Zdrada

Sara Poole Wydawnictwo: W.A.B., Wydawnictwo Ole Cykl: Francesca Giordano (tom 2) powieść historyczna
The Borgia Betrayal
Jolanta Dąbrowska
W.A.B., Wydawnictwo Ole
zdrada historyczna kościół trucizna spiski śmierć miecz i kościół
The Borgia Betrayal
Francesca Giordano (tom 2)
powieść historyczna
Jolanta Dąbrowska
zdrada historyczna kościół trucizna spiski śmierć miecz i kościół

Papież Aleksander VI miał wszystko, mógł mieć też własną, osobistą trucicielkę. Polubiłam tę powieść za jej bezpretensjonalność. Jest taka sobie, ale nie usiłuje być niczym więcej, jak tylko zgrabnym czytadłem do pociągu lub poczekalni na lotnisku, a bohaterka po prostu próbuje przetrwać w skrajnie nieprzyjaznym (zwłaszcza kobietom) środowisku.

Przed Tudorami byli Borgiowie, byli oni bardzo gwałtowni i niebezpieczni. Papieżem jest Rodrigo Biorgia czyli Aleksander IV, jest też trucicielka piękna Francesca obdarzona inteligencją, mądrością ochrania Ojca Świętego.
Mnie powieść historyczna nie porwała, nie wciągnęła zdecydowanie tak bardzo do czytania, czegoś w niej brak, jest taka sobie najgorsza książka jaką ja...

Na półkach: , , , , , ,

Świetne książki ♥
Zdrada trzyma w napięciu szczególnie w ostatnich rozdziałach. Francesca jest na prawdę kobietą na poziomie. Uwielbiam jej odwagę i inteligencję. W odróżnieniu od innych osób, których na brak pomyślunku mam ochotę udusić przez okładkę.
Polecam gorąco :)

Jakiś czas temu czytałam pierwszą część tej serii pt. „Trucizna”, byłam ciekawa kontynuacji. W „Zdradzie” papieżem jest Rodrigo Borgia, a Francesca nadal jest na jego usługach- chroni go przed zabójcami, atakami i próbami otrucia. Bohaterka nadal ceni sobie niezależność, zmaga się z ukrytymi demonami, „ciemnością”, ukrywa je przed bliskimi jej ludźmi i to tworzy pewien...

Idealna książka, polecam wszystkim, którzy lubią akcję osadzoną w historii, ale także wielbicieli dobrych książek, bo ta jest świetna!!!

Wciąga, zaciekawia.

Sama nie wiem... Niby wciągająca intryga, ale książkę czytało mi się ciężko. Styl autorki niezbyt mi odpowiada. Ale mam wrażenie, że to dobry materiał na film.

Właściwie spokojnie mogę odesłać do mojej mini-recenzji z trzeciej powieści cyklu ("Kochanka" - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250215/kochanka). Z równą przyjemnością czytałam część drugą i szczerze ją polecam. Z jednym maleńkim wyjątkiem: proszę nie czytać streszczenia zamieszczonego na okładce! Korektor wydawnictwa powinien się zająć czyszczeniem toalet....

„Zdrada”, to kontynuacja „Trucizny” amerykańskiej pisarki pasjonującej się historią. Nieprawdopodobnie ciekawy pomysł na opowieść o ludziach XV wiecznego Rzymu. Utrzymana w ciekawym tonie, nawet dla najbardziej wymagających wielbicieli powieści historycznych.

Akcja powieści toczy się w czasach, gdy papieżem jest osławiony Rodrigo Borgia, czyli Aleksander IV. Postać...

• Powieść historyczna
  • 2020