Tak krucho...

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Cykl: Kontury Serca (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Breakable
Sophie

Drugi tom bestsellerowego „Tak blisko…” Tamary Webber, historia, która wywróci twoje życie do góry nogami. Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień… Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił...

Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień… Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił starał się zapomnieć o przeszłości, ta nie przestała go prześladować.
Gdy Lucas spotkał na swej drodze Jacqueline, po raz pierwszy od dawna odważył się do kogoś zbliżyć. Ale czy ktoś, kogo dusza rozprysła się w drobny mak i kto wie, że w jednej chwili można stracić wszystko, zdoła znaleźć w sobie dość siły, by raz jeszcze… pokochać?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2014 r.

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Beatrycze | 2015-12-05
Przeczytana: 11 marca 2015

Pomimo, iż to ta sama historia, opowieść z perspektywy Landona/Lucasa bardziej przypadła mi do gustu. Poznajemy jego dzieciństwo - okres przed traumatycznymi wydarzeniami; czas rozpaczy i buntu, miłość do Jacqueline. Zakończenie ukazuje nowe fakty, jest bardziej rozwinięte w porównaniu z "Tak blisko...".

wiech | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Druga część „Tak blisko…”. Te same wydarzenia. Tym razem narratorem jest chłopak i tylko na nim autorka skupia uwagę. Na jego dzieciństwie i burzliwej młodości. Mniej jest o dziewczynie, którą jest zafascynowany, którą obserwuje i rysuje. Nieprzeciętnie uzdolniony. Rysunkami wyraża emocje. Nie umie poradzić sobie z przeszłością, z poczuciem winy. Czy dziewczyna pomoże mu przegonić demony?
Książka w mojej opinii na miano bestsellera nie zasługuje - jest tylko przeciętna. Podobnie jak część pierwsza jest dość dobrze napisana. Lekka, przyjemna.

Stokrotka | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

„Tak krucho …” Tammary Webber jest idealnym uzupełnieniem „Tak blisko …”. Tym razem w roli narratora występuje Lucas Maxfield. Poznajemy jego przeszłość, burzliwe czasy dorastania, dzięki czemu można lepiej zrozumieć motywy postępowania bohatera. Jest i ukochana Jacqueline. Na szczęście autorka, mimo iż bazuje na znanych już z „Tak blisko…” wydarzeniach, nie przytacza tych samych dialogów, skupia się na innych szczegółach - ważnych z punktu widzenia Lucasa.
„Tak krucho…” to powieść o bólu i przygniatającym poczuciu winy, o alienacji, ale też o tym, że wyciągnięta w porę ręka może odmienić człowieka, dać mu drugą szansę na nowe życie. Piękna historia. Mnie się spodobała. I to bardzo.

mnulka | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Przeczytałam książkę w oryginale, ale nie mogę się doczekać kiedy przeczytam w języku polskim. Ktoś wie kiedy będzie można?
Co do książki - jest dobra. Wiele uczuć. Punkt widzenia faceta to zawsze dobre posunięcie, bo kobiety uwielbiają jak facet "mięknie" pod wpływem tej jedynej, i tu jest tego dużo. Zwłaszcza, że ON zauważa JĄ znacznie wcześniej niż ONA JEGO.
Książka przedstawia dużo nowego, więc nie jest to powielenie "Tak blisko" - opisuje spotkanie Jackie z ojcem Lucasa oraz przedstawia bardziej rozwinięte zakończenie.
A PRZEDE WSZYSTKIM, czego na pewno brakowało nam babkom w "Tak blisko"..., to upragnione wyznanie uczuć!!
Polecam!

książek: 1987
monishka90 | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Wspaniała książka, podobało mi się zestawienie przed i po. Osobiście rozumiem to jako życie przed śmiercią jego mamy, gdy był Landanem i po niej z tatą i dziadkiem jako Lucas oraz przed poznaniem i po poznaniu Jackie.
Obie książki autorki mają w sobie jakiś element, który je wyróżnia i obie są cudowne. Zastanawiam się czy nie przeczytać jeszcze raz poprzedniej części, ta książka daje świeże spojrzenie na sprawy, które już poznaliśmy w "Tak Blisko...". Mam jedno zastrzeżenie do niej - jest zbyt krótka. Polecam

książek: 1943
Książniczka | 2014-11-13

"...to największe kłamstwo ze wszystkich możliwych - że można coś w życiu zaplanować. W rzeczywistości nie mamy pojęcia, co nas czeka."

