Robin Hood i Szmaragdowy Król

Storytel Original
2021-09-11
2021-09-11

Okładka książki Głosy. Co słyszał morderca? Dionisios Sturis, Ewa Winnicka
Głosy. Co słys... Dionisios Sturis, E...
Okładka książki Wybór Anne Applebaum, Donald Tusk
Wybór Anne Applebaum, Don...
Okładka książki Symbioza Krzysztof Komander, Piotr Rogoża
Symbioza Krzysztof Komander,...

Dodać +2, +3 za audiobooka.
Fabuła prosta, niezłe żarty

Dodać +2, +3 za audiobooka.
Fabuła prosta, niezłe żarty

Swietna realizacja audiobooka! Az sie prosi o druga czesc, aby zakonczyc wszystkie watki...

92/2023 Książka o niczym. Słuchałem to jako audiobooka - który wykonanie ma przednie - natomiast sama historia? słaba, bardzo słaba.

Historia jest ok, ciekawa wariacja ze znaną legendą i podana według współczesnych sposób budowania opowiadań. Za to słuchowisko pierwsza klasa, Więckiewicz genielny jak Robi, tylko nie mam pojęcia jak zgodzili się na Tomasza w roli Robina, kompletnie mi nie pasuja a jak krzyczy to przypomina Słowomira Packa.

Książkę miałem okazje przeczytać i odsłuchać w formie audiobook. Powiem szczerze ze czytało się opornie troszkę bez polotu. Sama historia całkiem fajna ale frajdę zrobiła mi dopiero kiedy słuchałem ją opowiadana przez kilku lektorów.
Zatem krótko i na temat. Jeśli czytać to nie, ale posłuchać to świetna gradka.

Zatem krótko i na temat. Jeśli czytać to nie, ale posłuchać to świetna gradka.

Fantastyka oparta o legendy Króla Artura i Robin Hooda z domieszką naszego słowiańskiego sznytu w stylu Wiedźmina. Tak w skrócie opisałabym tę książkę. Lubię wykreowane postacie, muzyka jest mega klimatyczna, tylko niektóre wątki są zbyt chaotyczne dla mnie. Generalnie fajna rozrywka.

Robin Hood i Szmaragdowy Król to zabawne podejście do tematu i tak należy je odbierać, a nie doszukiwać się jakiegoś głębokiego przesłania. Ma bawić i robi to dobrze, a to dzięki prostej historii i fantastycznej gry aktorskiej i fantastycznym wykonaniu. Fantastyki więc i trochę też tu mamy, stąd te chyba skrajne emocje, recenzje i oceny. Dla fanów gatunku fantasy to bardzo przyjemne, zabawne, krótkie, 3h słuchowisko, zaś dla fanów poważnej lektury (którzy raczej się tu nie odnajdą) to zmarnowane 4h. Ja nalezę do tej grupy, która serdecznie i gorąco poleca:)

W skrócie:
+ fajne zabawne słuchowisko, ciekawa interpretacja
+ obsada która zrobiła klimat
+ wykonanie i realizacja
- przeciętna fabuła, a mogła by być bardziej złożona
- wysokie jedynie aspiracje
- raczej dla fanów fantasy

Pozdrawiam NowiNcjusz

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Naprawdę dobre słuchowisko, Kot trochę mi nie pasuje do Robina, ale cóż nie można mieć wszystkiego. Polecam każdemu.

Papieski strzał - bezcenne. Reszta- fajna. Słuchowisko - bajeczne. I choć daję szóstkę, to polecam. To nie był stracony czas, choć końcówka... Ale to sami przeczytacie/odsłuchacie.

Twórczość Jakuba Ćwieka kojarzę bardzo dobrze. Głównie z będących świetną wariacją na temat Piotrusia Pana "Chłopcach" i "Lokim" opowiadającym o przygodach nordyckiego boga w teraźniejszości. Te serie miały pomysł, humor, dobrą fabułę. Nie była to literatura najwyższych lotów, ale z czystym sumieniem mógłbym je polecić każdemu fanowi fantastyki w takim wydaniu.

Tym razem dostajemy nie tyle książkę, co słuchowisko, które do tego było bardzo agresywnie reklamowane przy użyciu określeń w stylu "superprodukcja" i tym podobnych. Czy jednak żeby coś stało się rzeczywiście taką superprodukcją wystarczy zatrudnić kojarzonego przez większość autora książek i kilku uznanych aktorów? Bo rzeczywiście patrząc na nazwiska, to sama śmietanka z Tomaszem Kotem i Zbigniewem Zamachowskim (kolejność przypadkowa) na czele.

Niestety, całość wyszła... po prostu słabo. Fabuła jest nijaka, właściwie zero zaskoczeń, zwrotów akcji, jakichkolwiek wydarzeń, które sprawiają, że jesteśmy ciekawi co będzie dalej. Z humorem podobnie, to nie są żarty, które zapadną w pamięć. Aktorsko? Co najwyżej poprawnie. Wczoraj kończyłem słuchać "Sezon Burz" Sapkowskiego. Jakościowo to jest przepaść na korzyść historii o Wiedźminie. Głównym plusem jest właściwie fakt, że całość trwała tylko około 4 godzin więc można przesłuchać w jedno popołudnie i zapomnieć.

Tym razem...

• Audiobooki