Jak wychować idealnego psa. W okresie szczenięcym i później

Okładka książki Jak wychować idealnego psa. W okresie szczenięcym i później Cesar Millan, Melissa Jo Peltier
Okładka książki Jak wychować idealnego psa. W okresie szczenięcym i później
Cesar MillanMelissa Jo Peltier Wydawnictwo: Illuminatio poradniki
poradniki
How to raise the perfect dog
Illuminatio
2013-02-21
2013-02-21
Bartłomiej Kotarski
zaklinacz psów Cesar Millan tresura psy Jak zostać przywódcą stada

Książkę czyta się lekko i przyjemnie a rady w niej zawarte w dużej mierze można zastosować wychowaniu swojegoo psa.

Nie jestem fanem Ceasara, widzialem jeden, gora dwa jego programy.
W ksiazce Ceasar przygarnia 4 rozne szczeniaki i je wychowuje dajac czytelnikowe przerozne rady opisujac ich zycie.
Paranoja zwiazana ze sterylnoscia i chorobami jest wielka. Pomimo traktowania szczeniaka i jego dobra bardzo powaznie uderza mnie przedmiotowosc w postaci umow i ograniczen narzucanych przez hodowcow/sprzedawcow.
Dodam, ze kilka jego rad zamierzam wprowadzic i licze na sukces. Jednak nie uwazam tej ksiazki za objawienie i tyle.

Nie jestem fanem Ceasara, widzialem jeden, gora dwa jego programy.

Dobra, chyba ta książka działa. Wiadomo, że nie czyni nikogo świetnym behawiorysta, ale może pomóc w podjęciu determinacji oraz drobnych zmian w wychowywaniu czworonogów. Proponowane porady "testowałem" na dorosłym psie i również widzę efekty. Jeżeli chodzi o narrację książki, to momentami niestety odnosiłem wrażenie, że autor bardzo chciałby mówić o sobie, aniżeli o psiakach. Zwróciłem uwagę na brak konsekwencji podjęte z początkiem lektury - przyjmuje kilka różnych ras psów "do eksperymentu", a tak naprawdę na tym i na zakończeniu kończy się wątek związany z tą historią. Reszta mogłaby się odbyć tylko i wyłącznie na podstawie doświadczenia behawiorysty. Mimo to czyta się przyjemnie, szybko i treściwie.

2062

Niezastąpiony przewodnik po psiej duszy:-)

Niezastąpiony przewodnik po psiej duszy:-)

Kto chce mieć w domu wiernego i mądrego psiego przyjaciela, powinien niezwłocznie przeczytać tę książkę!!!

2041

Gdy czytałam pierwszą z książek pana Cesara byłam pod wrażeniem. Nie znaczy to, że ze wszystkim się zgadzałam bezkrytycznie, ale było to coś nowego, odkrywczego. Kolejne jego książki już niestety takie interesujące nie są. Mam wrażenie, że Autor wciąż się powtarza i pisze w kółko to samo i o tym samym.
Zdjęcia oczywiście jak zawsze czarujące :)

Zdjęcia oczywiście jak zawsze czarujące :)

W tej książce Cesar udziela cennych wskazówek w jaki sposób wybrać psa idealnego dla siebie wiem to z własnego doświadczenia gdyż swojego małego pieska wybrałem w zgodzie z tymi właśnie radami. Szczerze polecam wszystkim wielbicielom psów a zwłaszcza tym którzy mają zamiar przygarnąć szczeniaka. Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać zwłaszcza że u nas w polsce to jest dopiero nowość.

,,Jak wychować idealnego psa" jest trzecią książką słynnego Zaklinacza Psów - Cesara Millana. W tej publikacji autor uczy nas jak postępować z podopiecznym od wieku szczenięcego by wychować go jak najlepiej. Aby lepiej wszystko zobrazować sam w trakcie pisania książki podjął się opieki nad 4 szczeniętami - pitbullem Juniorem, labradorem Blizzardem, buldogiem Mr. Presidentem oraz sznaucerem miniaturowym o imieniu Angel. Uważam, że był to bardzo dobry pomysł, ponieważ wiele kwestii jest 'zobrazowanych' na przykładzie różnych wydarzeń z życia owych psiaków. Poruszana jest kwestia radzenia sobie z najczęstszymi problemami oraz stopniowego przyzwyczajania i uczenia psa różnych rzeczy. Książka zawiera również porady innych osób, jak np. hodowczyni sznaucerów, tresera psów czy hodowczyni owczarków niemieckich. Oczywiście wszystko opiera się na maksymie Cesara ,,ćwiczenia, dyscyplina, uczucia|. Nawet, jeśli ktoś nie jest 100% zwolennikiem jego metod to myślę że tą książkę naprawdę warto przeczytać :)

Fajnie się go ogląda w telewizji, naprawdę ma dar. Niestety, książka jest beznadziejna. Wodolejstwo, nuda, męczarnia.

Z niektórymi poglądami też się nie zgadzam. Równie dobrze można książce nadać tytuł "Jak zrobić z psa własnego niewolnika? Plus parę reklam" - zamykanie psa w klatce na całe dnie, zabawa tylko jako prezent, regulaminy, obostrzenia do każdej najmniejszej czynności. Pies-robot. Do tego ciągłe wodolejstwo o tym, jakie to najlepsze są psy z hodowli, a ze schroniska lub od kogoś - podpsy, już nie takie dobre, nie takie łatwe do wytresowania, brzydkie. Oczywiście od razu dobrze zareklamował z nazwiska paru hodowców ze Stanów. Na pewno utarg im się zwiększył.

Przeczytałam książkę, bo w moim domu zamieszkał mały owczarek niemiecki. Prawie nic z niej nie wyniosłam.

Praktyczny poradnik najpopularniejszego psiego behawiorysty na świecie skierowany do początkujących (ale nie tylko) posiadaczy czworonogów.

Sama znalazłam tam kilka cennych porad, które stosowałam przy wychowywaniu swojego psa. Ogólnie polecam, jednak warto pamiętać, że każdy pies ma inny temperament i każdą radę zaczerpniętą z książki warto przed zastosowaniem rozważyć gruntownie we własnym sercu :).

• Poradniki
  • Zwierzęta
  • Psy
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Jak wychować idealnego psa. W okresie szczenięcym i później