Granica mroku

Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
Hanging Hill
Ag2S

Jeszcze niedawno Sally była mało zaradną żoną bogatego biznesmena i chodziła z głową w chmurach. Dziś jest rozwódką bez grosza na koncie, bez wykształcenia, za to z nastoletnią córką na utrzymaniu. Siostra Sally, Zoe jest jej zupełnym przeciwieństwem. Twardo stąpająca po ziemi pani detektyw z Bath kocha swą pracę, trzyma ludzi na dystans i tryska pewnością siebie. Nikt nie pomyślałby, że...

Siostra Sally, Zoe jest jej zupełnym przeciwieństwem. Twardo stąpająca po ziemi pani detektyw z Bath kocha swą pracę, trzyma ludzi na dystans i tryska pewnością siebie. Nikt nie pomyślałby, że ukrywa mroczny sekret sprzed 20 lat, który mógłby przekreślić całą jej karierę…

Kobiety nie miały ze sobą kontaktu od kilkunastu lat. Ich drogi krzyżują się jednak ponownie w tragicznych okolicznościach – Zoë prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa Lorne Wood, jednej z koleżanek córki Sally, Millie.

Wszystkie ślady wskazują na to, że to morderstwo to dopiero początek serii zabójstw. Tropy prowadzą panią detektyw do świata branży pornograficznej, w którym ważną postacią okazuje się niejaki David Goldrab – chamski, ekscentryczny pracodawca Sally…

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Kubaa | 2018-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki autorka pisze książki. Z pewnością sięgnę jeszcze po inne publikacje Mo Hayder. Jednak to, co najbardziej mnie zaskoczyło, to zakończenie. Chyba jego otwartość jeszcze bardziej zachęca mnie do sięgnięcia po inne jej książki. Brakuje mi tam jeszcze z kilku rozdziałów wyjaśnienia, a tak pozostałem z domysłem, że Millie spotka ten sam los, który spotkał Lorne...?

Magdalena Mostowska | 2018-01-03

Dlaczego ta końcówka mnie tak wkurzyla a no tak bo nie wiem co będzie dalej ... ogólnie dobra tylko akcja powolutku się rozkręca

beatak955 | 2017-12-29
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Dwie siostry Sally i Zoe. Sally śliczna blondynka kochana przez rodziców Zoe wysoka ciemnowłosa zawsze cierpiąca z boku. Po wypadku rodziców rozdzielone do rodzin zastępczych. Sally wiedzie dostatnie życie z córką u boku bogatego męza,druga z siótr po serii popełnionych błędów niejednokrotnie uwłaczających godności kobiety zrywa z przeszłością i zostaje wzorową policjantką. Przekorny los sprawia że Sally zostaje porzucona przez męża z dnia na dzień staje się biedną kobietą, która musi by utrzymać siebie i córkę podjąć pracę dla człowieka,którym gardzi gdyż olbrzymi majątek nabył niekoniecznie uczciwą pracą. Kobieta odkrywa że wyrafinowany i chamski David powiązany jest z branża pornograficzną. W tym samym czasie zostaje zamordowana nastoletnia koleżanka jej córki Loorna. Drogi siótr krzyżują się po latach... nie uprzedzam faktów. Gorąco zachęcam do lektury :)

Jeszcze tak niedawno Sally była mało zaradną żoną bogatego biznesmena i miała głowę w chmurach bujała w obłokach. Obecnie jest rozwódką bez grosza na koncie wychowuje samotnie nastoletnią córkę Millie, która jest na utrzymaniu.
A Sally siostra, Zoe jest jej zupełnym przeciwieństwem.Twarda stąpa po ziemi pani detektyw z Bath bardzo kocha swoją pracę, trzyma ludzi na dystans, a także tryska pewnością siebie. Nikt nie jest w stanie pomyśleć jaką tajemnicę, mroczny sekret ukrywa sprzed 20 lat, który mógłby przekreślić jej całą dotychczasową pracę w policji i karierę.
Kobiety nie mają ze sobą kontaktu od kilkunastu lat, ich drogi na nowo zaczynają się krzyżować znowu gdy Zoe prowadzi swoje śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa Lorne Wood, jedną z koleżanek była Millie.
Jednak wszystko może wskazywać, że to morderstwo to tylko początek serii zabójstw. Wszystkie tropy prowadzą Panią detektyw do świata pornograficznego do tego mordercy do niejakiego Davida Goldraba.

