego dnia w roku, nie tylko od święta.

pokaż więcej

 
2018-11-27 20:52:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam
Autor:

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/john-grisham-klient.html

Pisząc opinię dotyczącą „Kancelarii”, stwierdziłam, że uczę się lubić powieści Johna Grishama. Zobaczcie, jak mi to wychodzi.
Przez ostatnie kilka dni miałam okazję zapoznać się z treścią jednej z popularniejszych pozycji tego autora, czyli „Klienta”.
Dzieci często łamią zakazy stawiane im przez dorosłych. Jest to...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/john-grisham-klient.html

Pisząc opinię dotyczącą „Kancelarii”, stwierdziłam, że uczę się lubić powieści Johna Grishama. Zobaczcie, jak mi to wychodzi.
Przez ostatnie kilka dni miałam okazję zapoznać się z treścią jednej z popularniejszych pozycji tego autora, czyli „Klienta”.
Dzieci często łamią zakazy stawiane im przez dorosłych. Jest to nieodzowny element procesu dorastania. Co robią najczęściej? Najpierw kłamią, potem zaczynają się używki, najczęściej papierosy.
Nie inaczej jest w przypadku Marca Sway’a, jedenastolatka, będącego głównym bohaterem historii stworzonej przez Johna Grishama.
Chłopca poznajemy w momencie gdy razem z młodszym(!) bratem pali w lesie papierosy. Nagle dzieciaki spostrzegają samochód. W środku siedzi mężczyzna, który pije alkohol i ma broń. Orientują się, że kierowca zamierza popełnić samobójstwo. Starają się temu zapobiec. Marc dostaje się do środka pojazdu i zaczyna rozmowę z załamanym facetem. Jest to prawnik mafii, który boi się zemsty… Mówi chłopcu, że jest zamieszany w bardzo trudną sytuację. Wyjawia, gdzie znajdują się zwłoki, których szukają mafiosi, ale i FBI.
Potem mężczyzna strzela sobie w usta. Marc jakoś znosi sytuację. Jednak dla ośmiolatka to zbyt wiele. Ricky doznaje szoku i zapada w letarg.
Marc zawiadamia anonimowo policję o zgonie prawnika, zostaje jednak z łatwością namierzony.
Gdy mały Ricky trafia do szpitala psychiatrycznego, lekarze nakazują zostać tam całej rodzinie. Czy to oznacza, że są bezpieczni? Ależ nie..
Marc staje się bardzo rozpoznawalną postacią. Interesują się nim media, FBI, oraz…
Chłopiec jest przytłoczony sytuacją, zastanawia się, co zrobić. Kiedyś oglądał wiele filmów, więc postanawia zaangażować prawnika. Wszak w filmach, wszyscy mający kontakty z policją, mają swoich adwokatów.
Tak właśnie w życiu Marca Sway’a, pojawia się Reggie Love…Dość specyficzna prawniczka…
Kiedyś była żoną bogatego męża. Po bolesnym rozwodzie, w wyniku którego straciła kontakt z dziećmi, ukończyła prawo. Reprezentuje interesy najmłodszych. Broni dzieci, gdyż nie mogła ochronić swoich własnych.
A Marc, choć jeszcze tego nie wie będzie bardzo tej ochrony potrzebował. On i cała jego rodzina.
Chłopcu bowiem zaczyna grozić mafia… FBI też chętnie zapoznałoby się z informacjami, jakie przekazał nastolatkowi zmarły prawnik.
Co wybiorą Reggie i jej młody klient?
Nagle oboje znikają… Dlaczego? Jakie będą losy rodziny Sway’ów?
Przeczytajcie sami-Polecam!
Książka nie należy do nowelek, fakt. Jednak wartka akcja sprawia, że trudno się od niej oderwać.
Chętnie przeczytałabym inne przygody Reggie Love, lecz niestety, jest Ona bohaterką tylko jednej powieści Grishama. Szkoda, gdyż bardzo polubiłam tą postać.
Wiem, że „Klient” został zekranizowany. Bardzo chętnie obejrzę kiedyś ten film. Choć szczerze wątpię, by mógł przewyższyć jakością powieść. A może jednak?
Reasumując, chyba jednak John Grisham trafi na listę moich ulubionych autorów.

