Grzeczna dziewczynka

Cykl: Obudź się, Karolino (tom 1)
Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Grzeczna dziewczynka
literatura piękna
Aneta

KSIĄŻKA NIEDOSTĘPNA W SPRZEDAŻY

„Grzeczna dziewczynka”- to opowieść 25 letniej Karoliny, która oglądając na laptopie film z własnego ślubu i przewijając wspomnienia, jak taśmę filmową - klatka po klatce, nawet z czasów dzieciństwa, chce uchronić siebie przed popełnieniem tych samych błędów, gdy znowu spotka miłość, albo gdy miłość spotka ją.

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/grzeczna-dziewczynka.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/proza/grzeczna-dziewczynka.html

monaliza159 | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Każdy z nas wie co to "miłość." Dodaje nam skrzydeł, unosi, potrafi być obezwładniająca ale również drapieżna i bezwzględna. Jest jak lawina, która porywa wszystko na swojej drodze.

Na kartkach powieści Alina Białowąs opisuje historię 25-letniej Karoliny. Dziewczyna jest przekonana, że jej niepowodzenia miłosne związane są z jej wyglądem. Brak akceptacji samej siebie w tym nie pomaga, tym bardziej, że jej szkolna miłość - Rafał - zostawia ją dla najlepszej przyjaciółki. Postanawia zmienić kierunek studiów, gdzie poznaje Miśkę, z którą później pracuje w bibliotece.

Wszystko się zmienia, gdy na swojej drodze spotyka Filipa. Nie może uwierzyć, że ten przystojny, uroczy oraz inteligentny mężczyzna może się nią interesować, i nie przeszkadza mu rudy kolor włosów ani mnóstwo piegów pokrywające jej całe ciało. Jest przekonana, że oto spełnienie marzeń i snów w jednej osobie.

Pozostaje głucha na argumenty rodziny oraz Miśki na temat ukochanego. Wręcz odpowiada agresją, sądząc, że...

Kaja | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Karolina to chuda, piegowata dziewczyna o pięknych rudych włosach. Mimo, iż jest bardzo inteligentna to jednak bardzo przejmuje się swoim wyglądem. Wszystkie swoje miłosne rozterki tłumaczy tym iz jest brzydka i piegowata dlatego nikt jej nie chce. Jednakże pewnego dnia na jej drodze staje mężczyzna o imieniu Filip. Jaki los czeka Karolinę główną bohaterkę? Czy będzie to szczęśliwe zakończenie? Przeczytajcie koniecznie i sami się o tym przekonajcie. 😊

Książka jest bardzo fajna i lekka. Na pewno spodoba się nie jednej czytelniczce.

Askona | 2018-08-21
Przeczytana: lipiec 2018

Karolina przeciętna i normalna, podobnie jak cała historia, choć przesłanie ważne. Nie wolno pozwolić, aby ktokolwiek nas poniżał, nawet jeśli jest mężem, właściwie szczególnie jeśli jest mężem lub żoną.

eduko7 | 2018-06-30
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Jak bardzo kompleksy mogą namieszać nam w życiu… Jak inni mogą je wykorzystać, aby osiągnąć własne cele… Niby wszyscy to wiemy, a w rzeczywistości tak łatwo zapominamy. Dlatego warto sięgać po powieści takie jak ta, by nie budzić się co jakiś czas jak tytułowa bohaterka. A jeśli budzić się, to już nie po to, by popadać w kolejny letarg pełen kompleksów.
Problemem Karoliny są piegi – tak jej się przynajmniej wydaje. Większym jak się okazuje są nierozwiązane w przeszłości problemy jej rodziny, ukryte za zasłoną milczenia, ułudą poprawnych, by nie powiedzieć bardzo dobrych stosunków rodzinnych. Do tego zaszczepione przez najbliższych introjekty i własne lęki. Słowa powtarzane przez babcię jak mantra: „Przeznaczenia nie zmienisz” powodują, iż Karolina zaczyna wierzyć, że spotkany w niecodziennych okolicznościach Filip jest jej gwiazdką z nieba. Rodzice chcąc ją chronić przed podobnymi problemami, jakich sami doświadczyli w przeszłości próbują ją chronić, wzmacniając jej niską samoocenę...

Aneta | 2017-07-27

Są książki, które pochłania się jednym tchem, ale trudno o nich napisać. A są też takie, które ciężko się czyta, ale łatwo o nich pisze. Najnowsza powieść Aliny Białowąs pt. "Obudź się, Karolino" należy do pierwszego typu. Choć przeczytałam ją w jedną noc, właśnie dla niej zarwałam nockę, odstawiłam na bok wszystkie obowiązki, tak bardzo mnie wciągnęła, to ciężko mi cokolwiek sensownego o niej napisać. Rzecz jasna nie dlatego, że nie ma o czym. Bo jest! Jest i to dużo do opowiedzenia, ale jak to zrobić, by nie zdradzić zbyt wiele z fabuły i przekazu?

