Opat Krzyżowców Święty Bernard

Wydawnictwo: Bellona
8311102074
historyczna

20 sierpnia 1153 roku w klasztorze cystersów w Clairvaux, na pograniczu Burgundii i Szampanii, zmarł Bernard de Fontaine znany w historii, nie tylko Kościoła katolickiego, jako święty Bernard, opat z Clairvaux. Jego kanonizacja, bardzo szybka, wskazywała na ogromne zasługi opata dla Kościoła rzymskokatolickiego.Bernard z Clairvaux to wybitny teolog i filozof, niestrudzony agitator walk z innowiercami, archeolog i poeta.Świety Bernard zasługuje na miano patrona zjednoczonej Europy, ale Europy ducha wyrosłej z mistycznych tradycji średniowiecza, nie zaś ogarniętej szałem konsumpcjonizmu Europy dnia dzisiejszego.fragment przedmowy

StoigniewCzciborowic | 2015-12-28
Przeczytana: 2008 rok