Mrok

Cykl: Frank Quinn (tom 1) | Seria: Zabójcza seria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Darker Than Night
Ag2S

Miasto, które nigdy nie śpi, stało się miastem, któremu nie pozwala zasnąć lęk przed koszmarem. Seryjny morderca zwany Nocnym Łowcą wciąż pozostaje nieuchwytny. Pojawia się niespodziewanie. Wkracza w życie nieprzeczuwających niebezpieczeństwa ofiar i cierpliwie czeka na odpowiedni moment. Pojedynek z seryjnym mordercą nie jest dla detektywa Franka Quinna tylko kolejną sprawą do rozwiązania....

Pojedynek z seryjnym mordercą nie jest dla detektywa Franka Quinna tylko kolejną sprawą do rozwiązania. Schwytanie Nocnego Łowcy to dla niego ostatnia szansa, by odbudować życie, które legło w gruzach wskutek misternie skonstruowanej intrygi. Tym razem Quinn będzie walczył przede wszystkim o samego siebie.

Odkrycie tajemnicy drzemiącej w mrocznej przeszłości szaleńca to jedyny sposób, by położyć kres krwawej krucjacie. Quinn musi się spieszyć. Liczba ofiar rośnie. Każda z twarzy, które widzi na ulicach miasta, może być twarzą mordercy… albo kolejnej ofiary.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Olcia | 2019-08-20

Przez pierwszą połowę książki strasznie się wynudziłam jednak potem wszystko nabrało tempa. I myślę, że dobrnięcie do końca było dobrą decyzją. Mnogość postaci zaliczam do lekkich minusów chociaż nie miałam problemów z połapaniem się kto jest kim. Może brakowało mocniejszych emocji ale i tak książkę zaliczam na plus.

Gabi145 | 2019-04-29
Przeczytana: 2019 rok

Były policjant Quienn, facet po przejściach, niesłusznie oskarżony o gwałt na nieletniej musi pomóc w rozwiązaniu sprawy seryjnego mordercy. Do pomocy przydzielony zostaje Feeds stary kumpel i Pearl, zadziorna policjantka, która ma z komisarzem na pieńku.

Fabuła ciekawa, zbrodnie okrutne i ... dla mnie zaskoczenie któż to jest mordercą.
Czekam na 2 część z detektywem Queinnem:)

Anksunamun | 2019-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Uwielbiam prozę Johna Lutza za jego lekki styl, energiczną narrację i szczyptę ironicznego humoru. Wszystkie te cechy zawiera w sobie "Mrok".
Lutz tworzy bardzo przekonujące i wiarygodne historie, wplatając w nie charakterystyczne postaci. Akcja toczy się w odpowiednim tempie, utrzymując czytelnika w niepewności i potęgując jego ciekawość. W każdej książce z cyklu o detektywie Franku Quinnie główny bohater wraz ze swym zespołem prowadzi śledztwo, usiłując schwytać psychopatycznego mordercę.
Lutz ma to do siebie, że wymyśleni przez niego zabójcy wiecznie prześladują niewinne, "casualowe" mieszkanki Nowego Jorku. Dla mnie, jako dla zwyczajnej kobiety, jest to nieodmiennie bardzo niepokojące, wzbudzając obawę, że taki psychopata mógłby pojawić się również w jakimś polskim mieście. Myślę jednak, że można poczytać to Lutzowi za plus, gdyż tworzy tak plastycznie opowiedziane historie, że wyzwala w odbiorcy autentyczne zainteresowanie, skłaniając go do refleksji nad rzeczywistością.
Ja w...

Krystyna | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

''....Zbliża się niepostrzeżenie..Krąży nie wzbudzając podejrzeń...Zabija w ciemności.''
Jest świetna do końca trzyma w napięciu,szybko się czyta..

aerien | 2018-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Rewelacyjna i bardzo szkoda, że niedoceniana powieść. Mnogość wątków i pełnokrwistych postaci (w tym świetny pomysł na seryjnego), trafne spostrzeżenia, humor, ciekawa intryga, doskonały język! Ach, kolejny autor do uwielbiania, kolejna seria do zaczytania się. Drugiego tomu nie mam (jeszcze!), biorę się (tak, od razu) za trzeci.

hanterkaa | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 24 lutego 2018

Pomimo że książkę czyta się dosyć szybko i sprawnie,to muszę przyznać,że niczym mnie nie zaciekawiła.Nie wywołała we mnie takich emocji jakich się spodziewałam,nie trzymała mnie w napięciu,nie zaskoczyła zwrotami akcji,nie zapewniła mi żadnej rozrywki.Najprościej rzecz biorąc,nie porwała mnie."Mrok" według mojego uznania to kryminał nudny i nijaki.Nawet nie wiem czy mam ochotę sięgnąć po kolejne części serii.

marek52k | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

W dość dużym napięciu czekałem na ten jedyny moment, przynoszący przełamanie w śledztwie. To był telefon Claire na policję. Szczerze mówiąc, spodziewałem się czegoś innego. Samo zakończenie, znakomite. Kawałek dobrego kryminału.

leśna | 2017-10-16
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Mówią, że przypadków nie ma. Że przypadkiem to co najwyżej można w g*** wdepnąć.
A jednak, nie trafiłabym na Lutza gdyby nie to, że autentycznym przypadkiem zmuszona byłam "na cito" wybrać coś sobie z księgarni, która szczęśliwie mi się pod rękę napatoczyła gdym (ku swemu zrozpaczeniu) spostrzegła, że na plac zabaw z osobistym dzieckiem udałam się bez najlichszej choćby lektury w torebce, i albo będę zmuszona do półtoragodzinnego wgapiania się w huśtawkę, albo na szybko nabędę cokolwiek drogą kupna.
No to nabyłam.
I wsiąkłam.
Wsiąkłam tak skutecznie, że czytelniczemu trawieniu uległa była do tej pory znakomita już część serii o Franku Quinnie.
Cudowna książka.
Inteligentnie napisana, świetnie przetłumaczona (jak zwykle dobrym tłumaczom gotowam bić pokłony), soczystym, żywym językiem napisana...
Rewelacja.

beatak955 | 2017-04-18
Przeczytana: 22 marca 2017

Ktoś pod osłoną nocy zakrada się do mieszkań szczęśliwych małżeństw. Zna upodobania kobiet na tyle by zostawiać w ich domach to co lubią lub o czym marzą.Ten ktoś w końcu pózną nocą zabija męża i żonę...
Detektyw Frank Quinn wypalony prywatnie i zawodowo dostaje szansę powstrzymania Nocnego Łowcy.
Początkowo czytając wydawało mi się że wiem kto kryje sie pod pseudonimem Nocnego Łowcy jednak samo zakończenie było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem. John Lutz genialny mistrz thrillerów dokładnie wie jak zbudować napiecie. Polecam

rose_2958 | 2017-03-24
Przeczytana: 23 marca 2017

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, które zaliczam do bardzo udanych. Już dawno żaden kryminał mnie tak nie wciągnął i nie doprowadził do tego, że bałam się spać, zasnąć. Bałam się, że jak się obudzę to zobaczę jakąś postać przyglądającą mi się. Jak najbardziej polecam :)