Hanging Hill

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Polecam wszystkim fanom plot twistów! ♥

Polecam wszystkim fanom plot twistów! ♥

Postacie w dużej części irytujące. W większości akcja zbyt spowolniona, ale czyta się dobrze. Koniec emocjonujący.

Nie miałem okazji wersji oryginalnej językowo ale czytając komentarze chyba udam się do biblioteki.
Książka albo nędznie napisana albo tak też przetłumaczona w Polsce.
Dialogi jak odbijanie piłeczki w tenisie, opisy, przedstawienie postaci troszkę jak z literatury młodzieżowej. Po za tym w UK nie można kupić tego modelu Harleya za 2.5 tys funtów. To nie możliwe. Chyba że samą ramę. Pomijając już fakt że taki motocykl ani nie zmieściłby się w drzwiach innych niż francuskie i napewno nie nadaje się na wyprawy po wielu kontynentach wliczając w to wyprawy górskie, o czym jest mowa w książce. Przez wiele pierwszych stron nie ma zbyt wiele o głównej bohaterce Zoe. Pracuje dla departamentu policji ale jest stanowisko, wysokie, jednak długo domyślne. Jej rozmowy z partnerem są nie dorzeczne. O Sally jej siostrze nie mogę nic powiedzieć. Jest ni jaka zupełnie. Książka nie jest tajemniczą. Jest nie dopowiedziana i płaska. Daje 4 gwiazdki za włożoną pracę autorki w PRODUIKCJE tekstu. Treści w nim jest nie wiele.

Książka albo nędznie napisana albo tak też przetłumaczona w Polsce.

Jest to moja trzecia książka pani Mo Hayder. Poprzednie: "Wilk" i "Skóra" były nieco gorsze, więc tej daję szósteczkę. Fajnie się czytało do pewnego momentu, później coś zaczęło zgrzytać i nie mogłem się przemóc, nawet chodziło mi po głowie odłożenie jej na półkę, jednak zwykle tego nie robię i dobrze postąpiłem, bo jako całość, wypada całkiem nieźle. Przygody Sally, jako tej biednej i zahukanej podobały mi się, kawałki z Zoe nieraz trochę mnie wkurzały. Zakończenie, jak to u Hayder, dobre. 6.

Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki autorka pisze książki. Z pewnością sięgnę jeszcze po inne publikacje Mo Hayder. Jednak to, co najbardziej mnie zaskoczyło, to zakończenie. Chyba jego otwartość jeszcze bardziej zachęca mnie do sięgnięcia po inne jej książki. Brakuje mi tam jeszcze z kilku rozdziałów wyjaśnienia, a tak pozostałem z domysłem, że Millie spotka ten sam los, który spotkał Lorne...?

Dlaczego ta końcówka mnie tak wkurzyla a no tak bo nie wiem co będzie dalej ... ogólnie dobra tylko akcja powolutku się rozkręca

Dwie siostry Sally i Zoe. Sally śliczna blondynka kochana przez rodziców Zoe wysoka ciemnowłosa zawsze cierpiąca z boku. Po wypadku rodziców rozdzielone do rodzin zastępczych. Sally wiedzie dostatnie życie z córką u boku bogatego męza,druga z siótr po serii popełnionych błędów niejednokrotnie uwłaczających godności kobiety zrywa z przeszłością i zostaje wzorową policjantką. Przekorny los sprawia że Sally zostaje porzucona przez męża z dnia na dzień staje się biedną kobietą, która musi by utrzymać siebie i córkę podjąć pracę dla człowieka,którym gardzi gdyż olbrzymi majątek nabył niekoniecznie uczciwą pracą. Kobieta odkrywa że wyrafinowany i chamski David powiązany jest z branża pornograficzną. W tym samym czasie zostaje zamordowana nastoletnia koleżanka jej córki Loorna. Drogi siótr krzyżują się po latach... nie uprzedzam faktów. Gorąco zachęcam do lektury :)

Jeszcze tak niedawno Sally była mało zaradną żoną bogatego biznesmena i miała głowę w chmurach bujała w obłokach. Obecnie jest rozwódką bez grosza na koncie wychowuje samotnie nastoletnią córkę Millie, która jest na utrzymaniu.
A Sally siostra, Zoe jest jej zupełnym przeciwieństwem.Twarda stąpa po ziemi pani detektyw z Bath bardzo kocha swoją pracę, trzyma ludzi na dystans, a także tryska pewnością siebie. Nikt nie jest w stanie pomyśleć jaką tajemnicę, mroczny sekret ukrywa sprzed 20 lat, który mógłby przekreślić jej całą dotychczasową pracę w policji i karierę.
Kobiety nie mają ze sobą kontaktu od kilkunastu lat, ich drogi na nowo zaczynają się krzyżować znowu gdy Zoe prowadzi swoje śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa Lorne Wood, jedną z koleżanek była Millie.
Jednak wszystko może wskazywać, że to morderstwo to tylko początek serii zabójstw. Wszystkie tropy prowadzą Panią detektyw do świata pornograficznego do tego mordercy do niejakiego Davida Goldraba.

"Granica Mroku" Mo Hayder zaskakuje, intryguje z każdą stroną książki jest to thriller psychologiczny świetnie skrojony, znakomicie napisany...a fabuła niezła, akcja szybka i wbudowane napięcie rośnie z każdą chwilą.
Rozbudowane wątki psychologiczne, siostry rozdzielone przez tajemnicę z przeszłości i zabójstwo schodzącego na drugi plan.
Książka mroczna, przewidywalna domyśliłam się kto jest mordercą.
Naprawdę znakomita, najlepsza książka tej autorki, którą miałam możliwość przeczytać.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i muszę przyznać, że bardzo udane. Książka wciągnęła mnie bardzo szybko i trzymała w napięciu do samego końca. A zakończenie jest zaskakujące.

• Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał