Wymyśl siebie od nowa

978-83-247-2153-5
psychologia, psychoterapia
poradniki
Agnieszka

Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób. *Jak odkryć i rozwijać własne talenty w życiu rodzinnym i zawodowym? *Co zrobić z problemami, które nas paraliżują? *W jaki sposób poradzić sobie z lękiem przed wyzwaniami i niskim poczuciem własnej wartości? *I wreszcie: czy można przekroczyć granice, które wyznacza nam...

*Jak odkryć i rozwijać własne talenty w życiu rodzinnym i zawodowym?
*Co zrobić z problemami, które nas paraliżują?
*I wreszcie: czy można przekroczyć granice, które wyznacza nam własny umysł?

Hiszpański lekarz podpowiada, jak osiągnąć to, co wydawało się nieosiągalne, zyskać nową energię i motywację do rozwoju. Zachęca do poznania siebie na nowo – bo w każdym człowieku tkwią nieodkryte pokłady empatii, odwagi, pogody ducha i mądrości, a także zdolności twórcze i przywódcze. Bestsellerowy poradnik łączy najnowsze odkrycia naukowe na temat mózgu i rozwoju osobistego ze wskazówkami dawnych mędrców i uniwersalnymi prawdami ukrytymi w baśniach, mitach i legendach.

Agnieszka | 2012-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Na przeczytanie tej książki poświęciłam jeden wieczór. Przeczytałam ją jednym tchem. I choc wiele lekcji życiowych, jakie Nam autor w niej odkrywa dawno juz przerobiłam, to mimo wszystko uważam, że to był bardzo dobry wybór. Sądzę, że gdyby tę książkę przeczytał każdy człowiek, Nasz Świat byłby o wiele lepszy i życie stałoby sie łatwiejsze :)

buziaczek197 | 2015-01-30
Przeczytana: styczeń 2015

Świetnie napisana książka - poradnik. Po pierwsze jest treściwa, nie rozciąga autor tekstu nie potrzebnie. Są bardzo fajne rozdziały, które pomimo swojej zawartości (chodzi niekiedy o zbyt skomplikowane słownictwo) sprawia, że człowiek chce czytać tą książkę cały czas. Po drugie bardzo podobają mi się podsumowania zawarte najwyżej w dwóch zdaniach każdego rozdziału. Po trzecie i dla mnie najważniejsze autor zawiera w tej książce różne historie, przypowieści, legendy, które sprawiają, że człowiek postanawia się zatrzymać i przemyśleć, ale również sprawiają, że wszystko to co nie zrozumiałe nagle nabiera jaśniejszych barw. Po czwarte cytaty na początku każdego rozdziału są trafione w punkt. Bardzo podobały mi się rozdziały "nauka przebaczania", "Pytania, które leczą, i pytania, które wpędzają w choroby" oraz "Mapa skarbów".
"A tymczasem wprawne oko potrafi nie tylko odróżniać kształty i kolory, lecz także odkrywać na przykład, to co ludzie czują, choć tego nie mówią. Istnieją...

wanttoopenmyworld | 2015-02-16

gdyby każdy po przeczytaniu tej książki zmienił swoje nastawienie do życia to żyłoby nam się o wiele lepiej . : )

Aleksandra | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Nie czarujmy się, po przeczytaniu 165 stronicowej lektury, nie wymyślimy siebie od nowa, stając się z miejsca nieznanym sobie ideałem, niemalże jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zresztą, żaden poradnik tego za nas nie zrobi, to w końcu tylko książka. Nawet jeżeli przeczytamy ich tysiące. Całą pracę musimy wykonać samodzielnie, a proces zmian nie jest najkrótszy. I to właśnie próbuje nam uświadomić pełen optymizmu autor, o mocno poznawczym podejściu i w dodatku w nurcie pozytywnym. No ale czemu nie? Przecież nie zaszkodzi. A jakże miło jest móc przeczytać jak ktoś udowadnia, wspierając się naukowymi dowodami, że jesteśmy pełni możliwości, tylko trzeba wziąć się w garść i odważyć się je realizować, bo wszystko jest możliwe. Granice leżą w końcu w naszej głowie. A przepis na przezwyciężenie ich i sposób na "złe" emocje mamy tu podany na tacy i okraszony licznymi przykładami, metaforami i wyszukanymi cytatami, rozpoczynającymi każdy rozdział. Nic, tylko czerpać z tego...

Đominika | 2014-12-24
Na półkach: Z domowej półki
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Długo skubałam sobie tę książkę, bo "przelecieć" ją jednym tchem jakoś... nie, po prostu odpada. Urywanie po kawałeczku ułatwiały mi krótkie, ale bardzo treściwe rozdziały.
"Wymyśl siebie od nowa" - nie wiem jeszcze, jak ma się ten tytuł do treści, bo ja - dzięki niej - nie wymyśliłam siebie od nowa, ale z pewnością ociupinkę udoskonaliłam swoją postać. Książeczka bardzo prosta w przekazie, Mario Alonso Puig pisze o rzeczach ważnych, ale w sposób dość lekki i przyjemny. Lubię powtarzać sobie pewne fragmenty, bo są poruszające. Naprawdę, uświadomiłam sobie kilka istotnych rzeczy podczas czytania. W większości jednak treść tylko PRZYPOMINA nam o pewnych oczywistościach, nie wskazuje jakichś innowacyjnych rozwiązań - ale przecież to także jest ważne.
Bardzo polubiłam krótkie, obrazujące historyjki przytaczane przez autora.

Ogółem na plusik. Żaden to cud literatury ani wspaniały skarb, lecz miła, przyjemna lekturka, która pozytywnie wpływa na nasze myślenie i delikatnie popycha nas ku...

Kasia89 | 2016-03-26
Na półkach: Posiadam

Ciężko się ją z początku czytało ale potem wciąga. Mądre słowa i mnóstwo cytatów... Świetny poradnik dla ludzi, którzy utracili wiarę w siebie. Bez wątpienia pomaga rozwikłać pewne problemy które nas dręczą oraz poprawić nasze samopoczucie. Na prawdę warto ją przeczytać!

Oliwier | 2015-11-24
Przeczytana: czerwiec 2015

Horyzontalna. Zdecydowanie książka otwierająca nowe spojrzenia i perspektywy, dająca mnóstwo zapytań i inspiracji. Książka może być jak najbardziej punktem zwrotnym w życiu.

Karolina | 2014-10-06
Na półkach: Posiadam

Całkiem niezła pozycja, inspirująca. Daje wiele gotowych wskazowek, ktore wystarczy wykorzystac. Ale czegos jeszcze brakuje.

madzia9133 | 2014-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2014

Rewelacja. Szybko, pięknie i konkretnie.

Marta | 2014-12-26
Na półkach: Inspirujące do zmian
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Świetna propozycja dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy w zakresie psychologii i działania ludzkiego umysłu. Tytuł i opis na okładce wydają mi się jednak nie do końca adekwatne. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Mało w niej praktycznych wskazówek i moim zdaniem ta książka wcale nie stanowi mapy prowadzącej w głąb siebie, aczkolwiek autor w przystępny sposób, za pomocą wielu przykładów z życia lub anegdot pokazuje nam w jakie pułapki myślenia często wpadamy.