Smokobójca

Okładka książki Smokobójca
Tomasz Pacyński Wydawnictwo: Fabryka Słów fantasy, science fiction
387 str. 6 godz. 27 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2009-03-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-03-01
Liczba stron:
387
Czas czytania
6 godz. 27 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375740356
Tagi:
fantastyka smoki rycerze
Średnia ocen

                5,9 5,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Bajki dla dorosłych Ewa Białołęcka, Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski, Jarosław Grzędowicz, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Tomasz Pacyński, Andrzej Pilipiuk, Wojciech Świdziniewski, Robert J. Szmidt
Ocena 6,3
Bajki dla doro... Ewa Białołęcka, Eug...
Okładka książki Deszcze niespokojne Rafał Chojnacki, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Szymon Kazimierski, Maja Lidia Kossakowska, Tomasz Pacyński, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Roś, Paweł Siedlar, Mateusz Spychała, Szczepan Twardoch, Marcin Wroński
Ocena 6,2
Deszcze niespo... Rafał Chojnacki, Eu...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,9 / 10
35 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
102
60

Na półkach: ,

Dwa miesiące nastawiałem się na ten zbiór. Widocznie byłem zbytnio zaślepiony okładką i opisem z tyłu książki, gdyż nie zauważyłem iż tylko połowa dotyczy tytułowego Smokobójcy, a reszta to już całkiem inne historie. Człowiek uczy się na błędach.

Pierwsza część książki to cztery opowiadania o dzielnym rycerzu Sir Rogerze z Mons, stanowiące parodię rycerskiego etosu i honoru. Ukazany tu Smokobójca to typowy egoistyczny kombinator. Poszczególne historie są interesujące, a fakt iż głównym bohaterem jest czarny charakter, dodatkowo nadaje smaku całości:

1. Nagroda (30 stron) - Słynny Sir Roger kontra zwykły szewczyk czekający od lat na swoją okazję. Kto ma większą szansę ubić smoka? (ocena: 7/10)

2. Zapłata (23 strony) - Smokobójca zwraca się do młodej wiedźmy z nietypową sprawą. Zapłata do negocjacji... Szybka historia z podtekstem erotycznym. (ocena: 6/10)

3. Nic osobistego (40 stron) - Czy można zaufać smokowi? I co zrobić jeżeli zna on sekret Sir Rogera mogący zniszczyć całą jego karierę? Najlepsze opowiadanie z tej części książki. (8/10)

4. Diabelska alternatywa (29 stron) - W końcu się doigrał. Czy słynny Sir Roger ucieknie z miejsca swojej egzekucji? Kat już nie może się doczekać... (6/10)

Druga część książki to trzy opowiadania, związane ze wcześniejszymi właściwie jedną cechą. Nadal zostajemy w mrocznym, smutnym średniowieczu, a poniższe historie jedynie mocniej dołują swoim ironicznym przekazem.

5. Komu wyje pies (140 stron) - Najemnik Claymore otrzymuje zlecenie zabicia bestii w ludzkiej skórze, która w bestialski sposób zamordowała swoją żonę i dzieci. Szaleniec na tym nie skończy, a chociaż główny bohater próbuje zrozumieć motywy jego działań wciąż jest krok za nim, podążając jedynie po krwawych śladach. Świetna historia psychologiczna z doskonałymi postaciami i dialogami. Zdecydowanie najlepsza historia z całego zbiorku "Smokobójcy". (9/10)

6. Wspomnienie (36 stron) - Jak to jest być kotem czarodziejki? Historia z perspektywy właśnie ów zwierzęcia jest dość zabawna ale nie skończy się szczęśliwie. Zakończenie skłania do przemyśleń. (6/10)

7. Dziedzictwo (65 stron) - Opowiadanie skupia się na losach małej, biednej i brzydkiej dziewczynki, która w brutalnym średniowiecznym świecie ucieka w swój własny świat drewnianych lalek. Jednocześnie w mieście panuje strach przed makabrycznymi zabójstwami dokonywanymi za pomocą zaklęć. Wiedźma wciąż pozostaje nieuchwytna, toteż całkowicie załamany opat wraz z księciem posyłają po słynnego i diabelnie skutecznego łowcę czarownic... Ciekawa historia z charakterystyczną postacią łowcy, wcale nie gorszą od samego smokobójcy. (8/10)

Podsumowując. Książkę polecam fanom średniowiecza, smoków, pogańskich zaklęć i uroków oraz wszystkim, którzy lubują się w mrocznym, posępnym i dość ciężkim w odbiorze klimacie z filozoficznymi dysputami w tle. Reszta będzie się raczej nudzić, bo chociaż historie są interesujące, nie da się uświadczyć tu ciekawej akcji czy opisów walk. Następnym razem dobrze przeczytam recenzje i fragmenty w sieci zanim kupię tego typu książkę, chociaż zawsze jest to coś nowego. I tak to zamierzam traktować.

Dwa miesiące nastawiałem się na ten zbiór. Widocznie byłem zbytnio zaślepiony okładką i opisem z tyłu książki, gdyż nie zauważyłem iż tylko połowa dotyczy tytułowego Smokobójcy, a reszta to już całkiem inne historie. Człowiek uczy się na błędach.

Pierwsza część książki to cztery opowiadania o dzielnym rycerzu Sir Rogerze z Mons, stanowiące parodię rycerskiego etosu i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    697
  • Chcę przeczytać
    313
  • Posiadam
    251
  • Fantastyka
    33
  • Fantasy
    20
  • Ulubione
    13
  • Teraz czytam
    13
  • Fabryka Słów
    7
  • 2013
    6
  • 2014
    6

Cytaty

Więcej
Tomasz Pacyński Smokobójca Zobacz więcej
Tomasz Pacyński Smokobójca Zobacz więcej
Tomasz Pacyński Smokobójca Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także