Zostań ze mną. Tom 1

Cykl: Zaczekaj na mnie (tom 3.1) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
Stay with Me
HouseOfReaders

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć,...

Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u.

Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Kasiek | 2016-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Kolejna część tego cyklu bardzo mnie rozczarowała. Chyba sprawdza się zasada, że "co za dużo, to niezdrowo". Odniosłam wrażenie, jakby ta książka została stworzona "na siłę". Jak dla mnie nie ma żadnej sensownej fabuły. Tak naprawdę, to nic się w niej nie dzieje. Być może więcej wydarzy się w drugiej części, bo oczywiście, jak to bywa w historiach tej serii, książka została sztucznie podzielona. Jednak do tej pory nie wydarzyło się nic, co zachęciłoby mnie do sięgnięcia po kontynuację. Akcja nie wciąga, a bohaterowie są nijacy. Ani delikatnie zarysowany wątek kryminalny nie jest dobrze poprowadzony, ani szeroko pojęty wątek miłosny nie wywołuje żadnych emocji. Całość wypada marnie i nie zachęca do poznania dalszych losów bohaterów.

szaraczek | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Calla ma dwadzieścia jeden lat i blizny nie tylko na ciele, ale i na duszy. Po ucieczce od swojego domu na studia ma nadzieje na wreszcie normalne uporządkowane życie. Niestety przeszłość wraca do niej zdecydowanie szybciej niż jej się zdawało.
Niechętnie wraca do rodzinnego miasteczka po to by ratować swoje nadzieje na normalne życie. Niestety jak się wali to wszystko na raz.
Jednak jest ktoś, kto może jej pomóc. Jednak żeby mu uwierzyć najpierw trzeba zaakceptować siebie.

I właśnie to w tej książce podobało mi się najbardziej. Żyjemy w czasach, w których pojęcie ideału piękna jest wręcz nierealne. Celebryci w kolorowych pismach i Internecie nie tylko „wspomagają” swoją urodę licznymi zabiegami, ale również sprytnymi programami graficznymi. Gdzie w tym wszystkim są normalne wyglądające dziewczyny? I przede wszystkim gdzie są dziewczyny takie jak bohaterka tej książki, której ciało naznaczone jest licznymi bliznami po poparzeniu.
Calla nie wierzy, że ktoś z takim ciałem jak...

| 2015-04-07

Świetna książka! Podobnie jak poprzednie części z serii, w tej również nie brakuje trudnej przeszłości i obecnych problemów. Co więcej, w powieści poświęconej Calli, przyjaciółce Teresy i Jaxowi, nowo poznanemu barmanowi, jest wiele znaków zapytania dotyczących ich przyszłości i przyszłości ich znajomych, przyjaciół i rodziny!
Unforgettable!

Książniczka | 2015-03-30

"Zostań ze mną" to kolejna powieść J. Lynn, którą można określić jako niezwykle urokliwą, słodko-gorzką, rozbrajającą, wzruszającą, smutno-dowcipną, słodką i melancholijną jednocześnie... Bohaterów Lynn się po prostu kocha, bo nie da rady inaczej.

Oczywiście zarówno Calla, jak i Jax są cudowni. Oboje mają dramatyczną przeszłość, a ich teraźniejszość również za różowa nie jest...

Sama nie wiem, co mają w sobie książki Lynn - mimo że tak podobne do innych New Adult i oparte na tych samych schematach - zdecydowanie się wyróżniają. Budzą niesamowicie wiele emocji, od śmiechu po łzy.

Jest tylko jeden problem - to fantastyka;) Takich facetów jak Jax, Cam i Jase - to nie ma... Nie mają wad, a mimo że na ogół nie lubię tak wyidealizowanych bohaterów, bo są sztuczni i zupełnie nierealni, tak tutaj są jak najbardziej na miejscu.

Nie widzę w tej powieści żadnych wad (z wyjątkiem oczywiście przecięcia jej na pół...) i wiem, że jeszcze wielokrotnie będę do niej wracać.

wiolagg66 | 2015-06-24

Niesamowita ! Tak mnie urzekła,że muszę dać najwyższą ocenę !!!

Historia bohaterki jest bardzo wzruszająca.
Calla będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i tym,co zrobiła jej matka...
Nie będzie jednak sama. Z pomocą przybędzie nieziemsko przystojny Jax... :P
Zobaczcie co z tego wyniknie, będzie się działo.

