podróż, grzyby, miłość
przygodowa
radoslavv

Kornel Maliszewski - ur. 1988 w Nowej Rudzie, Wintro - 2011, zawodowy madżongista, projektant uszczelek do pralek. Od nowego roku pracownik kiosku z porządnym widokiem w przyszłość. Sardynka została wypuszczona w 36 - godzinnym ciągu w ramach założonego eksperymentu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://www.mamiko.pl/wydane.php#sardynka

Kasiulek | 2014-08-25
Na półkach: Recenzyjne, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2014

Gdy otrzymałam propozycję lektury Sardynki pióra Kornela Maliszewskiego, tak naprawdę nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. Kornel Maliszewski to nieznany do tej pory dla mnie pisarz, a jak pobuszowałam w sieci to widzę, że Sardynka to jego już druga powieść. Jak sugeruje opis na okładce książki, Maliszewski urodził się w 1988 roku, jego pierwsza powieść Wintro wydana w 2011 roku.

O czym jest Sardynka? To powieść pisana w narracji pierwszoosobowej w formie jakby pamiętnika, jedynie Opowieść Sardynki jest snuta przez Anastazje Sardyńską, uwielbianą przez bohatera. Główny bohater ma około 30 lat. Wraz ze swoim przyjacielem łapie stopa w kierunku Poznania. Przy lekturze miałam wrażenie, że fabuła jest mocno chaotyczna. Mamy tu niekończącą się ucieczkę przed teraźniejszością, eskapady młodzieńcze, imprezy mocno zakrapiane alkoholem, nie zabraknie narkotyków i niespełnionej miłości. Młodzi mężczyźni podejmują się handlu wywarem z grzybów, jako eliksiru młodości. Sardynka to...

Mateusz Cioch | 2014-08-13
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

parę słów mojej rozkminki http://pandziejaszek.blogspot.com/2014/08/rozkminka-o-sardynce.html

selfishGary | 2018-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2018