pokaż więcej

 
2018-11-23 21:27:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/charlotte-link-echo-winy.html

Wszyscy dorośli powtarzają dzieciom „Nie ufaj obcym. Nie rozmawiaj z nimi”. Ma to ustrzec pociechy przed niebezpieczeństwami. Ale czy to wystarczy?
Dorośli zabraniają dzieciom robić wiele innych, fajnych rzeczy. Takich, które często są ich marzeniami.
Ten temat podejmuje w swojej książce, mistrzyni powieści...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/charlotte-link-echo-winy.html

Wszyscy dorośli powtarzają dzieciom „Nie ufaj obcym. Nie rozmawiaj z nimi”. Ma to ustrzec pociechy przed niebezpieczeństwami. Ale czy to wystarczy?
Dorośli zabraniają dzieciom robić wiele innych, fajnych rzeczy. Takich, które często są ich marzeniami.
Ten temat podejmuje w swojej książce, mistrzyni powieści psychologicznej, Charlotte Link.
W okolicach małego, malowniczego, angielskiego miasteczka ginie czteroletnia Sara, która została sama na plaży, gdy matka poszła kupić jedzenie. Pomyślicie, że to Liz, młoda matka, wykazała się skrajnym brakiem odpowiedzialności. Fakt, ona sama nie może wybaczyć sobie własnej lekkomyślności. Wyrzuca też sobie, że nie pozwoliła córce pojeździć na karuzeli…
Kolejną ofiarą jest Rachel. Bardzo religijna, grzeczna, ośmiolatka.
Dziewczynka wyznaje matce, że ma szansę pomóc nowemu księdzu. Mężczyźnie o wyglądzie gwiazdora filmowego.
Na ludzi mieszkających w Norfolk, pada blady strach. Starają się pilnować na zmianę swoich pociech i strzec przed grasującym w miejscowości pedofilem.
W miasteczku jest również dom należący do bankiera i polityka Fredericka Quentina i jego żony Virginii. Małżeństwo nie jest zgodne i szczęśliwe. Virginia zaszywa się często w posiadłości, stroniąc od ludzi i kariery politycznej męża. Większość czasu spędza ze swoją ukochaną siedmioletnią córeczką-Kim i czasami z zarządcami nieruchomości Jackiem i Grace Walkerami. Jednak czy mała dziewczynka i para staruszków to odpowiednie towarzystwo dla ciągle jeszcze młodej kobiety? Frederick uważa, że absolutnie nie. Sądzi, że taka postawa szkodzi kobiecie. Nie zastanawia się jednak, skąd takie zachowanie.
Gdy nieopodal rozbija się łódź niemieckiego małżeństwa, Virginia postanawia wyjść ze swojej skorupy i im pomóc. Livii daje swoje ubrania, a gdy kobieta trafia do szpitala w wyniku szoku, Virginia stwierdza, że musi pomóc Nathanowi i przygarnia go do domu. Przystojny, miły, delikatny lokator szybko zdobywa zaufanie i serce właścicielki posiadłości. Samotna kobieta opowiada mu smutną historię swego życia. Szybko również się w nim zadurza.
Gdy nie zjawia się na umówione spotkanie z mężem, ten podejrzewa, że uprowadził ją nowy znajomy. Okazuje się, że Virginia wyjechała dobrowolnie. Tymczasem Kim znika…
Czy pedofil uderzył ponownie?
Podejrzenia padają na Nathana. Czy porwał dziecko swojej kochanki? No cóż Pani Quentin dokonuje pewnego odkrycia, dotyczącego przystojnego Niemca, jednak prawda okazuje się być dużo bardziej przerażająca…
Kiedy policja odkrywa prawdę, liczy się każda minuta. Czy Kim zostanie uratowana? Jak cała historia wpłynie na związek jej rodziców? Tego dowiecie się czytając „Echo winy”…
Wszyscy dorośli powtarzają dzieciom „Nie ufaj obcym. Nie rozmawiaj z nimi”. A co z zaufaniem do znajomych osób? Czasami nic(ani nikt) nie jest takim, jak się wydaje…
Przyznaję się, że czytając książki Pani Link, lubię zgadywać, kto jest czarnym charakterem. Przyznaję również, że często udaje mi się wytypować trafnie…
Jednak nie w przypadku tej powieści. Tym razem autorka tak zagmatwała historię, że udało jej się mnie zmylić…

pokaż więcej

 
2018-11-09 13:10:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 7) | Seria: Anatomia zbrodni

