Jak uszczęśliwić psa. 98 najlepszych wskazówek od Zaklinacza psów

Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Wydawnictwo: Illuminatio
Short Guide to a Happy Dog. 98 Essential Tips and Techniques
hobby
Agnieszka_Pe

Bestsellerowy autor, najbardziej znany psi behawiorysta, Cesar Millan po raz kolejny odkrywa przed tobą tajniki swojej wiedzy. Jak uszczęśliwić psa to łatwe w użyciu narzędzie, które pomoże ci z miłością i szacunkiem skorygować nieodpowiednie zachowanie twojego pupila. Światowej sławy autor zawarł w nim 98 wskazówek, które wyjaśnią m.in. jak spokojnie asertywnie wyznaczać granice niepokornemu...

Światowej sławy autor zawarł w nim 98 wskazówek, które wyjaśnią m.in. jak spokojnie asertywnie wyznaczać granice niepokornemu psu, pomóc pupilowi, którego czeka przeprowadzka albo poznanie nowego członka rodziny, a przede wszystkim – jak stać się mądrym przywódcą szczęśliwego stada!

Oto prawdziwe kompendium wiedzy o wychowaniu psów, prezentujące „Metodę treningową Cesara” – wskazówki i techniki są podzielone według konkretnych problemów, co sprawia, że korzystanie z nich jest proste. Niezależnie od tego, jak długo jesteś właścicielem psa, dzięki tej książce zrozumiesz różnice w sposobie postrzegania świata pomiędzy psami a ludźmi, i sprawisz, że twoje życie z pupilem stanie się szczęśliwsze. Znajdziesz tu informacje dotyczące:
• Podstaw psiej psychologii;
• Zachowań instynktownych;
• Osiągania stanu równowagi i wyznaczania granic;
• Radzenia sobie z najczęstszymi złymi zachowaniami;
• Wyboru psa odpowiedniego dla twojej rodziny;
• Pomagania twojemu psu w przystosowywaniu się do zmian życiowych.

To błyskotliwa, łatwa w użyciu i pełna niezwykłych spostrzeżeń dotyczących zachowania ludzi i psów książka, która zainspiruje do zmiany każdego, kto chciałby, aby jego czworonóg żył tak, jak żyłby w przyrodzie – znając swoje miejsce w stadzie i będąc szczęśliwym. Poznasz dzięki niej inspirujące historie psów i ich właścicieli, którym pomógł autor w trakcie swojej praktyki oraz nowego programu – Przywódca stada, w którym Cesar rehabilituje psy ze schronisk i pomaga im znajdować nowe domy.

Poznaj metodę treningową Cesara Millana i spraw, by twój pies był mądry i szczęśliwy!

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/jak-uszczesliwic-psa/

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/jak-uszczesliwic-psa/

Katrina | 2019-03-13
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Ceasar Millan niegdyś był nielegalnym imigrantem bez grosza przy duszy. Obecnie jest znanym na całym świecie zaklinaczem psów. W swojej książce daje praktyczne rady, dotyczące podstawowego wychowania czworonogów.

Jako dziecko naprawdę często oglądałam programy przyrodnicze. Ceasar Millan pojawił się jednak w okresie, w którym odchodziłam już od oglądania telewizji; dlatego choć kojarzę jego program to nigdy nie śledziłam go regularnie. Dlatego do „Jak uszczęśliwić psa” mogłam podejść stosunkowo neutralnie.
Ostatecznie… to nie jest książka zła, szczególnie jeśli chodzi o to, jak się ją czyta. Millan pisze bardzo lekko, choć musze przyznać, że zdarza mu się często zapętlać i powtarzać to samo. Poradnik jest jednak naprawdę dobrze zrobiony pod kątem graficznym i bardzo łatwo się jest w nim odnaleźć, znajdując odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Trochę żałuje, że wydawca zdecydował się na niski jakościowo papier i na tak brzydką okładkę. Przez ilość grafik oraz rozwiązań wewnątrz...

Maisa | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Bardzo dobra książka dla właścicieli psów oraz tych, którzy zamierzają sobie go sprawić. Wspaniale przygotowuje nas mentalnie do stania się najlepszym przywódcą dla swojego czworonoga.
Wiele z tych informacji już wiedziałam, ale jestem właścicielką psa od 12 lat, więc nic dziwnego. Mimo to również wiele się dowiedziałam i na pewno będę jeszcze wracać do tej lektury.
Cesar Millan reprezentuje takie podejście do psów, które uważam za najwłaściwsze - jest dla mnie dużym autorytetem.
W skrócie - bardzo polecam tę książkę, jak i cały jego program. Można się wiele nauczyć.

Aza Guilli | 2017-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013-2015

Sięgnęłam po tę pozycję z ciekawości i w zasadzie po jej lekturze nie czuję się mądrzejsza, a wręcz trochę głupsza. Może to dlatego, że mam doświadczenie z psami problematycznymi - zarówno jako właściciel znajd, jak i schroniskowy wyprowadzacz. Porady zawarte w tej akurat pozycji nie są złe, ale na autora patrzę jednak poprzez pryzmat programu, którego był gwiazdą, i w którym popełniał karygodne błędy w odczytywaniu psich zachowań.
Myślę, że początkującemu posiadaczowi normalnego psiaka ta książka zbytnio nie zaszkodzi, ale w dobie internetu i powszechności szkoleń pozytywnych - nie pomoże. Każdego psa trzeba traktować indywidualnie i z respektem. Rad uniwersalnych jest jednak niestety mało.

