Ogarnij się!

Wydawnictwo: Muza
Get Your Sh*t Together!
poradniki
Natalia

"Ogarnij się!" to druga książka autorki bestsellera Magia olewania. Jest książką dla tych wszystkich, którzy dążą do uporządkowania umysłowego rozgardiaszu - czyli takich spraw, jak praca zawodowa, finanse, kreatywność, związki i zdrowie. Pozwoli wyrwać się z kolein rutyny, aby wieść życie, jakiego pragniemy. Dzięki tej książce dowiesz się, jak obierać cele, jak je realizować wbrew drobnym...

"Ogarnij się!" to druga książka autorki bestsellera Magia olewania.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak obierać cele, jak je realizować wbrew drobnym trudnościom, a także poważnym przeszkodom, a potem - jak sobie wyobrażać i osiągać cele jeszcze większe, które być może dotąd nie wydawały ci się nawet możliwe. Pomoże ci przestać wchodzić sobie samemu w drogę - i to raz na zawsze. A na dodatek uwolnić się od rzeczy, które we własnym mniemaniu powinieneś robić, aby móc załatwić to, co naprawdę musi być zrobione i zająć się tym, co robić chcesz.

źródło opisu: https://muza.com.pl/rozwoj-osobisty/2936-ogarnij-s...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/rozwoj-osobisty/2936-ogarnij-s...»

książek: 1952
AnnaSikorska | 2018-07-02

„Magia sprzątania” zrobiła furorę: sprzedała się w milionach egzemplarzy, odmieniła życie wielu rodzin, pozwoliła na cieszenie się z posiadanych rzeczy. Ład w otoczeniu miał sprzyjać lepszej jakości życia. Częściowo tak się stało, ale nie do końca. Ciągle czegoś jeszcze może wielu z nas brakować. Pewnie zastanawiacie się czego?
A co by było, gdybyście ze swojego życia usunęli wszystko to, co Was denerwuje/ zabiera wolny czas/ sprawia, że jesteście zmęczeni/ macie mniej pieniędzy? Na pewno wszystko, co robicie i z kim utrzymujecie kontakty jest warte zachodu? Jakbyście się czuli, gdybyście nie musieli chodzić na imprezy organizowane przez wkurzających Was współpracowników/ gdybyście nie musieli czuć się winni, że nie wsparliście cudzego projektu, nie pomogliście potrzebującym, którzy mają mniej niż Wy, a Wy pozwoliliście sobie na egoizm i macie z tego powodu wyrzuty sumienia, bo martwicie się, co inni pomyślą o Waszej szczodrości? A co z wszystkimi rodzinnymi imprezami, kiedy wypada...

Gąska | 2018-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 14 maja 2018

Jeśli szukacie złotego środka na Wasze problemy, to uprzedzam Wam, że czytanie poradników nie rozwiąże Waszych kłopotów, może jedynie naprowadzić Was na to, co robicie źle lub co powinniście zrobić, by odmienić swoje życie na lepsze. Jeśli więc tkwicie w toksycznym związku, chodzicie do pracy, której szczerze nienawidzicie, nie macie na nic czasu lub czujecie, że potrzebujecie gruntownej zmiany, Sarh Knight podpowie Wam jak zebrać się do kupy oraz zacząć działać.

Osobiście nie wierzę w siłę poradników i wiem, że jeśli dzieje się coś, co wymaga ode mnie zmian, których z całego serca nienawidzę, to muszę sama wziąć się w garść, bo żadna książka mi w tym nie pomoże. Znam jednak całe mnóstwo ludzi, którzy lubią czytać takie pozycje i czerpać z nich inspiracje. Właśnie takim ludziom polecam „Ogarnij się!”. Poradnik ten został napisany w przejrzysty sposób, a autorka swym poczuciem humoru oraz anegdotkami z własnego życia sprawiła, że przeczytałam go do końca i całkiem miło spędziłam...

Magdalena T | 2018-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

„Ogarnij się!” to książka, która krótko mówiąc miała mi podpowiedzieć jak tu się w szale dnia codziennego ogarnąć. Okazało się, że przydanych dla mnie informacji jest tak naprawdę niewiele, a większość jest po prostu przegadana.Sama autorka twierdzi, że nie jest to typowy poradnik – nie bardzo wiem czym on ma się różnić od typowego, ale niech będzie. Miało być na luzie i jest, tylko momentami miałam wrażenie, że autorka kręci się w kółko. Powtarza się i sili na lekkość – szkoda papieru na powtarzanie i lanie wody, lepiej krótko i na temat. Oczywiście humoru nigdy za wiele, ale nie musi on wręcz przytłaczać. Nie jest to obszerna książka, a i tak jej nie skończyłam (co jest naprawdę rzadkością!). Przejrzałam spis treści i wybrałam to, co mnie najbardziej interesuje. Przeczytanie wybranych rozdziałów skutecznie zniechęciło mnie jednak do czytania reszty i marnowania mojego cennego czasu.

MoznaPrzeczytac | 2018-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2018

Dzięki tej książce nauczymy się jak dobierać cele, jak je realizować wbrew wszelkim przeciwnościom, a potem jak sięgać po coś, o czym nawet nie marzyliśmy! Sarah Knight pomoże nam przestać wchodzić sobie w drogę, uwolni nas od rzeczy, o których zawsze myśleliśmy, że powinniśmy je robić, aby tym sposobem zyskać czas na zajęcie się rzeczami, które rzeczywiście musimy zrobić, co w końcu przyniesie skutek w postaci możliwości zajęcia się czynnościami, które naprawdę chcemy zrobić, czyli na spełnianie marzeń i realizację pasji.

Pełna recenzja książki na stronie:

Charlie1608 | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Książka Sarahy Knight "Ogarnij się" to już druga jej "przygoda" z pisaniem nam - zwykłym ludziom - jak olewać sprawy, albo jak się ogarnąć. Wprawdzie książka ta, ma nieco prześmiewczy charakter, wciąż pokazuje nam, jak powinniśmy podzielić sprawy na części, zajmować się każdą częścią po kolei, a na końcu - cieszyć się sukcesem.
Książka ta mówi nam o tym, o czym sami w podświadomości wiemy, ale zdarza nam się zapominać.

Na każdej stronie dowiecie się, że należy wziąć się w garść, olać to co jest nie potrzebne, a na dodatek pokaże nam jak dzielić zadania na części i je realizować.

Książka jest zabawna, czasami prześmiewcza. Autorka mimo że czasem jest monotematyczna, to jednak w końcu do nas dociera co chce nam powiedzieć (około 100 strony? ;P )

Polecam tym, którzy chcą lub potrzebują się ogarnąć, tym którzy potrzebują bodźca do ruszenia tyłka, a także tym którzy już to zrobili, ale zapomnieli jak :)

Grażyna K | 2018-05-09
Przeczytana: 07 maja 2018

Nie potrafię wyjaśnić dlaczego nigdy wcześniej nie sięgnęłam po podobny poradnik. Jednak gdy nadarzyła się ku temu okazja, z chęcią skorzystałam. Przede wszystkim byłam ciekawa, czy autorka książki "Ogarnij się!" przekaże mi coś, czego nie wiem i co przyda mi się w życiu. A skoro mowa o ogarnianiu się to nie będę ukrywać - muszę się w końcu wziąć za siebie!

Poradnik czytało mi się dobrze. Autorka pisze zwracając się bezpośrednio do nas, przez co miałam wrażenie, że rad udziela mi stara znajoma. Dodatkowo Sarah Knight przytacza sytuacje ze swojego życia udowadniając, że nikt nie jest doskonały i jej również zdarzało się ciągle popełniać jakieś gafy. Pisze o tym z takim dystansem, humorem i otwartością, że szczerze ją polubiłam. Myślę, że dogadałybyśmy się i mogłybyśmy zostać kumpelami.

Pisarka przez lata wykonywała pracę, której nie lubiła, ale wreszcie "ogarnęła się". W tym poradniku (a może bardziej anty-poradniku) pokazuje jak wprowadzić w swoim życiu zmiany, czyniące nas...

Daria Pyszewska | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

www.instagram.com/daria_czytaa
Sarah Knight – Ogarnij się
-/10
39/2018
Ogarnij się to kolejny poradnik od Wydawnictwa Muza, który miałam okazję czytać, ale pierwszy spod pióra Sarah Knihgt.
Dzięki tej książce można w łatwy sposób dowiedzieć się jak obrać cele i przybliżać się małymi kroczkami do osiągnięcia wyznaczonych przez nas celów. Autorka też pokazuj jak wyznaczyć sobie takie cele tak, aby faktycznie mogły być realne do zrealizowania. Krótko mówiąc książka ta pomoże Ci się OGARNĄĆ.
Dla mnie już prawdopodobnie za późno .. :) Czytając książkę miałam wrażenie, że czytam o oczywistych rzeczach, ale jest to spowodowane tym, że na co dzień jestem bardzo zorganizowana. Wszystko mam zawsze idealnie zaplanowane i rozpisane. Jeśli się męczę w danej pracy lub jakiejkolwiek innej sytuacji to po prostu staram się ją zmienić i znaleźć sobie miejsce odpowiednie dla siebie. Dlatego też nie wystawiam konkretnej oceny tej książce, ogólnie unikam wystawiania oceny liczbowej poradnikom, bo...

medicated | 2018-06-26

(...)
Na “zbieranie się do kupy” składają się trzy podstawowe hasła – strategia, koncentracja i zaangażowanie. Brzmi prosto, prawda? Takie właśnie jest. Amerykanka przypomina czytelnikom, że system małych kroków jest systemem najlepszym; że szukanie wymówek to oszukiwanie samych siebie. Tak, zdaję sobie sprawę, że to nic odkrywczego, jednak w formie, w jakiej podaje ją Knight to sposoby bardzo satysfakcjonujące oraz łatwe do wcielenia w życie. Nieważne, na jakim polu chcemy wprowadzić zmiany – zdrowotnym, zawodowym czy społecznym (pamiętajcie, że toksyczne relacje szybko wpędzają do grobu) – metoda jest niemalże taka sama. Gdy odpowiecie sobie, jakie chcecie prowadzić życie, co Wam obecnie w nim przeszkadza i dlaczego, okaże się, że osiągnięcie marzeń jest w zasięgu ręki.

(...)

Aradeth | 2018-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 04 grudnia 2018

"Ogarnij się!" to napisany lekkim, żartobliwym stylem poradnik, w którym Sarah Knight zdradza czytelnikom, jak się w życiu ogarnąć. A przynajmniej taki był zamysł tej książki.

Autorka próbuje ugryźć wiele różnych problemów z ogarnięciem siebie i swojego życia: od błahostek, takich jak utrzymywanie porządku w mieszkaniu, po zrzucenie wagi, czy poradzenie sobie z kryzysem egzystencjalnym. Sprawia to, że książka jest o wszystkim i o niczym, a całość to jeden wielki bełt słowny.

Po przeczytaniu poradnika, czuję się trochę oszukana i ograbiona z czasu. Poza zwykłymi oczywistościami nie dowiedziałam się niczego nowego ani ciekawego. Ale trzeba oddać autorce, że sama świetnie się ogarnęła, skoro opublikowała książkę i zarabia na stwierdzeniach typu "Chcesz schudnąć? Zacznij chodzić na siłownię!" albo "Jesteś chorobliwym perfekcjonistą? Nie bądź!".

Ania | 2018-05-23

Autorka kultowej "Magii olewania" powraca z nowym poradnikiem. Tym razem pod moje skrzydła trafił poradnik pod tytułem "Ogarnij się!". Sarah Knight dzieli się radami co zrobić, aby życie wyglądało tak, jak sobie wymarzyliśmy. Opowiada o tym jak podjąć ryzyko, rzucić znienawidzoną pracę i zacząć żyć na własny rachunek. Bezkompromisowo podchodzi do wielu spraw, realnie je nam przedstawia, jednocześnie nie unika poważnych problemów. Swoje przykłady idealnie prezentuje na trzech stworzonkach z bajki "Alvin i wiewiórki". Głównymi bohaterami na przykładzie których przedstawia wiele zdarzeń jest Alvin, Simon i Theodor. Zabieg porównania wyszedł Jej bardzo dobrze i według mnie, pozytywni wpłynęło to na odbiór jej dzieła.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/05/ogarnij-sie-sarah-knight.html