Kukła

Mo Hayder Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw Jack Caffery (tom 6) Seria: Jack Caffery kryminał, sensacja, thriller
Poppet
Maciej Potulny
Sonia Draga
Poppet
Detektyw Jack Caffery (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Potulny
Jack Caffery

Po przeczytaniu powieści "Kukła" - a jest to zaledwie druga powieść pani Hayder, z którą miałem przyjemność spędzić czas - mogę uczciwie przyznać, że autorka zdecydowanie potrafi utrzymywać powieść w napięciu. Stałym i zauważalnym. Czasami lekko słabnącym, ale zawsze wyczuwalnym.
Drugim atutem autorki jest jej umiejętność utrzymywania pewnej tajemnicy. Z kolejnymi...

No nie było łatwo. Początkowo nudna, od połowy coraz lepiej. Postaci jakoś tak chyba słabo wykreowane. Trochę mdłe. Cała historia też nie do końca mi się klei.
Ogólnie jest dobrze, ale bez szału. To pierwsza książka z serii, jaką przeczytałam, ale jakoś nie mam potrzeby ani ochoty sięgać po inne.

Jestem całkiem mile zaskoczona tą książką. Niby temat zbrodni w zakładzie psychiatrycznym jest mocno oklepany, ale tutaj fabuła mnie zaciekawiła.
CB LeGrande jest koordynatorem zakładu zamkniętego dla psychicznie chorych Beechway, w którym w ostatnim czasie doszło do kilku podejrzanych samobójstw, a od niedawna dzieją się dziwne rzeczy. Wśród pacjentów panuje ogólna...

Właśnie teraz się dowiedziałam, ze przeczytałam tom 6 jakiejś serii, a tą pozycję przeczytałam jako pierwszą. Wniosek z tego taki, że nie trzeba czytać wszystkich części, żeby wiedzieć o co chodzi ;) Uczucia mam bardzo mieszane. Ciężko było mi dobrnąć do połowy książki, potem było już z górki :) Zakończenie jest zaskakujące, a cały wątek dopiero pod koniec nabiera rumieńców...

bardzo dobra książka

W zakładzie psychiatrycznym zamkniętym Beechway rozpoczyna siać się panikę i ogarniający strach widoczny na twarzach pacjentów, jak i u całego personelu. Nikt nie chce już pełnić nocnych dyżurów, brak chętnych, atmosfera bardzo ciężka panuje na oddziałach szpitalu, a bardzo tajemniczy wypadek z udziałem pacjenta zaczyna sprawiać wybuch histerii.Wśród pacjentów szpitala...

Strach w ogóle nie zagościł u mnie podczas czytania tej ksiażki.Przemęczyłam ją to byłoby dobre okreslenietej lektury. Nie polecam bo jest słaba w tym gatunku.

Dwa dni, dwa wieczory i... mam poczucie, że nie przebimbałam czasu.
Dobrze to się czyta, nawet wziąwszy pod uwagę kiepsko sklejony romansowy wątek będący w zasadzie osią tej powieści.
No cóż, bywa.
Hayder zdaje się tworzyć na falach. Albo wzbija ją wysoko na fale, albo leci pyskiem na parter.
W "Kukle" wznosi ją mniej więcej na stałym poziomie.
Podobała mi się swoista...

Lubię kryminały, w których autor przybliża nas do stworzonych przez siebie postaci, gdy wnikamy w ich myśli i emocje. I taką właśnie książką jest "Kukła" - mamy tu nie tylko wartką akcję, momentami mroczną, niepokojącą atmosferę, ale również ciekawy rysunek postaci. no i zaskakuje rzeczywiście do końca.
Nie jest to bardzo głęboka lektura, ale całkiem, całkiem...

Beznadziejna. Dawno tak się nie męczyłam czytając. Sennie przerzucałam kartki z nadzieją, że akcja w końcu ruszy... Nie ruszyła. Jestem zawiedziona, było to moje pierwsze i ostatnie spotkanie z tą autorką. Nie wystawiam nawet opinii na blogu bo szkoda czasu. Zapraszam jednak do poczytania w wolnej chwili opinii o dobrych książkach na czytanienaprawdeuzaleznia.blogspot.com

Dyskusje

• E-book