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/tess-gerritsen-mumia.html

Kolejna część przygód słynnego duetu Jane Rizzoli i Maura Issles za mną.
Tym razem patolog zostaje poproszona o pomoc w zbadaniu mumii odnalezionej w jednym z okolicznych muzeów.
Podczas badania okazuje się, że ofiara została postrzelona. Kto mógłby chcieć postrzelić mumię? A może obiekt badań wcale nie ma 2000 lat, jak...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/tess-gerritsen-mumia.html

Kolejna część przygód słynnego duetu Jane Rizzoli i Maura Issles za mną.
Tym razem patolog zostaje poproszona o pomoc w zbadaniu mumii odnalezionej w jednym z okolicznych muzeów.
Podczas badania okazuje się, że ofiara została postrzelona. Kto mógłby chcieć postrzelić mumię? A może obiekt badań wcale nie ma 2000 lat, jak wcześniej uważano?
Na to pytanie muszą odpowiedzieć Jane i Maura.
W sprawie pomaga(czy aby na pewno ?) młoda egiptolog Josephine Pulcillo. Piękna, utalentowana, kobieta zaczyna nagle panikować, gdy w ustach „mumii” lekarze znajdują fragment gazety, wydanej w roku, gdy Josephine się urodziła. Czy ktoś przesyła jej w ten sposób zaszyfrowaną wiadomość? Po pewnym czasie Pulcillo znajduje zmumifikowane zwłoki w swoim samochodzie. Kobieta znika, a policja odkrywa, że nie żyje, lecz… od wielu, wielu lat… Kim zatem była zaginiona egiptolog? I dlaczego przybrała fałszywą tożsamość? Jane Rizzoli musi znaleźć rozwiązanie tej zagadki, zanim będzie za późno. Młodej kobiecie, kimkolwiek jest, grozi bowiem śmiertelne niebezpieczeństwo.
Słynna detektyw trafia na ślad eksperymentalnego ośrodka terapeutycznego dla agresywnych młodych ludzi, w którym przebywał kiedyś Bradley Rose, syn niesamowicie bogatych rodziców. Ośrodek to lżejsza kara za występki, niż więzienie, prawda?
Prowadzący ośrodek profesor, zdradza Rizzoli, że Bradley nigdy nie był zagrożeniem dla otoczenia… Lecz jego przyjaciel Jimmy Otto- owszem. Kogo zatem należy szukać? Kto zagraża Josephine?
Na te pytania udziela odpowiedzi… Medea… Matka zaginionej, która ponoć od dawna nie żyje…
Wyjaśnia ona, kto jest prawdziwym celem-Ona Medea i kim byli dla niej Bradley i Jimmy….
Uważa, że tylko ona może uratować swoją córkę… Czy ma rację? Czy ma jeszcze czas? Jakie tajemnice z przeszłości zaważyły na życiu obu kobiet?
Tego wszystkiego dowiecie się, czytając „Mumię”
Szczerze- wcześniejsze części serii były ciekawsze i bardziej spójne…

pokaż więcej

 
2018-10-27 12:02:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/magorzata-warda-jak-oddech.html

Małgorzata Warda nazywana jest „polską Jodi Picoult”. Ostatnio czytuję prozę autorstwa amerykańskiej pisarki i muszę stwierdzić, że coś w tym faktycznie jest.
Jasmin, główną bohaterkę powieści „Jak oddech”, poznajemy w momencie, gdy wraz z mamą, rusza na ratunek Staszkowi i Alicji.
Alicja wychowała się w rodzinie...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/magorzata-warda-jak-oddech.html

