Pozytywka

Agnieszka Lis Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2016-01-13
2016-01-13

Czy biała suknia gwarantuje szczęście?

Radość, smutek, rozpacz, strata, ucieczka w pracę, nienawiść i szukanie siebie i swojego miejsca...

Moje pierwsze spotkanie z autorką.
Pierwszą część czytało mi się dobrze, natomiast przemiana bohaterki zmęczyła mnie. Przerysowana postać, odrealnione życie i chyba nie do końca przemyślany pomysł na całą fabułę.

Moje pierwsze spotkanie z autorką.

Mam wrażenie, że to jedna z tych książek, które przechodzą bez większego echa.
Owszem przeczytałam do końca, ale ta historia nie miała dla mnie efektu "woow", żadnych mądrości, żadnych fajnych cytatów, bohaterowie też jacyś tacy średnio ciekawi.

Sama historia może i jakiś potencjał ma, ale mam wrażenie, że sposób opisania jej jest trochę przerysowany. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że cała ta historia to trochę nie na nasze czasy.

Całość więc jak dla mnie to taka słabizna. To jest taka książka, którą się czyta, odkłada na półkę i nigdy więcej się do niej nie wraca, bo najnormalniej w świecie zapomina się o niej.

Mam wrażenie, że to jedna z tych książek, które przechodzą bez większego echa.

Historia naprawdę dobra. Niestety, napisana beznadziejnie. Brak realiów, brak psychologicznego podłoża, dłużyzny...

Bardzo smutna ale piękna książka

Bardzo smutna ale piękna książka

Ale ja się z nią umęczyłam. Sama historia miała potencjał, ale... sposób napisania nie do przyjęcia. Bohaterowie nielogiczni, raz myślą jedno, za trzy zdania już zupełnie coś innego, przedstawienia trudnych problemów naiwne, styl zupełnie nie dla dorosłego czytelnika. Niestety, chyba więcej nie sięgnę po książki tej autorki.

Moje pierwsze spotkanie z Agnieszką Lis.

Nie przepadam za polskimi autorami. Postanowiłam jednak to zmienić i sięgnęłam już po parę pozycji. Przeważnie obyczajówki - lubię tego typu książki i z tego powodu, kupiłam "Pozytywkę" Agnieszki Lis.

Książka zaczyna się szczęśliwym wydarzeniem - ślubem Moniki i Roberta, młodych ludzi, zakochanych w sobie, szczęśliwych, że rozpoczną nowe życie. Zestresowani, ale wierzący, że miłość wystarczy by rozpocząć nowe życie. Co może pójść nie tak?

Po ślubie, młodzi zaczynają wspólne życie. Robert jest wiecznie nieobecny w domu, Monika cały czas sprząta, pielęgnuje ich gniazdko na górze. Zaprzyjaźnia się z teściową, która postanawia wysłać Monikę do pracy.

Robert podchodzi sceptycznie - zarówno do tego, by Monika poszła do pracy jak i na studia. Przecież nie po to ją poślubił - miała być w domu, dbać o ich gniazdko, rodzić dzieci i zajmować się nimi, dbać również o jego potrzeby.

Monika zachodzi w ciążę. Wszyscy się z tego cieszą, nic nie przewiduje tragedii...

Książka ta nie jest typową obyczajówką, chociaż początek na to wskazuje. To książka, która opowiada o kobiecie, która została doświadczona przez życie, doświadczyła utraty dziecka, znienawidziła siebie, upadła nisko, osiągała sukcesy, ale brakowało jej czegoś poza pracą... Czy Monika będzie miała swój happy end?

Książka mi się podobała. Prosty język, wciągająca historia, trudne doświadczenia bohaterki, sprawiły, że zaczęłam zadawać sobie pytania: "Czy warto nienawidzić i obwiniać siebie?" , "Co powoduje, że ludzie oddalają się od siebie?"i inne tego typu rodzaju pytania.

Pierwsze spotkanie z Agnieszką Lis, uważam za udane i na pewno sięgnę po kolejne jej książki.

Polecam gorąco!

Moje pierwsze spotkanie z Agnieszką Lis.

Smutno piękna.

Smutno piękna.

Jest to książka grafomańska, pretensjonalna, prostacka. Bohaterowie są niewiarygodni, prymitywni i przedstawieni pokracznie i nieudacznie. Nie mam słów, dawno nie czytałam takiego gniota!

Polecam :)

Polecam :)