"Granica...

Beata | 2017-09-19

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i muszę przyznać, że bardzo udane. Książka wciągnęła mnie bardzo szybko i trzymała w napięciu do samego końca. A zakończenie jest zaskakujące.

Wioletta | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

"(...)czy myślisz, że czasem dla osiągnięcia słusznego celu można zrobić coś złego?"

Taka oto myśl przyświeca książce.
Jest wina, niejedna, a kara?
Zdecydowanie obstaję przy Jacku Cafferym, gdzie seria z jednym z moich ulubionych detektywów miała znakomite momenty, czego nie mogę powiedzieć o tej historii.
Tarot, przez co już początek mnie odepchnął, morderstwo młodej dziewczyny, policjantka z problemami, jej siostra z problemami, jej córka z problemami. Przez większość czasu brak jakiegokolwiek napięcia, brak klimatu, brak emocji, jedynie ogromny niesmak podczas czytania o pozbywaniu się zwłok. Pod sam koniec coś drgnęło, nawet zakończenie zaskakuje, ale to nie wystarczy, nie podobało mi się.

A, i Polki przedstawiono tu jako najgorsze...

Jasna | 2017-05-15
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

To moja pierwsza książka Mo Hayder i zamierzam wrócić do tej autorki.
Dwie siostry: Sally rozwódka z nastoletnią córką i Bath twarda pani detektyw. Dwa różne życia i dwa skrzętnie skrywane problemy.Fabuła uporządkowana, oprócz wątku kryminalnego opisane życie prywatne głównych bohaterek.

emindflow | 2017-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

"Granica mroku" to pierwsza wydana w Polsce powieść Mo Hayder nie wchodząca w skład cyklu o Jacku Cafferym.
Mam za sobą lekturę sześciu książek z tej serii, która w mojej ocenie jest strasznie nierówna, dlatego zupełnie nie miałem pojęcia czego można się spodziewać po tej pozycji i zabierałem się do niej bez większego przekonania.
Tymczasem Mo Hayder zaskoczyła mnie po raz kolejny i to bardzo pozytywnie.
"Granica mroku" to sprawnie napisany thriller, w którym pisarka zademonstrowała wszystkie swoje atuty. Zawsze jej najmocniejszą stroną była umiejętność budowania gęstego, mrocznego klimatu i stopniowania napięcia. Tu również mamy to wszystko już od pierwszej strony, a jak do tego jeszcze dodać niezłą fabułę i naprawdę zaskakujące zakończenie to w efekcie dostajemy powieść, którą pochłania się jednym tchem.
W kategoriach sensacyjno-rozrywkowych to nadspodziewanie dobra książka.
Polecam.

Bociuś | 2017-01-27
Przeczytana: 21 stycznia 2017

To dobrze napisana książka, jednak w porównaniu np. do tych z serii o Jacku Cafferym - wypada znacznie słabiej, nie ma niestety aż tak wciągającej fabuły...

Skandynawska | 2016-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Nic specjalnego. Zapowiadało się ciekawie, ale im bliżej końca, tym więcej niedociągnięć i skrótowości. Zbyt ogólne opisy, irytujący bohaterowie i mnóstwo wątków naraz. A zakończenie po prostu dobija.

To taka książka na ten czas, kiedy chce się przeczytać kryminał i akurat nic lepszego nie ma pod ręką.