Królowa

powieść przygodowa
Wydawnictwo Poligraf
2021-12-06
2021-12-06
płaszcz i szpady powstanie styczniowe

To książka, której akcja dzieje się na terenach gdzie mieszkam. Tym bardziej byłam ciekawa czy to co jest opisane odbiega od dzisiejszej rzeczywistości. Jasne, że to inne czasy, ale miło jest czytać o mojej miejscówce i o tym co się działo tu 160 lat temu. Książkę nabyłam także z uwagi na okrągłą rocznicę powstania. Za historią nie przepadam, ale ta opisana jest dla mnie zjadliwa. Polecam książkę bo jest przygodowa i nie jest patetyczna (epos powstań).
Lena

To już moja trzecia książka tego autora i mam dylemat, która jest najlepsza. Tutaj skłaniam się najbardziej do horroru: W klatce tom I, ale ta jest całkiem niezła. Dramatyczne chwile z Powstania Styczniowego, autor opisał niekiedy w sposób zabawny. Przedstawione są tamte czasy niejako od kuchni. And całością czuwa subtelna, ale wyraźna tajemnicza siła. Warto przeczytać.
aga

aga