Trucizna

Cykl: Francesca Giordano (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ole
młoda_pisarka

W nieznośnym upale lata 1492 roku w murach Rzymu, wiecznego miasta, budzi się straszliwe zło. Brutalne morderstwo alchemika uruchamia dramatyczny wyścig w celu odkrycia spisku grożącego zgaszeniem światła renesansu i pogrążeniem Europy z powrotem w mrokach średniowiecza. Zdeterminowana, Francesca Giordano postępuje wbrew wszelkim zasadom, żeby zdobyć pozycję trucicielki na usługach kardynała...

usługach kardynała Rodrigo Borgii, głowy jednej z najbardziej potężnych i najbardziej niebezpiecznej rodziny we Włoszech. Francesca zostaje powiernicą Lukrecji Borgii i kochanką Cesare Borgii. W tym samym czasie przyciąga ją młody zakonnik-odstępca, który pragnie uratować jej życie i duszę.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/uploads/assets/PORADNIKI+Lit.Pop.pdf

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/uploads/assets/PORADNIKI+Lit.Pop.pdf

Annika | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Piękna okładka, zachęcający opis fabuły - oto młoda kobieta, Francesca, zostaje zatrudniona przez samego kardynała Borgię jako trucicielka, jak zwano osoby znające się na truciznach. Głównym zadaniem bohaterki nie jest jednak zabijanie na zlecenie (choć też się zdarza), lecz ochrona kardynała i jego najbliższych przed trucizną, np. poprzez sprawdzanie posiłków. Francesca jednak traktuje pracę u Borgiów jako środek do odnalezienia zabójcy swego ojca. Mamy zatem fascynujących Borgiów, renesansowe Włochy, ciekawą bohaterkę, intrygi i zabójstwa w tle, czegóż chcieć więcej?
W wielu tzw. czytadłach można znaleźć sprytnie wplecione elementy historii, ciekawe fakty czy opis postaci. Tutaj historii tyle co kot napłakał, Borgiowie przedstawieni zupełnie inaczej niż podają źródła historyczne - ot, ambitna rodzinka o dobrych w gruncie rzeczy sercach. Główny motyw zabójstwa ojca i zemsty jest nieprzekonujący, ale co najbardziej przeszkadza, to sam język, a jako że nie czytałam oryginału, trudno...

Powieść historyczna osadzona w czasach walki o tron papieski. Relegalizacja chorych ambicji Borgiów. Ciekawy obraz dawnych czasów, nepotyzmu i posunięcia się do wszystkiego, aby zrealizować swój cel.

lewandowska26 | 2016-11-05
Przeczytana: 18 października 2016

Książka napisana bardzo topornym jęzkiem, kreacje bohaterów spłaszczone do minimum a główna postać wykreowana na trucicielkę o wiedzy tajemnej (z którą czytelnik nie zostanie zapoznany bo jest na to za głupi!) jest momentami tak irytująca, że naprawdę trzeba odstawić książkę i ochłonąć. Nie mogę jej polecić najwyżej, że naprawdę nie macie nic innego pod ręką!

czytelniczka19 | 2016-07-27
Przeczytana: 23 lipca 2016

Kocham, polecam !!!!

Ania Mróz | 2016-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2016

Fantastyczna książka. Świetnie napisana bardzo dobra historia. Podoba mi się kreacja głównej bohaterki w tę niezwykle silną osobę, szczególnie w tamtych czasach. Polecam :)

annaroza | 2016-07-17
Przeczytana: 08 lipca 2016

Tak się złożyło, że najpierw przeczytałam drugą część przygód Franceski. Nie podobała mi się, jednak nie na tyle, by zniechęcić mnie do zapoznania się z pozostałymi częściami serii. Pierwszy tom uważam za najlepszy. Mimo irytującej postaci głównej bohaterki i ogólnie stylu prowadzenia narracji, książka po prostu wciąga.

BasiaK | 2016-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Znów odsyłam do mojej recezji z 3.tomu cyklu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250215/kochanka , bo raczej nic nowego nie przychodzi mi do głowy. Czyta się fenomenalnie :)
(Aha, korektor wydawnictwa powinien zmienić zawód, przepuścił błąd ortograficzny.)

Anna Kosobucka | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Wartka akcja, przygoda, odrobina historii i romantycznych uniesień.
Wciąga i nie nudzi.

Karolina | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016

Co mogę powiedzieć? REWELACJA!
Jest to druga książka, przez którą pokochałam powieści historyczne z wątkami fikcyjnymi.
1492, tak bardzo znany rok, prawda? Autorka genialnie przedstawiła Rzym. Jego piękno, wady jak i zalety, i to mi się spodobało! Roma już nie tylko był przepięknym starożytnym miastem, ale miastem, które posiada mnóstwo problemów i to nie byle jakich!
Sama główna bohaterka, Francesca jest fantastyczną kobietą, która straciła ojca i pragnie go pomścić, co z tym dalej? Zapraszam do lektury! Wydawałoby się, że to jest głównym wątkiem, jednak kiedy nasza ukochana F. staje się oficjalnie trucicielką II Cardinale sprawy o wiele bardziej się komplikują, a zamiast skupić się na swoim pierwotnym celu pojawia się tuzin innych problemów zaczynając od tajemnicy, którą skrywał jej zmarły ojciec, a kończąc na powrocie Cesare Borgii i sytuacji z Rocco, i można by wymieniać dalej, ale po co spoilerować? Jedno jest pewne, Francesca to twarda kobieta, która jest zmotywowana do...

Blackheart009 | 2015-10-11

Spodziewałam się czegoś lepszego po opisie, nie mogłam się "wkręcić" w akcję książki, jestem zawiedziona.