Zdrada

Tłumaczenie: Jolanta Dąbrowska
Cykl: Francesca Giordano (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B., Wydawnictwo Ole
The Borgia Betrayal
młoda_pisarka

Przed Tudorami byli Borgiowie - bardziej gwałtowni i bardziej niebezpieczni. Nowy thriller historyczny autorki powieści Trucizna, okrzykniętej świetną i fascynującą lekturą, przedstawia dalsze losy intrygującej, pięknej bohaterki Franceski Giordano - nadwornej specjalistki od trucizn rodziny Borgiów.

źródło opisu: https://merlin.pl/zdrada-sara-poole/3705340/

źródło okładki: google

Przed Tudorami byli Borgiowie, byli oni bardzo gwałtowni i niebezpieczni. Papieżem jest Rodrigo Biorgia czyli Aleksander IV, jest też trucicielka piękna Francesca obdarzona inteligencją, mądrością ochrania Ojca Świętego.
Mnie powieść historyczna nie porwała, nie wciągnęła zdecydowanie tak bardzo do czytania, czegoś w niej brak, jest taka sobie najgorsza książka jaką ja czytałam szału nie robi, nie urywa tyłka.
Spodziewałam się interesującej powieści historycznej, a dostałam w zamian słabą książkę, strasznie zawiodła mnie.

Ania Mróz | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Świetne książki ♥
Zdrada trzyma w napięciu szczególnie w ostatnich rozdziałach. Francesca jest na prawdę kobietą na poziomie. Uwielbiam jej odwagę i inteligencję. W odróżnieniu od innych osób, których na brak pomyślunku mam ochotę udusić przez okładkę.
Polecam gorąco :)

Liza | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Jakiś czas temu czytałam pierwszą część tej serii pt. „Trucizna”, byłam ciekawa kontynuacji. W „Zdradzie” papieżem jest Rodrigo Borgia, a Francesca nadal jest na jego usługach- chroni go przed zabójcami, atakami i próbami otrucia. Bohaterka nadal ceni sobie niezależność, zmaga się z ukrytymi demonami, „ciemnością”, ukrywa je przed bliskimi jej ludźmi i to tworzy pewien dystans. Francesca jest oryginalną postacią: odważna, trudzi się specyficzną profesją, spuścizną po swoim zmarłym ojcu, ogarnięta zemstą na szalonym księdzu, spędza upojne chwile z mrocznym kochankiem, a mężczyznę, który mógłby wnieść światło w jej życie, odrzuca dla jego bezpieczeństwa.

Tak jak w pierwszej części dzieje się sporo, akcja jest dynamiczna. W kościele katolickim panuje korupcja i szpiegostwo, znaczącą kwestią jest odkrycie Nowego Lądu przez K. Kolumba i jego podział dla państw- sojuszników Rzymu. Borgia nigdy nie robi niczego bez powodu, tylko wszystko by zaspokoić ambicje i władzę dla jego rodziny. A...

czytelniczka19 | 2016-07-27
Przeczytana: 25 lipca 2016

Idealna książka, polecam wszystkim, którzy lubią akcję osadzoną w historii, ale także wielbicieli dobrych książek, bo ta jest świetna!!!

Anna Kosobucka | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Wciąga, zaciekawia.

annaroza | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Sama nie wiem... Niby wciągająca intryga, ale książkę czytało mi się ciężko. Styl autorki niezbyt mi odpowiada. Ale mam wrażenie, że to dobry materiał na film.

BasiaK | 2016-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Właściwie spokojnie mogę odesłać do mojej mini-recenzji z trzeciej powieści cyklu ("Kochanka" - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250215/kochanka). Z równą przyjemnością czytałam część drugą i szczerze ją polecam. Z jednym maleńkim wyjątkiem: proszę nie czytać streszczenia zamieszczonego na okładce! Korektor wydawnictwa powinien się zająć czyszczeniem toalet. "Papierz" - litości!

Natalia | 2014-10-11

„Zdrada”, to kontynuacja „Trucizny” amerykańskiej pisarki pasjonującej się historią. Nieprawdopodobnie ciekawy pomysł na opowieść o ludziach XV wiecznego Rzymu. Utrzymana w ciekawym tonie, nawet dla najbardziej wymagających wielbicieli powieści historycznych.

Akcja powieści toczy się w czasach, gdy papieżem jest osławiony Rodrigo Borgia, czyli Aleksander IV. Postać nietuzinkowa i niewątpliwie zagadkowa. Ale, to nie on jest głównym bohaterem jest to młoda trucicielka. Francesca pełni również rolę osobistego ochroniarza Ojca Świętego. Wielu dostojników boi się do niej zbliżyć, bo z jednej strony para się niebezpieczną profesją, a, z drugiej strony jest niezwykle pociągającą kobietą. Dziewczyna odziedziczyła zawód po swoim ojcu zamordowanym przez pewnego wpływowego osobnika. Dodatkowo młoda kobieta wikła się w romans z synem papieski Cesare, ale i jemu nie potrafi zaufać. Bo jak można człowiekowi o tak wielu twarzach? Udając się do jego sypialni nosi ze sobą nóż. W codziennym życiu...