Małgorzata Warda nazywana jest „polską Jodi Picoult”. Ostatnio czytuję prozę autorstwa amerykańskiej pisarki i muszę stwierdzić, że coś w tym faktycznie jest.
Jasmin, główną bohaterkę powieści „Jak oddech”, poznajemy w momencie, gdy wraz z mamą, rusza na ratunek Staszkowi i Alicji.
Alicja wychowała się w rodzinie zastępczej, razem z Reni-matką Jasmin. Ala i Reni są jak siostry. Choć nie łączą ich więzy krwi, łączy ich miłość, zawsze mogą na siebie liczyć.
A teraz jest właśnie taka sytuacja- Ala wraz z synem Staszkiem, musi uciekać z domu….
Jasmin i Staszek wychowali się razem, zaprzyjaźnili, jako młodzi ludzie zakochali i stworzyli szczególnie silny związek. Od zawsze byli nierozerwalni, na zawsze do siebie należeli. Dzielili się radościami i troskami, bawili się razem i sprzeczali. Oboje o silnych charakterach, wnosili do związku swe racje i lęki. Wydaje się to normalne, prawda?
Żadna relacja nie jest piękna i łatwa od początku do końca…
Gdy chłopak nagle znika, Jasmin zaczyna wspominać…
…Dzieciństwo, dorastanie, pierwszy pocałunek z chłopakiem, pierwsze zbliżenie…. To wszystko łączy jedna osoba-Staszek…
Pewnego dnia pod drzwi mieszkania dziewczyny zostaje podrzucone zdjęcie-katowanego chłopaka. Czy taki właśnie los spotkał zaginionego?
Jasmin ma wrażenie, że policja jest bierna-zaczyna więc działać na własną rękę. Znajduje jasnowidza, który wskazuje, gdzie leży ciało. Czy jest to ciało ukochanego Jasmin?
Dziewczyna nie może uwierzyć w to, co się stało. Czuje, że Stasiu nie żyje…
Dopiero urywki wiadomości telewizyjnych, pozwalają jej zrozumieć, co się wydarzyło, jaką rolę odegrała w tym ona sama…
Jeśli i WY chcecie się o tym dowiedzieć, przeczytajcie „Jak Oddech”.
Wiecie jakie było moje pierwsze skojarzenie, po przeczytaniu tej powieści?
Słowa ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”.
Dzięki historii Jasmin i Stasia, nabrały dla mnie nowego nieco innego znaczenia…
Pamiętajmy Nic(ani Nikt) nie jest nam dane na zawsze.
Szanujmy, to co mamy, zatrzymajmy się i pozwólmy sobie na chwilę refleksji. Owa chwila, może czasem bardzo wiele zmienić.
… Nawet czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele…
Wiem, że „Jak oddech” pozostanie na długo w moim umyśle i sercu…
Bardzo serdecznie dziękuję za to autorce…

PS. Dla mnie to Jodi Picoult jest amerykańską Małgorzatą Wardą.

pokaż więcej

 
2018-10-18 11:25:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Romans
Autor:

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/nora-roberts-grecki-honor.html

Krótka nowelka, przeczytana w jeden dzień…
Morgan spędza wakacje u swoich przyjaciół w Grecji. Z dala od zgiełku stolicy… W cudownym domu przy plaży…
Właśnie na tej plaży już w pierwszą noc zostaje napadnięta. Co ciekawe napastnik nie robi jej krzywdy. Jedynie ją… całuje…
Przyjaciółka dziewczyny-Liz i jej mąż Alex...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/nora-roberts-grecki-honor.html

Krótka nowelka, przeczytana w jeden dzień…
Morgan spędza wakacje u swoich przyjaciół w Grecji. Z dala od zgiełku stolicy… W cudownym domu przy plaży…
Właśnie na tej plaży już w pierwszą noc zostaje napadnięta. Co ciekawe napastnik nie robi jej krzywdy. Jedynie ją… całuje…
Przyjaciółka dziewczyny-Liz i jej mąż Alex wydają przyjęcie, na którym Morgan ma poznać ich sąsiada-Nicka. Okazuje się, że jest on mężczyzną poznanym na plaży.
Kobieta się go boi, a zarazem on ją pociąga i to bardzo-taki niebezpieczny typ…
Za to jego kuzyn, wrażliwy, delikatny poeta, to totalne przeciwieństwo Nicka. Andrew również stara się o względy pięknej Morgan. Kogo wybierze jej serce?
Niestety, wybór pomiędzy kuzynami to nie jedyny problem kobiety. Pewnego dnia znajduje przy plaży trupa…a kuzynka Iona Alexa przedawkowuje narkotyki. Morgan podejrzewa, że Nick, który powoli kradnie jej serce ma związek z tragicznymi wydarzeniami. Nie wie tylko jaki.
Gdy Liz i Alex wyjeżdżają do Aten, Morgan zostaje sama w posiadłości. Nie wie jeszcze, że niebawem pozna prawdę o ukochanym Nicholasie. Kim okaże się jej wybranek?
Nie zdaje sobie też sprawy z tego, w jak wielkim niebezpieczeństwie się znajduje…