Matylda Saresta | 2015-11-15

Niezastąpiony przewodnik po psiej duszy:-)

Shimik | 2015-06-30

Książka ta zawiera całą wiedzę jaką autor stara się nam przekazać poprzez program telewizyjny jak i wszystkie swoje poprzednie książki. Tutaj jest ona zebrana w całość. Wszystko czego mogliśmy nauczyć się z poprzednich książek jest właśnie tutaj opisane. Może i jest to krótsza wersja tego co było napisane wcześniej ale czytając możecie sprawdzić czy wszystko robicie jak należy. Punkt po punkcie sprawdzicie czy nie popełniacie błędów, a jeśli tak to znajdziecie od razu rozwiązanie konkretnego problemu.

Wspaniała książka pełna potrzebnych informacji dla każdego właściciela/miłośnika psów:) Serdecznie polecam gdyż wiem że rady Cesara są cenne i skuteczne:)

Sylwia | 2015-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

Obecnie metody Cesara Millana budzą sporo kontrowersji wśród behawiorystów. Postanowiłam więc przeczytać książkę z przymrużeniem oka jako, że nie jestem przeciętnym posiadaczem psa. Faktycznie nie zgadzam się z jego niektórymi metodami ale uważam, że jego książka jest na prawdę pomocna. Osoba, którą nie stać na szkolenie i na behawiorystę na pewno powinna sięgnąć po tą książkę. Jest w niej wiele cennych rad, wszystko jest opisane w sposób prosty i przystępny. Dodatkowo jest bogata w historie z życia wzięte także nie jest to sucha teoria. Polecam i na pewno sięgnę po inne książki Cesara.

Kamciax | 2014-12-31

Kolejny poradnik znanego zaklinacza psów - Cesara Millana. Autor opisuje w niej sposoby rozwiązywania najczęstszych problemów oraz pokazuje nam psi sposób myślenia i rozumowania. Cesar swój sukces opiera na formule - ćwiczenia, dyscyplina, uczucia (dokładnie w tej kolejności). Każda z części składowych tej metody jest dokładnie opisana. Myślę, że śmiało można polecić tą książkę każdemu właścicielowi psa, nawet jeśli nie zamierzamy stosować się w 100% do metod Millana to warto przeczytać by choćby lepiej zrozumieć swojego pupila :)

Joanna | 2014-10-18
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

"Jak uszczęśliwić psa" jest poradnikiem napisanym w sposób przemyślany, grupujący wszystkie niezbędne informacje. Millan stopniowo przechodzi od podstaw, aż do konkretnych przykładów. Całość jest tak skonstruowana, by można było szybko sięgnąć do części, która nas najbardziej interesuje. Autor stosuje liczne powtórzenia, zatem raczej nie straci się zbyt wiele informacji po drodze. Choć warto przeczytać książki od pierwszej do ostatniej strony, a nie wybiórczo. Poradnik tym samym odwróci nasze myślenie o psach na drugą stronę.

Nowa publikacja National Geographic to poradnik napisany w sposób niezwykle przystępny. Czyta się go szybko. Okraszony jest licznymi zdjęciami i grafikami, idealnymi dla każdego psiarza. Autor przeprowadza nas przez psi stan umysłu, ukazuje naturalne psie prawa, przekazuje dziewięć zasad równoważenia psa oraz spisuje techniki, które pomogą nam w eliminacji takich problemów jak częste uciekanie, ciągłe skomlenie i szczekanie, agresja czy strach przed głośnymi...

aleksnadra | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Kiedyś mieszkaniec Meksyku, nielegalny imigrant obecnie dumny Amerykanin i najbardziej znana postać w kręgu miłośników psów. O kim mowa. Oczywiście o Cesarze Millanie. Mężczyzna oprócz tego, że jest rozchwytywanym psim behawiorystą, to jest również gwiazdą programów: Zaklinacz psów i Przywódca stada, autorem wielu bestsellerowych książek o tematyce wychowania i psychologii psów: Zaklinacz psów. Jak zostać przywódcą stada, Jak wychować idealnego psa oraz założycielem Centrum Psychologii Psa oraz Cesar Millan Foundation, która zajmuje się ratowaniem i rehabilitacją zwierząt.

Jak każdy wielbiciel czworonożnych towarzyszy życia z zainteresowaniem śledziłam dokonania Cesara w programie "Zaklinacz psów". Jego metody z początku wydawały mi się dość brutalne i kontrowersyjne. Jednak widzą spektakularne efekty postanowiłam przyjrzeć się bliżej filozofii autora najnowszego poradnika "Jak uszczęśliwić psa", który powstał w oparciu o bogate doświadczenie i wiedzy wyniesionej z tysięcy...

Sosenka | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Cesara Millan'a znacie na pewno jeśli czytacie mojego bloga regularnie. Zwierzęta są moją wielką pasją i akurat tak się złożyło, że do mojej rodziny dołączył kilka lat temu bardzo problematyczny owczarek niemiecki. Chociaż na co dzień nie zwracam uwagi na wszelkie złe zachowania, to jednak każdą taką książkę, która choć trochę podpowie jak wychować psa, przyjmuję z radością. Cesar Millan to już legendarny zaklinacz psów, jego program telewizyjny oglądają ludzie na całym świecie, w ponad 80 krajach! To wielki autorytet i nazwisko samo w sobie.
Z serii książek Cesara o zachowaniu psów, mam już wszystkie części i są one naprawdę skuteczne co wypróbowałam na sobie. Jednak najnowsza książka jest troszkę inna. Ja nazwałabym ją podsumowaniem wszystkich pozostałych, bo jest tu trochę mniej teorii niż poprzednio, za to dużo więcej praktyki. To obszerny zbiór dokładnie zebranych 98 najlepszych wskazówek na każdy temat. Są one przydatne nie tylko dla tych, którzy potrzebują wyznaczyć...