Lucasa spotkało coś niewyobrażalnego - słuchanie krzyków matki i potem jej śmierć... Wciąż pamięta całkowitą bezsilność, gdy nie był w stanie jej pomóc, obronić. Przez wszystkie lata od tamtego strasznego wydarzenia Lucas obwinia właśnie siebie, i wciąż słyszy jej krzyk... To poczucie winy, poczucie, że ją zawiódł - uniemożliwia mu dojście do siebie i pogodzenie się ze stratą.

Od tamtego czasu Lucas jest też wyjątkowo wrażliwy na kwestię gwałtu i wszelkiej przemocy wobec kobiet, działa to na niego jak płachta na byka na tyle, że wręcz traci nad sobą kontrolę... Kiedy poznaje Jacqueline właśnie w takiej sytuacji, i broni ją przed gwałtem, w jego życiu wszystko się zmienia, a on sam powoli zaczyna się otwierać. Ale to niestety nie jest takie proste...

"Tamta noc mnie zniszczyła. Zbudowałem wokół siebie mur, żeby powstrzymać dalszy rozpad, ale nic...

Kasiek | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 listopada 2014

Byłam zachwycona pierwszą częścią tej serii i tego samego oczekiwałam od drugiej. Może nie do końca spełniła moje oczekiwania, ale uważam ją za bardzo dobrą. Punkt widzenia Landona/Lucasa jest równie interesujący co Jackie. Autorka nie powiela dialogów, a jedynie przedstawia ich zarys, dzięki czemu książka nie jest nudna. Dodatkowo ubogaciła ją o retrospekcje z dzieciństwa głównego bohatera, co stanowi praktycznie połowę książki. Książkę czyta się szybko, ponieważ styl autorki jest bardzo przystępny. Polecam.

lulamae | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Niby ta sama historia, a tak inaczej odebrana przeze mnie jeśli chodzi o emocje.
Historia Lucasa/Landona jest dużo bardziej rozbudowana i skomplikowana. W 'Tak blisko...' mamy tak naprawdę tylko zarys historii tego niesamowitego młodego człowieka.
Poznajemy na przemian historię Landona i historię Lucasa. Ten pierwszy jest przedstawicielem swojego życia przed studiami, swojej tragedia, załamania, zagubienia i początków odrodzenia.
Lucas zaś ... człowieka, którego już trochę lepiej poznaliśmy w historii opowiedzianej oczami Jacqueline.

Nawet nie wiem co do końca napisać. Lucas jest niesamowitym bohaterem, jego historia jest tragiczna i miał wielkie szczęście, że znalazł się w jego świecie człowiek, który podał mu pomocną dłoń i postawił go na nogi i wskazał inną, lepszą drogę.
Znajomość Lucasa z Jacqueline widziana jego oczami także odczuwa się inaczej, dopiero tutaj widać z jak wieloma emocjami sobie radził. Kiedy Jacqueline nie wiedziała o jego istnieniu on nie spuszczał z niej...

Martoonia | 2014-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2014

I nadszedł czas na historię opowiedzianą oczami Lucasa. Problemy z dzieciństwa stają się odbiciem rozterek i problemów życia dojrzałego chłopaka, który próbuje jakoś poukładać sobie życie i naprawiać wszystko, co dotychczas się nie udało. Spotkanie Jacqueline nieco wszystko komplikuje, ale cóż zrobić jak miłość życia zdarza się tylko raz i nie można od niej ot tak uciec ;) to co na pozór wydaje się niewykonalne jest prostsze niż w rzeczywistości, uczucie może zmienić wszystko. Długo i z niecierpliwością czekałam na tą książkę po przeczytaniu „Tak blisko”. W sumie miałam spore oczekiwania, ale niestety czuję się nieco zawiedziona, jak dla mnie za dużo odniesień do przeszłości i za mało zmian oraz zaskoczeń, nowych szczegółów w porównaniu do „Tak blisko”. Ale z całą pewnością warta przeczytania.

IsaX | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Pierwsza książka opowiadająca tą samą historię z drugiej strony, która jest naprawdę inna i ciekawa. Dowiadujemy sie tu wiele o Landonie i nie jest to bynajmniej jedynie powtórka Easy z jego punku widzenia. Gorąco polecam, na pewno się nie zawiedziecie.