Spisek Tudorów

Cykl: Kroniki nadwornego szpiega Elżbiety I (tom 2) | Seria: Między słowami
Wydawnictwo: Znak
The Tudor Conspiracy
Ag2S

Jest rok 1553. Na angielskim tronie zasiada Maria Tudor, później znana jako Krwawa Maria. Królowa bezwzględnymi metodami próbuje przywrócić w Anglii katolicyzm i zawrzeć sojusz z Hiszpanią. Poddani jednak buntują się przeciw jej rządom. Szepty w pałacowych korytarzach powtarzają imię księżniczki Elżbiety jako kandydatki do przejęcia tronu. Maria zaś czeka tylko na fałszywy krok siostry, by raz na zawsze pozbyć się rywalki.
Tymczasem na skutek spisku hiszpańskiego ambasadora listy Elżbiety wpadają w niepowołane ręce, a ich treść wystarczy, by skazać księżniczkę na śmierć. Czy wiernemu szpiegowi uda się odzyskać je na czas?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Internetowa_cela | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Spisek Tudorów to moja druga literacka konfrontacja z prozą C.W. Gortnera. Kilka miesięcy wstecz miałem niewątpliwą przyjemność pokazywania oraz odkrywania Przysięgi królowej, burzliwej i pięknej historii Izabeli Kastylijskiej i Ferdynada Aragońskiego.

Teraz zmieniamy miejsce na mapie Europy, zmieniamy klimat wpadając w sam środek zawirowań politycznych na angielskim dworze XVI wieku. Krwawa Maria nie przebierając w środkach stara się przywrócić Anglię na łono wiary katolickiej jednocześnie dążąc do zawarcia sojuszu z Hiszpanią. Spisek Tudorów jest jednocześnie kontynuacją wątków rozpisanych przez autora wcześniej w książce, Sekret Tudorów. Kroniki nadwornego szpiega Elżbiety I. Jednak tak naprawdę, jeśli nie znamy pierwszej możemy tylko przez chwilę czuć się zagubieni. Autor umiejętnie nawiązuje do wątków ze swojej wcześniejszej książki, stąd lektura tej jest miłą, historyczną podróżą w odległe czasy.

Podróżą, w którą zaprasza nas Brendan Prescott, zaufany powiernik księżniczki...

Katherina87 | 2017-05-15

Pajęczyna kłamstw i intrygi szpiegów na dworze Tudorów.
Gra, w której stawką jest korona... albo śmierć.

Jest rok 1553. Na angielskim tronie zasiada Maria I Tudor, później znana jako Krwawa Maria. Królowa bezwzględnymi metodami próbuje przywrócić w Anglii katolicyzm i zawrzeć sojusz z Hiszpanią. Poddani jednak buntują się przeciw jej rządom. Szepty w pałacowych korytarzach powtarzają imię księżniczki Elżbiety jako kandydatki do przejęcia tronu. Maria zaś czeka tylko na fałszywy krok siostry, by raz na zawsze pozbyć się rywalki.

Spisek Tudorów to trzymająca w napięciu do ostatniej strony opowieść o bezwzględnej walce dwóch sióstr o tron oraz o spisku, który dopomógł Elżbiecie Wielkiej sięgnąć po koronę- choć mógł zaprowadzić ją prosto na szafot.

Książka ta jest oparta na...

Alicja | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

"Zemsta przynosi przyjemność tylko wtedy, gdy dokonuje się jej w pełni przewidując spustoszenie jakie poczyni" (str 135)
Jest to kontynuacja "Sekretu Tudorów" opowiedziana przez sympatycznego młodziana, będącego na usługach dwóch sióstr, pakującego się nieustannie w kłopoty, wielokrotnie ocierającego się o śmierć i któremu udaje się wreszcie rozwikłać zagadkę swojej przeszłości. Anglia pod rządami Marii z Elżbietą w cieniu. Świat władzy, intryg, spisków, przekupstwa, zdrad i kłamstw. Obraz arystokracji mającej świat u swoich stóp z jednej strony, a z drugiej biedoty ledwie wiążącej koniec z końcem i przyjmującej bezkrytycznie decyzje tych pierwszych. Chciwość, ambicja i wiara we własną nieomylność na jednej szali, lojalność, oddanie, poświęcenie z narażeniem swojego życia na drugiej.Niebezpieczna gra na dwa fronty, walka o panowanie i zachowanie życia.Udowadnianie swojej wartości.Prawda historyczna miesza się z fikcją.
"Ci, których kochamy, nie mogą cierpieć z powodu naszych...