Karolina to 25-letnia zakompleksiona dziewczyna z powodu swojej urody, która zrezygnowała ze studiowania psychologii, a podjęła pracę jako bibliotekarka. Przed zawodem miłosnym wierzyła, że pewnego dnia przybędzie książę na białym koniu, który zaprowadzi ją do ołtarza. Może trochę przesadziłam, aczkolwiek jest to osoba o nader wybujałej wyobraźni, wysokich oczekiwaniach, wyidealizowanym i bajkowym spojrzeniu na świat. Nic dziwnego, że...

Gosia | 2017-05-11
Przeczytana: 2017 rok

Książkę bardzo fajnie się czyta! A dodatkowo ciekawi!
Myślę, że opowiada historię wielu kobiet, które w obawie,że zostaną same postanawiają związać się z kimkolwiek byleby tylko nie być samym.
Dlatego czytając można wyciągnąć wnioski, czy faktycznie warto wiązać się pochopnie z kimś licząc na to, że przecież się zmieni.

Pollyanna | 2017-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 maja 2017

Książka "Obudź się, Karolino" była dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Sprawnie napisana. Czyta się lekko, szybko i wbrew pozorom nie jest to kolejne czytadełko.
Autorce udało się stworzyć całkiem zgrabną powieść psychologiczną.

Tytułowa Karolina ma zaledwie 25 lat. Siedem lat wcześniej przeżyła nieszczęśliwą młodzieńczą miłość. Odpowiedzialnym za niepowodzenie w życiu osobistym uczyniła swój wygląd, a dokładnie-piegi. Wycofała się z życia towarzyskiego. Zrezygnowała z wymarzonych studiów. Zamknęła się w świecie książek. Jedyną jej powiernicą została ukochana babcia.
Rutynę życia Karoliny przerywa niespodziewane spotkanie z przystojnym Filipem. Filip-spełnienie marzeń naszej bohaterki i do tego akceptuje jej piegi! Wystarczyło kilka miłych słów, szarmanckich gestów i Karolina zakochała się po uszy...jak z bajki o Kopciuszku, prawda? Tylko w tej książce bajka szybko się kończy. Karolina nie widzi, albo nie chce widzieć, że jej wybrankowi daleko jest do księcia z bajki....

Gerreth | 2017-04-27
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Tytułowa Karolina jest dobitnym przykładem na to, jak często mylimy się w swoich uczuciach. Chociaż pozornie otoczona ludźmi, w gruncie rzeczy Karolina jest bardzo samotną dziewczyną, rozpaczliwie tęskniącą za miłością, której tak naprawdę nigdy nie zaznała. Chęć bycia kochaną przesłania jej oczywistą prawdę o Filipie, a nawet gdy powoli tę prawdę poznaje, po prostu ignoruję ją w obawie przed utratą tak długo wyczekiwanej miłości.
Alina Białowąs z godną psychologa przenikliwością, niemal brutalnie obnażyła głęboko ukrytą przed światem słabość wielu kobiet, gotowych posunąć się do rezygnacji z prawa do posiadania własnego zdania, gustu, a nawet wolności, byle tylko zatrzymać przy sobie ukochanego mężczyznę.
Autorka precyzyjnie „wypunktowała” wszystkie wady takiego związku, udowadniając, że trwanie w nim jest jak powolne samobójstwo, gdyż z każdą chwilą traci się kawałek siebie.

Poznajemy główną bohaterkę dwudziestopięcioletnią Karolinę Wysocką zakompleksioną, z mnóstwem kompleksów na punkcie swojej urody, nie akceptuje swoich rudych piegów i siebie zrezygnowała nawet ze studiowania psychologii. Pewnego dnia ogląda film na komputerze z własnego ślubu, co wywołuje u niej powrót do dawnej przeszłości, do wspomnień, które poprzedzały założenie obrączek ślubnych. Bohaterka poznała swojego przyszłego męża- Filipa, w miejscu swojej dotychczasowej pracy w bibliotece. Przystojny, ułożony, miły, szlachetny i bardzo kulturalny,z początku wydaje się dobry, czuły ten chłopak, a potem po jakimś czasie pokazuje swoją prawdziwą twarz despoty i brutala. Wychowany przez swoich rodziców wpojone miał tylko jedno- bezwzględne posłuszeństwo kobiety z, którą ma być.
Karolina żyje w toksycznym, chorym związku musi doznać wstrząsu, żeby obudzić się z własnej niemocy i tej ślepoty w, której tkwi.
Jest zaślepiona miłością do niego, ma klapki na oczach.
Karolina mieszka ze swoimi...

emancipate | 2017-02-16
Przeczytana: 12 lutego 2017