Książkę przeczytałam szybko, i równie szybko o niej zapomnę.
Lubię utwory Nory Roberts, lecz ten, niestety, nie należy do udanych….

pokaż więcej

 
2018-10-17 10:26:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/tess-gerritsen-infekcja.html

Toby Harper jest lekarką w małym szpitalu. Pracuje głównie na nocnych zmianach. W dzień opiekuje się chorą na alzheimera matką.
Podczas jednego z dyżurów, na odział prowadzony przez lekarkę, trafia starszy pan z objawami splątania. Kobieta jednak nie zdążyła go zbadać, gdyż pacjent zniknął… To może odbić się i to bardzo...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/tess-gerritsen-infekcja.html

Toby Harper jest lekarką w małym szpitalu. Pracuje głównie na nocnych zmianach. W dzień opiekuje się chorą na alzheimera matką.
Podczas jednego z dyżurów, na odział prowadzony przez lekarkę, trafia starszy pan z objawami splątania. Kobieta jednak nie zdążyła go zbadać, gdyż pacjent zniknął… To może odbić się i to bardzo na jej podupadłej już karierze…
Poza pracą i opieką nad chorą mamą Toby ma niewiele. Nie założyła rodziny, praktycznie nie ma życia towarzyskiego. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak ważna jest dla niej posada…
Po jakimś czasie, w szpitalu pojawia się kolejny pacjent z identycznymi objawami do tego, który zniknął. Tym razem szybko dochodzi do śpiączki, a potem zgonu. Czy coś łączyło obu chorych?
Byli pensjonariuszami ekskluzywnego domu opieki i sprawował nad nimi pieczę ten sam lekarz-Dr Wallenberg. Próbuje on jak najszybciej zabrać ciało zmarłego ze szpitala. Nie zgadza się na sekcję.
Dr Harper zaczyna podejrzewać, że kolega po fachu coś ukrywa. Postanawia odkryć jego tajemnicę. Nie wie jednak, jak bardzo jest ona mroczna…
Pomaga jej w tym Dan Dvorak-patolog. Ten mężczyzna fascynuje Toby… W kobiecie zaczynają budzić się dawno skrywane uczucia. Czy nowy znajomy je odwzajemni? To jest jednak sprawą drugorzędną. Najważniejsza jest praca.
Podczas sekcji Dan odkrywa, że zmarły pacjent doktora Wallenberga był chory na CJD-Chorobę Creutzfelda-Jakoba… Ale w jaki sposób doszło do zakażenia? Czyżby w ośrodku podawano skażone jedzenie?
Toby udaje się dotrzeć do jednego z lekarzy pracujących w domu opieki. Ten choć niechętnie, zgadza się jej pomóc. Gdy dowiaduje się o kolejnym przypadku, postanawia powiadomić lekarkę. Nie udaje mu się jednak do niej dotrzeć. Dlaczego?
Na domiar złego nowa opiekunka Ellen Harper(matki Toby), oskarża jej córkę o znęcanie się nad chorą. Teraz Toby grozi jeszcze proces karny. Gdy matka Toby trafia do szpitala, kobieta zaczyna podejrzewać opiekunkę o złe intencje. Postanawia dowiedzieć się kim jest pielęgniarka, która pracowała w jej domu. Lekarka jest przekonana, że to właśnie ta osoba odpowiada za to, że jej matka jest umierająca. Czy dr Harper uda się dotrzeć do prawdy?
Tymczasem Dvorak odkrywa, że jedna z okolicznych prostytutek urodziła zdeformowany płód. Jego znajoma genetyk wyjaśnia mu z czym mają do czynienia. Co urodziła młoda dziewczyna? Dan zaczyna bać się tego, co odkrywa… Kim faktycznie okaże się być dr Carl Wallenberg? Jaką tajemnicę skrywają mury ośrodka opieki?

