Głosy rewolucji żywnościowej. Możesz uzdrowić swoje ciało i świat tym, co jesz

Tłumaczenie: Łukasz Głowacki
Wydawnictwo: Illuminatio
Voices of the Food Revolution. You Can Heal Your Body and Your World – With Food
zdrowie, medycyna
Agnieszka_Pe

Oto jedna z najważniejszych dyskusji, jaka miała miejsca na przestrzeni 25 lat na temat żywienia. John Robbins – założyciel ruchu na rzecz zdrowej żywności – przeprowadza rozmowy z 21 niezależnymi, bezstronnymi, światowej sławy ekspertami od odżywiania i diety, jak specjalista od chorób przewlekłych Dean Ornish, producent słynnego filmu Super Size Me, Morgan Spurlock, czy autor bestsellerowej książki Nowoczesne zasady odżywiania, Colin Campbell.
Robbins zadaje im trudne pytania – czasami intrygujące, często szokujące, ale zawsze dotyczące tego, co naprawdę ważne. Słuchaj uważnie, ponieważ mówią oni o tym, jak wielkie znaczenie dla zdrowia naszego i całej planety ma to, co znajduje się na naszych talerzach.
Dzięki tej książce, ujętej w przystępnej formie wywiadu, dowiesz się, w jaki sposób twoje wybory żywnościowe mogą pomóc zapobiec dalszym zmianom klimatycznym, wyeliminować globalny głód, pozostać w zgodzie z twoimi najgłębszymi wartościami, zapobiegać chorobom, a nawet je cofać, czy też po prostu pomóc ci czuć się zdrowo i być pełnym energii, a także wpłynąć na los zwierząt hodowlanych. Odnajdziesz tu dosłownie kopalnię informacji i praktycznych wskazówek, dlaczego i jak dokonywać świadomych, pozytywnych wyborów żywnościowych. Otrzymasz w pigułce dane o najważniejszych kwestiach dotyczących odżywiania, jak jakość przetworzonej żywności, wegetarianizm, GMO, nowe modele produkcji żywności czy Sprawiedliwy Handel.
Zastanawiasz się, czy twój głos w tej sprawie będzie się liczył? Oczywiście, że tak! Małe działania pomnożone przez miliony ludzi są w stanie zmienić świat! Dlatego już dziś przyłącz się do rewolucji, poznaj strategię obiadową – politykę żywienia zdrowych ludzi, i ustawiaj na swoim talerzu tylko zdrowe i naturalne produkty.
Planeta jest pod stałym naciskiem i nasze wybory, których dokonujemy każdego dnia, jeszcze nigdy nie były dla niej tak ważne. „Głosy rewolucji żywnościowej” to informacyjne i inspirujące narzędzie, które wyznacza nowy kierunek naszej planety.
– Paul McCartney

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/glosy-rewolucji-zywnosciowej/

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/glosy-rewolucji-zywnosciowej/

Figunia33 | 2014-10-21
Przeczytana: 05 października 2014

Jedna z najważniejszych książek, jakie przeczytałam w ostatnim czasie z uwagi na fakt, że łączy i prezentuje spektrum opinii najważniejszych naukowców i działaczy, zabierających głos w dyskusji o sposobie odżywiania oraz jego wpływie na zdrowie człowieka i środowisko naturalne. Fascynujące rozmowy, które otwierają oczy i demaskują kłamstwa przemysłów biotechnologicznego, farmaceutycznego i producentów żywności, a także niekompetencję środowiska medycznego. Polecam wszystkim, którzy chcą myśleć samodzielnie, zamiast kierować się w swoich wyborach medialną i marketingową papką, serwowaną nam na potęgę. W książce podany jest szereg adresów internetowych organizacji, fundacji. Szkoda, że redakcja polskiego wydania nie pokusiła się o zamieszczenie polskich odpowiedników. Mimo to, na pewno warto sięgnąć po tę pozycję!

bobsi_100 | 2014-10-05

Pozycja dość aktualna, ponieważ wydana w zeszłym roku. Jest zbiorem rozmów przeprowadzonych przez autora z 21 ekspertami, głównie z dziedziny żywienia. Jej celem jest przekonanie nas, że rewolucja żywieniowa może rozpocząć się już na naszym talerzu, nasze małe wybory składają się na losy planety.

zharkawik | 2018-04-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

świetna książka, którą poleciłabym każdej bliskiej mi osobie. OTWIERA OCZY! :)

Lulu | 2015-06-15
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Dobra lektura dla osób, które szukają ekspertów i różnych badań na temat zdrowego odżywania się i ochrony środowiska i chcą poszerzać swoja wiedzę. W tej książce znajdują się wypowiedzi kilku z najbardziej popularnych ekspertów w USA, dzięki temu możemy stworzyć sobie ciekawą bibliografię by rozwijać interesujące nas kwestie.

nerucia | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zdrowie
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Ta pozycja sprawiła, że zakończyła moje wątpliwości na temat jedzenia mięsa. Długo się zastanawiałam nad tym, ale zawsze znajdowałam wymówki "bo choroba mnie zmusza do jedzenia...". Ostatecznie otworzyła mi oczy i umocniła w moim postanowieniu.

NataliaKatarzyna | 2018-05-31
Na półkach: 2018, Przeczytane