Ostre przedmioty

2018-07-04
Jarosław Madejski
Radosław Madejski

Świetna, trzymająca w napięciu, mroczna, cała Gilian Flynn

Nie podobała mi się ta powieść. Na początku akcja była interesująca. Niezidentyfikowany sprawca atakuje małe dziewczynki. Ale potem mają miejsce jakieś "patologiczne akcje". Narkotyki są wszędzie, alkohol leje się strumieniami, a seks jest nagminny. Potem następuje końcówka i jest jakaś wynaturzona. Ogólnie "szajs".

Serial skłonił mnie do przeczytania książki. Bardzo dobra historia, wspaniale napisana jak i wiernie oddana w ekranizacji. Szybko się czyta, wciąga. Zakończenie może zaskoczyć. Polecam!

Książka dziwnie wciągająca. Nie działo się w niej nic konkretnego, jednak czytałam ją z dużym zaciekawieniem, aż do samego końca. Ogólnie uważam, że była niezła, ale do ulubieńców się z pewnością nie zaliczy.

Niestety już z końcem drugiego rozdziału obstawiłam "winnego" i pomimo "starań" autorki nie dałam się skusić na zmianę zdania.

Gillian Flynn bazuje w swej książce na wielu bardzo trudnych problemach, które już same w sobie mogłyby przyciągnąć uwagę czytelnika, ale tutaj nie do końca to wychodzi... Moim skromnym zdaniem zawiódł chyba "sposób podania"??

Można przeczytać...

"Ostre przedmioty" wprawiły mnie w zakłopotanie. Dawno nie miałam tak mieszanych odczuć po przeczytaniu książki. Z jednej strony autorka przedstawia nam dość ciekawą, oryginalną historię, niebanalną. Z drugiej zaś strony - w pewnym momencie kompletnie przewidywalną, z główną bohaterką mdłą i bez wyrazu, i z postaciami pobocznymi przerysowanymi wręcz karykaturalnie,...

„Ostre przedmioty” Gillian Flynn.

Obiecujący opis zachęcił mnie do zakupu tej książki, niestety spodziewałam się czegoś innego.

Camille Preaker jest dziennikarką ze skomplikowaną przeszłością. Po śmierci młodszej siostry zaczęła się okaleczać, pisząc na ciele przeróżne słowa. Teraz po latach musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością. W jej rodzinnym mieście doszło do...

Nie często mi się to zdarza, ale nie dałam rady przebrnąć do końca. W połowie odpuściłam. Mało przekonująca bohaterka.

Ostre przedmioty idealnie oddają klimat małego miasteczka na zadupiu, gdzie wszyscy się znają od 7mego pokolenia na wylot i gdzie aż gęsto od tajemnic i syfu pod powierzchnią blichtru. Do tego ciężkie relacje rodzinne na linii matka-córka. I kryminalna zagadka w tle. Na HBO akurat leci powtórka serialu. Ciężkie do czytania, ale warto poświęcić jej chwilę czy dwie.

Klimat tej książki jest bardzo przytłaczający. Można niemal poczuć jak bohaterowie grzęzną w upalnej, dusznej atmosferze niewielkiego, amerykańskiego miasteczka. Może dlatego trudno było mi wciągnąć się w akcję. Ale jest coś takiego w tej książce co nie pozwala jej odłożyć. A zakończenie... Mogę polecić osobom których nie zniechęcają trudne początki.

Dyskusje

5 567