Z jednej strony umierający starsi ludzie, z drugiej dziwne porody młodych kobiet… Czy te sprawy mogą się ze sobą wiązać? Oczywiście! Tess Gerritsen potrafi połączyć nawet najbardziej odległe od siebie wątki…
W jaki sposób? Przekonajcie się, czytając „Infekcję

pokaż więcej

 
2018-10-08 10:53:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura kobieca, Posiadam

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/agnieszka-walczak-chojecka-dziewczyna-z.html

Joanna jest świetnym marketingowcem, pracującym w jednej z warszawskich korporacji. To pracoholiczka, praktycznie nie mająca życia poza firmą. Lubi to co robi i lubi swoją pensję, którą ma dzięki ukochanej posadzie.
Pewnego dnia szefostwo firmy postanawia dać jej wypowiedzenie. Świat Asi się wali…Cóż ona...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/agnieszka-walczak-chojecka-dziewczyna-z.html

Joanna jest świetnym marketingowcem, pracującym w jednej z warszawskich korporacji. To pracoholiczka, praktycznie nie mająca życia poza firmą. Lubi to co robi i lubi swoją pensję, którą ma dzięki ukochanej posadzie.
Pewnego dnia szefostwo firmy postanawia dać jej wypowiedzenie. Świat Asi się wali…Cóż ona będzie teraz robić?
Po początkowym okresie apatii, postanawia związać się z bardzo przystojnym kolegą z byłej pracy. Joanna nie zostaje jednak jego partnerką. Mateusz bowiem jest już zajęty, pozostaje jej rola kochanki. Z niej jednak dziewczyna rezygnuje, gdy jej kochany ma zostać ojcem…
Jak odreagować te wszystkie problemy?
Wyrusza w podróż do Tajlandii, ma towarzyszyć koledze, który jest fotografem. Prosi on dziewczynę by pomogła mu napisać artykuł.
By nie czuć się samotnie Asia zabiera na wakacje Izę, swoją dobrą koleżankę. Ta również potrzebuje dystansu, gdyż właśnie sypie się jej małżeństwo.
W pięknej scenerii kobiety jeżdżą na słoniach, imprezują i zaczynają analizować własne życie.
Pewnego dnia Iza nagle znika. Dlaczego?
Joanna po raz kolejny ma nadzieję na związek, tym razem z fotografem, z którym podróżuje. Ten jednak wydaje się mieć inne plany. Jakie?
Podczas wyjazdu Asia odnajduje kamienną rzeźbę „Dziewczyny z Ajuttahai”. Jest to dla niej inspiracja do napisania miłosnej historii(bardzo słabej, moim zdaniem). Co naprawdę przedstawia rzeźba?
W drodze powrotnej, Joanna gubi zeszyt ze swoim opowiadaniem. Gdy parę dni później, szczęśliwy znalazca, oddaje dziewczynie jej własność, przekazuje jej również dobrą wiadomość. Jaką?
Jak „Dziewczyna z Ajuttahai” zmieni życie Asi?
Przekonajcie się same…
Moje pierwsze spotkanie z prozą Agnieszki Walczak-Chojeckiej, wypadło dość blado.
Książka napisana przystępnym językiem, szybko się czyta, lecz sama historia…
Dosyć banalna… Podobała mi się do momentu, gdy akcja rozgrywała się w Warszawie, po wyjeździe do Tajlandii, jakby zwolniła tempo…
Dodatkowo, główna bohaterka wydała mi się desperatką, ganiającą za facetami…Czasami podczas czytania miałam ochotę krzyknąć „Trochę godności, kobieto!”
Autorce zapewne dam jeszcze szansę. Nigdy nikogo nie skreślam po jednym nieudanym utworze…

pokaż więcej

 
2018-10-04 08:01:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura współczesna, Posiadam
Autor:

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/jodi-picoult-zagubiona-przeszosc.html

Każdy z Nas ma jakieś wspomnienia, punkty odniesienia związane z dzieciństwem, rodziną.
Delia również…
Wychowała się w małym, uroczym miasteczku. Od zawsze towarzyszyli jej dwaj przyjaciele. Eric i Fritz. Wszyscy troje mieli swoje problemy w domach: matka Erica piła, ojciec Fritza znikał z domu. Dziewczyna,...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/jodi-picoult-zagubiona-przeszosc.html