Dorota | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Po "Sekrecie Tudorów" przyszedł czas na "Spisek Tudorów" i moim zdaniem należy je czytać w takiej kolejności, bo jest to kontynuacja no i łatwiej jest zorientować się w sytuacji.
Druga część równie udana jak pierwsza, chociaż podczas czytania miałam jakieś dziwne odczucie, że jest jakoś inaczej. Okazało się, że ktoś inny ją tłumaczył a to jednak ma znaczenie.
Dalsze losy oddanego szpiega Elżbiety I i walka dwóch sióstr - Marii I Tudor (znanej jako Krwawa Maria) i Elżbiety Tudor o angielski tron.
Pamiętać należy, że w tej książce historia miesza się z fikcją a raczej z większą ilością fikcji.
Polecam i cieszę się, że jeszcze "Potomek Tudorów" przede mną.

Emma | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

Książka "płaszcza i szpady", dosyć barwny opis ciekawego okresu w historii Anglii.
Bohaterem powieści jest Brendan Prescot, szpieg na służbie księżniczki Elżbiety. Akcja rozgrywa się w 1554 roku, wtedy, gdy Maria, córka Henryka VIII planuje ślub z Filipem Habsburgiem i wprowadzenie na powrót katolicyzm.
Brendan jest posłańcem, przewozi tajne listy, śledzi spiski wielmożów, bije się z wrogami i jest zwodzony przez przewrotną, niebezpieczną kobietę.
Ot taka sobie książka do poduszki.

czytam_podrozuje | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Po prostu uwielbiam tą serię, przede mną jeszcze jedna ostatnia... Ale co można powiedzieć na pewno, to, że te książki oplatane są historią. A spisek i knucia ze wszystkich stron splatają się ze sobą. Jak dla mnie książka trzyma w napięciu, bo cały czas zastawiam się co główny bohater jeszcze zrobi, a w tej części, gdzie oberwie:) Polecam

Zdecydowania moja ulubiona książka o Tudorach. Wspaniała akcja i bohaterowie. Zdecydowanie polecam każdej osobie zainteresowanej klimatami spiskowymi.

MaG | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Ni mniej, ni więcej jak po prostu dobra.
Choć styl pisania i język autora jest naprawdę miły dla oka i książkę czyta się szybko i zrozumiale to początkowo akcja była mało wartka i rozkręciła się dopiero gdzieś koło strony 150 ( na 340 w sumie w moim egzemplarzu ). Dla mnie to troche za pozno.

Po za tym jestem rozczarowana tym, że liczyłam na kawałek historii, który zostanie dobrze napisany. Przystępnie i ciekawie z delikatną domieszką fantazji tylko. Okazało się, że 70 % to fikcja a 30% to historia. Nie na to liczyłam, bo tego typu książki jednak czytam, żeby coś z nich wynieść i zapamiętać.

Zaraz sięgam po kolejną pozycję tego autora niezrażona tą książką, bo to po prostu jest podobna jedna z najsłabszych jego książek.

Aga | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Nie lubię historii i nie lubię takich książek. Kupiłam tę książkę tylko dlatego, że była w promocji. Nie żałuję, bo wciągnęła mnie bardzo i na pewno nie będzie to ostatnia książka tego typu. Polecam!

jovika | 2016-05-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Ciekawa pozycja. Thriller w dworskim świecie Tudorów.
Ciekawa opowieść, wartka akcja.
Warto polecić i przeczytać, żeby choć trochę przyswoić sobie okres historyczny, w którym miały miejsce krwawe rządy królowej angielskiej...