Egzorcyzmy Dory Wilk

Okładka książki Egzorcyzmy Dory Wilk Aneta Jadowska
Okładka książki Egzorcyzmy Dory Wilk
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Dora Wilk (tom 5) fantasy, science fiction
Dora Wilk (tom 5)
Fabryka Słów
2014-07-04
2014-07-04
Dora Wilk Wiedźma magia

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

Piekielne przygody Dory Wilk

Pożeracz czasu. Rewelacja, która przeniesie Cię w inny świat. Gorąco polecam.

Pożeracz czasu. Rewelacja, która przeniesie Cię w inny świat. Gorąco polecam.

Przecudna część!
Od momentu poznania Baala i pierwszej wycieczki do piekła, zastanawiałam się czy kiedykolwiek poznamy demony, a tu proszę! Cała książka im poświęcona!

Biedna Dora musi się mierzyć z rzeczami, którym nie sprostałby nikt inny, a w dodatku robi to w swoim stylu!

Przecudna część!

I tak oto Dora Wilk powraca w wielkim stylu.
Poprzednie dwa tomy wymęczyły mnie niemilosiernie, wiec byl duzy strach przed tomem piatym, a tu taka niespodzianka.
Odwazna, silna i sarkastyczna Dora na nowo zdobyla moja sympatię.
Doslownie tak, jakby autorka naprawdę wysłuchała opinii fanów i w koncu podarowala nam historie Dory na jaka sobie zadłużyła!
Minimalna ilosc tej dziwnej i pokreconej milosc w trojkacie glownych bohaterow jako pierwsza rzucila mi sie w oczy, a to naprawde duzy plus.
Kazdy rozdzial w końcu wnosil cos sensownego do fabula, ktora swoja droga naprawde trzyma solidny poziom przez ponad pięćset stron!
Dora znowu jest typowym hardcorem, ale te momenty, gdy jest ukazana w obliczu strachu czy leku, sa naprawde urocze (tak, wiem. Zabrzmialo to conajmniej dziwnie haha).
Baal byl jedna z moich ulubionych postaci calego swiata Thornu, piekła i magicznego Torunia, ale tom piaty postawil go na samym szczycie. Byloby milo przeczytac książkę poświęcona typowo jemu i jego piekelnemu krolestwu.
Przyznaje, ze to wlasnie Baal i Dora utrzymuja tak swietny poziom tej ksiazki i chemia i swego rodzaju dziwna znajomość, w ktorej obaj tkwią nadają calej historii humoru, seksu bez seksu i ciekawej dynamiki. Najwieksza ironia jest wlasnie to, ze chemia miedzy ta dwojka jest o wiele ciekawsza niz miedzy Dora a jej miłosnym obiektem westchnień.

Znowu poczułem ekscytację Dorą Wilk i, nie sadzilem, ze to napisze, z chęcią sięgnę po ostatni tom heksalogii.

I tak oto Dora Wilk powraca w wielkim stylu.
Odwazna, silna i sarkastyczna Dora na nowo zdobyla moja sympatię.
Minimalna ilosc...

Przyznam, że polubiłam Dorę, jej charakter, upór i zasady którymi się kieruje. Zaczynając ten tom zastanawiałam się, jaki stwór może się jeszcze pojawić przecież było już wszystko wampiry, anioły, wiedźmy, wilki, szamani, a jednak o bestii nie pomyślałam 😊. Zdecydowanie mogę napisać, że nudno nie było. Przede mną ostatni tom zobaczymy, czy dam się zaskoczyć

Chyba za bardzo porównuje Dore do mojej ukochanej Kate Daniels. Są one jednak diametralnie różne. Mają inne cele i potrzeby. Plus uważam, że Kate wygrywa pewnością siebie i swoich umiejętności. Dora jest dopiero na etapie przyswajania tego jak potężna jest. I przyznam idzie jej to wolno. W tej części dostałam więcej Baala ❤️ i na to nie narzekam. Czas na ostatnią część.

Historia wciągająca. Lubię perypetie Dory, szczególnie jeśli nie dotyczą zdobywania kolejnych supermocy i nie staje się jeszcze bardziej nakoksowana... Przyjemna odskocznia od Thornu - podobało mi się przeniesienie większości akcji do Torunia i wplecenie wątków dzwnego życia bohaterki, a wydarzenia w Piekle nadały balansu podróży między wymiarami. Zdecydowanie za mało Szatańskiego Pierwiosnka, więc jeśli ktoś lubi Leona tak jak ja, będzie zawiedziony. Fajne otwarte zakończenie, zapowiada krwawą jatkę w kolejnej części - spodziewam się zakończenia heksalogii z konkretnym przytupem.

*Uzupełnię później*

*Uzupełnię później*

Problemy Dory Wilk z demonami.

Problemy Dory Wilk z demonami.

Bardzo ciekawe. Dobrze się bawiłam.

Uważam, że lektorka idealnie pasuje do przygód Dory Wilk.

Bardzo ciekawe. Dobrze się bawiłam.

Uważam, że lektorka idealnie pasuje do przygód Dory Wilk.

Instagram: ksiazki_wloczykija
Dora Wilk, niezłomna bohaterka, staje się symbolem determinacji i poświęcenia, gdy postanawia wyruszyć na śmiertelnie niebezpieczną misję - oddać sprawiedliwość ofiarom makabrycznego rytuału. Jej wytrwałość i niezłomna wola sprawiają, że przekracza granice ludzkiego świata i poszukuje odpowiedzi w krainach niebiańskich i piekielnych. To podróż pełna niebezpieczeństw i zdrad, w której każdy krok może oznaczać nowe wyzwanie.

Aneta Jadowska nie zawodzi w kreowaniu fascynującego i wielowymiarowego świata. Jej zdolność do tworzenia niezwykłych i autentycznych postaci oraz opisów miejsc i wydarzeń sprawia, że czytelnik jest absolutnie pochłonięty od pierwszej strony do ostatniej. Świat, który autorka stworzyła, jest pełen zagadek i niespodzianek, a tajemnice, które Dora odkrywa, trzymają czytelnika w napięciu.

Jednym z ważnych tematów poruszanych w książce są relacje między postaciami. Konflikty, sojusze i przyjaźnie stanowią ważny element fabuły. Dora Wilk staje przed dylematem, czy może zaufać dawnym sojusznikom i przyjaciołom, w obliczu tysiącletnich konfliktów i zemsty.

To połączenie wciągającej akcji, inteligentnych dialogów, i głębokich emocji. To książka, która wciąga czytelnika w wir przygody, zmuszając go do zastanowienia się nad moralnością, lojalnością i poświęceniem. Warto sięgnąć po tę część, jeśli jesteś miłośnikiem mrocznej fantasy, pełnej intryg i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Instagram: ksiazki_wloczykija