Każdy z Nas ma jakieś wspomnienia, punkty odniesienia związane z dzieciństwem, rodziną.
Delia również…
Wychowała się w małym, uroczym miasteczku. Od zawsze towarzyszyli jej dwaj przyjaciele. Eric i Fritz. Wszyscy troje mieli swoje problemy w domach: matka Erica piła, ojciec Fritza znikał z domu. Dziewczyna, wychowywała się bez matki, lecz uważała, że ma szczęście. Była bowiem córką najlepszego ojca na świecie-Andrew Hopkinsa.
Gdy Cordelia dorasta zdaje sobie sprawę, że nie istnieje przyjaźń „damsko-męska”. Obaj kumple się w niej zakochują. Wybiera Erica. Zaręcza się z nim, mają córkę. Oboje wydają się być spełnieni zawodowo. Delia poszukuje zaginionych ludzi, Eric jest prawnikiem. Jest jednak pewien problem- partner Delii jest też alkoholikiem.
Pewnego dnia okazuje się, że to nie jedyny problem kobiety. Jej ukochany ojciec zostaje oskarżony o porwanie dziecka, niejakiej Bethany Matthews, czyli… Delii…
Proces ma się toczyć w Arizonie. Kobieta wyrusza by być przy ojcu. Musi również odnaleźć pewną osobę i będzie to najtrudniejsze z jej dotychczasowych poszukiwań… Musi odnaleźć siebie, swoje korzenie…
Wspierają ją w tym narzeczony, będący jednocześnie adwokatem przyszłego teścia, oraz Fritz. Ten drugi ma napisać artykuł o procesie do lokalnej gazety, lecz tak w głębi serca, chce być blisko ukochanej kobiety.
Będąc już na miejscu Delia odnajduje swoją matkę. Czy to jest kobieta, o której przez tyle lat marzyła? Czy uda im się stworzyć więź? Czy kobieta przypomni sobie coś ze swojej przeszłości?
W trakcie procesu wychodzą niesamowicie bolesne i wstydliwe fakty z życia rodziców porwanej kobiety. Co wpłynęło na decyzję jej ojca? Jaki motyw może mieć człowiek, porywający własne dziecko?
Cordelia musi zmierzyć się z nieznaną wcześniej przeszłością. Aby to zrobić kieruje się głosem serca. To jednak sprawia, że podejmuje, momentami zaskakujące decyzje dotyczące swojej przyszłości. Co takiego postanawia zrobić? Czy jest w stanie wybaczyć swoim bliskim wszystkie wyrządzone jej krzywdy?
O tym przekonacie się czytając „Zagubioną przeszłość”.
Moim zdaniem książka nie jest zła. Czytałam jednak ciekawsze utwory Jodi Picoult.

pokaż więcej

 
2018-09-22 10:19:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Romans
Autor:

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/09/nora-roberts-ostatni-wiraz.html

Chyba większość dziewcząt, będąc nastolatkami, kochało się w kumplach swoich braci, prawda?
Podobnie było w przypadku Cynthii Foxy(„Foxy”).
Nie wszystkie nastolatki, miały jednak tak ciężkie życie, jak ona. Gdy miała 13 lat, straciła rodziców. Zaopiekował się nią starszy brat-Kirk, znany kierowca rajdowy. Odtąd...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/09/nora-roberts-ostatni-wiraz.html

Chyba większość dziewcząt, będąc nastolatkami, kochało się w kumplach swoich braci, prawda?
Podobnie było w przypadku Cynthii Foxy(„Foxy”).
Nie wszystkie nastolatki, miały jednak tak ciężkie życie, jak ona. Gdy miała 13 lat, straciła rodziców. Zaopiekował się nią starszy brat-Kirk, znany kierowca rajdowy. Odtąd życie dziewczynki, toczyło się na torach wyścigowych, wśród kumpli brata. Jednym z nich był Lancelot Matthews. To w nim, jako pierwszym zakochała się Foxy. I… została odrzucona…
Wyjechała by wyleczyć się z mężczyzny. Została uznanym fotografem.
Gdy wraz z przyjaciółką Pam, powraca by zrobić relację z mistrzostw F1, uczucie do Lance’a odżywa.
Cynthia nie jest jednak już małą dziewczynką. Potrafi panować nad emocjami(przynajmniej tak jej się wydaje). Gdy w życiu kobiety, dochodzi do tragedii, ukochany sprzed lat, oświadcza się.
Foxy postanawia wykorzystać sytuację.
Jednak jest to małżeństwo dwóch osób, które praktycznie się nie znają.
Dziewczyna poznaje rodzinę męża już po ślubie. Jedna kuzynka jest całkiem miła, lecz reszta.. a szczególnie teściowa, … No cóż Cynthia mogła trafić lepiej…
Gdy kobieta zaczyna żałować wstąpienia w związek małżeński z mężczyzną swego życia, poznaje najbardziej skrywaną tajemnicę męża. Czy to pomoże ocalić ich relację?

