Trucizna

Sara Poole Wydawnictwo: Wydawnictwo Ole Cykl: Francesca Giordano (tom 1) powieść historyczna
Wydawnictwo Ole
Francesca Giordano (tom 1)
powieść historyczna
2014-05-01

Powieść napisana dosyć topornym językiem. Brak jej lekkości i polotu ale poza tym jest wszystko na miejscu. Fabuła ciekawa, chwilami trzymająca w napięciu. Ogólnie trochę mnie wymęczyła ale przeczytane. I nawet może sięgnę po kolejne części. Polecam dla wytrwałych.

Zapowiadało się tak dobrze a wyszło jak zwykle...

Niby temat ciekawy. Niby historyczne postaci i to nie byle jakie, ale jakieś to wszystko takie mało wciągające.
Słabiutko.

Na półkach: , , , ,

Piękna okładka, zachęcający opis fabuły - oto młoda kobieta, Francesca, zostaje zatrudniona przez samego kardynała Borgię jako trucicielka, jak zwano osoby znające się na truciznach. Głównym zadaniem bohaterki nie jest jednak zabijanie na zlecenie (choć też się zdarza), lecz ochrona kardynała i jego najbliższych przed trucizną, np. poprzez sprawdzanie posiłków. Francesca...

Na półkach: , , , , , , ,

Powieść historyczna osadzona w czasach walki o tron papieski. Relegalizacja chorych ambicji Borgiów. Ciekawy obraz dawnych czasów, nepotyzmu i posunięcia się do wszystkiego, aby zrealizować swój cel.

Książka napisana bardzo topornym jęzkiem, kreacje bohaterów spłaszczone do minimum a główna postać wykreowana na trucicielkę o wiedzy tajemnej (z którą czytelnik nie zostanie zapoznany bo jest na to za głupi!) jest momentami tak irytująca, że naprawdę trzeba odstawić książkę i ochłonąć. Nie mogę jej polecić najwyżej, że naprawdę nie macie nic innego pod ręką!

Kocham, polecam !!!!

Fantastyczna książka. Świetnie napisana bardzo dobra historia. Podoba mi się kreacja głównej bohaterki w tę niezwykle silną osobę, szczególnie w tamtych czasach. Polecam :)

Tak się złożyło, że najpierw przeczytałam drugą część przygód Franceski. Nie podobała mi się, jednak nie na tyle, by zniechęcić mnie do zapoznania się z pozostałymi częściami serii. Pierwszy tom uważam za najlepszy. Mimo irytującej postaci głównej bohaterki i ogólnie stylu prowadzenia narracji, książka po prostu wciąga.

Znów odsyłam do mojej recezji z 3.tomu cyklu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250215/kochanka , bo raczej nic nowego nie przychodzi mi do głowy. Czyta się fenomenalnie :)
(Aha, korektor wydawnictwa powinien zmienić zawód, przepuścił błąd ortograficzny.)

Wartka akcja, przygoda, odrobina historii i romantycznych uniesień.
Wciąga i nie nudzi.

• 2018