GORĄCO POLECAM !!!

Annie | 2014-09-30
Przeczytana: 27 września 2014

Moja przygoda z New Adult zaczęła się od Cama i Avery oraz ,,Zaczekaj na mnie”, które opisywało ich historię. ,,Bądź ze mną” sprawiło, że tylko bardziej zakochałam się w piórze Jennifer L. Armentrout. ,,Stay with me” pochłonęło mnie kompletnie.

21-letnia Calla Fritz nie robiła w swoim życiu wielu rzeczy. Nigdy się nie całowała, nigdy nie widziała oceanu, nigdy nie była w parku rozrywki, nigdy nie jadła jabłecznika. Jako dziecko widziała i doświadczyła jednak rzeczy, których zobaczyć i przeżyć nie powinna. Życie z wiecznie naćpaną i pijaną matką Moną, trwale odbiło się na jej psychice i na sposobie, w jaki funkcjonuje. Ciężko pracuje, żeby osiągnąć swój cel, plan trzech ,,F”:
Finish college.
Find a career in the nursing field.
Finally reap the benefits of following through on something.

Wszystkie plany legną jednak w gruzach, gdy okaże się, że matka wyczyściła konto, na którym miała odłożone pieniądze na studia i zaciągnęła horrendalny kredyt na jej nazwisko. Calla nie ma innego...

mania_kch | 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2015

„Zostań ze mną” to historia Calli i Jaxa, oboje mają wiele tajemnic, które wychodzą na jaw stopniowo, wszystko jest doskonale wyważone a w kulminacyjnym punkcie oczywiście historia się urywa…chcąc się dowiedzieć jak dalej potoczy się życie głównych bohaterów należy sięgnąć po część drugą.
Książkę czyta się lekko i szybko, wciąga od pierwszej strony, może nie powali czytelnika na kolana, jednakże może być przyjemną lekturą, sprawdzającą się idealnie na nudny wieczór.

Natalia | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Jakaś nieodgadniona siła ciągnęła mnie do tej książki, a kryła się pod nią postać głównej bohaterki, Calli, którą pobieżnie poznałam w poprzednim tomie. Zdawkowe informacje o niej i jej blizny sprawiły, że chciałam poznać jej historię. I tak też się stało.
"Zostań ze mną", to książka różniąca się od pozostałych części. Jej akcja nie dzieje się na kampusie, a wykracza znacznie dalej i jest tu niebezpiecznie. Wkraczamy w świat narkotyków i powiązanych z nim mafii.
Callia jest w momencie swojego życia, gdzie jej marzenia i plany stają się już nierealne do spełnienia. Traci wszystko i jest bezradna. Zostaje jej dom, który jest "meliną" oraz długi, które nie są nawet jej długami. Przy tym wszystkim grozi jej wielkie niebezpieczeństwo za sprawą jej matki. W tym wszystkim pomaga jej i wspiera, chroni ją, ktoś, dla niej zupełnie obcy, Jax. Od jej przyjazdu do rodzinnej miejscowości, on jest z nią cały czas. Callia jest niedoświadczona i wielu rzeczy w swoim życiu nie doświadczyła, co on...

Jabłuszkooo | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

,,Zostań ze mną. Tom 1 i Tom 2" to niestety nieco słabsza opowieść tej autorki, mimo bardzo intrygującego tła. Uważam, że historia Calli, jest bardzo smutna i ciekawa jednocześnie, ale to już nie jest to samo co pierwotne książki tej serii New Adult. Końcówka nadrabia całość, dlatego jedynie ona sprawia, że chciałam przeczytać drugi tom. Ogólnie też nie rozumiem podzielenia tej książki na dwie tak cienkie części... Według mnie jest to zrobione jedynie dla zysku.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

kala | 2015-04-29
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Autorka po raz kolejny przedstawia losy młodych ludzi, którzy maja ze sobą ciężki bagaż bolesnych przeżyć. Tym razem Calla koleżanka Teresy, piękna dziewczyna zarówno ciałem i duchem, mocno poharatana przez życie, odważna ale też mocno zamknięta w sobie i Jax (jak mi się ten skrót podoba :) który otwiera ją na świat i pomaga pozbyć się demonów przeszłości . Jak dla mnie bomba! autorka umie wpleść wątki sensacyjne, tak że czasem chce się poobgryzać paznokcie.