Książka podobała mi się gdzieś od połowy.
Miła lektura, dla relaksu.

pokaż więcej

 
2018-09-17 10:35:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał, Posiadam
Autor:

https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/09/john-grisham-kancelaria.html

Przeczytałam „Kancelarię”, autorstwa, mistrza thrillera prawniczego-Johna Grishama.
Środowisko prawników(szczególnie amerykańskich) jest tematem wielu powieści, filmów i seriali. Jest ono bowiem bardzo tajemnicze i uznawane za wyjątkowo elitarne i hermetyczne.

Bohaterem „Kancelarii” jest 31-letni, prawnik korporacyjny,...
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/09/john-grisham-kancelaria.html

Przeczytałam „Kancelarię”, autorstwa, mistrza thrillera prawniczego-Johna Grishama.
Środowisko prawników(szczególnie amerykańskich) jest tematem wielu powieści, filmów i seriali. Jest ono bowiem bardzo tajemnicze i uznawane za wyjątkowo elitarne i hermetyczne.

Bohaterem „Kancelarii” jest 31-letni, prawnik korporacyjny, David Zinc. Jest on szeregowym pracownikiem jednej z największych kancelarii w Chicago. Zarabia bardzo dobrze, pracuje jednak po kilkanaście godzin dziennie, może zapomnieć o wolnych weekendach, czasie spędzanym z rodziną. No właśnie- rodzina. David z małżonką marzą o dziecku, ale nie mają czasu zrealizować tego marzenia, gdyż praktycznie się nie widują. Życiem Zinca jest praca. Ale co to za życie? Żeby choć ta praca oprócz lukratywnej pracy, dawała satysfakcję… Cóż młody prawnik, co dzień zajmuje się wysokimi kontraktami międzynarodowymi, kontaktu z klientem nie ma.
Pewnego dnia ma dość- ucieka(dosłownie!) z pracy, upija się w barze i trafia do podrzędnej, zapyziałej, kancelarii, którą prowadzą Oscar i Wally. David zamierza tam uczyć się „prawdziwego życia” i prawa. Chce pracować blisko ludzi. Pragnie by jego praca służyła społeczeństwu. Bardzo szlachetne. Jednak czy jego nowi współpracownicy są odpowiednimi nauczycielami? Ci faceci działają na granicy prawa- jeżdżą bez prawa jazdy, noszą broń, sypiają z klientkami…
Nigdy też, podobnie jak David Zinc, nie prowadzili żadnej sprawy sądowej.
Jednak teraz „porywają się z motyką na słońce”, chcą wytoczyć proces potentatowi z branży farmaceutycznej. Stronę przeciwną reprezentuje, była kancelaria Davida. Gdy okazuje się, że to On musi poprowadzić sprawę, mężczyzna podejmuje wyzwanie. Jak wypadnie w konfrontacji z byłymi „kolegami”?
Prócz tego młody pracownik ma szansę reprezentować emigrantów. Prowadzi tak 2 kolejne sprawy. Jak spodoba mu się praca dla „społeczeństwa”? Jak ułoży się jego współpraca z Oskarem i Wallym?
Przekonajcie się sami!

Jak dla mnie, bardzo dobrze napisane ostatnie 70-80 stron. Co do reszty treści, zgadzam się z wieloma opiniami, że można byłoby spokojnie ją skrócić o minimum połowę.
John Grisham ma specyficzny styl, który trzeba lubić. Ja właśnie staram się go polubić.
Mam nadzieję, że kolejna lektura jego autorstwa, jeszcze bardziej mnie do tego zachęci…

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
313 286 1397
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (20)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd