Wilk

Okładka książki Wilk Mo Hayder
Okładka książki Wilk
Mo Hayder Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw Jack Caffery (tom 7) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Jack Caffery (tom 7)
Kryminał
Wolf
Sonia Draga
2016-03-23
2016-03-23
Ewa Borówka
kryminał detektyw Caffery pies

Pierwszy kontakt z książkami Mo Hayder i juz wiem ze będę wracał. Bardzo fajny kryminał z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji. Jack Caffery i jego podroz z psem Miskiem super plus te przekomarzania inspektora z postaciami książki, bomba. Teraz już zacznę czytać po kolei ze tak powiem.

Przeskoczyłam parę części bo miałam nadzieje, ze to część bez Jacka (nie ze go nie lubię ale nie lubię iść nie po kolei) ale jednak kolejna ale ok, szybko się czyta, bałam się, że znów będą ułudne nadzieje w każdej sytuacji, kilka przewidziałam i już nie było tak strasznie jak z poprzednimi częściami :P

Ciekawy pomysł na fabułę, nieoczywiste zakończenie ale... mam wrażenie, że w wielu momentach nic się nie działo, akcja za bardzo się dłużyła. Czasami wydarzenia wydawały mi się zbyt nierealne ale patrząc całościowo w niczym to nie przeszkadzało.

Troche zmarnowany potencjal.Swiezy,intrygujacy pomysl i poczatek. Spore podobienstwo do Funny Games. Niestety pozniej zakrecona dluzyzna.Mocne oslabienie tempa.Nierowna dynamika az znow ciekawe zakonczenie.

Nie wiem jak u innych czytelników, ale dla mnie już sam fakt że w tej części przygód inspektora Jack'a Caffery'ego nie ma "Pchły" i jej perypetii życiowych o wiele lepiej się czytało niż poprzednie części ("Rytułał", "Skóra").

Sama książka i fabuła są ok. Dosyć oryginalny pomysł na "zakamuflowanie" złoczyńcy numer jeden, ale mimo to nie ma efektu wow. "Zaginione" a później "Ptasznik" to zdecydowanie najlepsze pozycje z tej serii. Przeczytać "Wilk'a" można, ale na mnie nie zrobiła wrażenia jak dwie, wcześniej wspomniane pozycje.

Niesamowita historia. 3 ofiary (?) + pies, dwóch (?) sprawców i jeden inspektor... Co może się za tym kryć? :) Otóż niesamowita akcja, ciągle napięcie, i mnóstwo pytań, na które odpowiedzi poznajmy na końcu.

Bomba!
Książka zdecydowanie zachęca okładką i opisem, a dzięki świetnie ułożonej fabule, z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika coraz głębiej :D
Autorka świetnie dawkuje poczucie grozy, napięcie akcji praktycznie nie ustaje, a finał.. super.
Swoją przygodę z kryminałami dopiero zaczynam. Po rozczarowaniu książką "Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków" ostrożnie podchodziłam do "Wilka". Jednak Mo Hayder tą książką podbiła moje serce!

Bomba!

Choć tytuł jest zwodniczy, to całość zrobiła mi miłą niespodziankę. Lubię takie kameralne thrillery, w których pomiędzy sprawcą/ami, a ofiarą/ami i śledczymi rozgrywa się partia szachów. Trochę wolno się rozkręca, ale później jest coraz lepiej, a końcówka może niejednego zaskoczyć.
Krótkie rozdziały, w których autorka stara się w końcówkach coś zaakcentować, coś namieszać, wzmocnić napięcie - daje czytającemu dobry efekt emocjonalny.
Całość; nie długa, nie krótka ...

Zaczęła się niepozornie, ale później bardzo mnie wciągnęła. Jest mocna, jest brutalna, jest przerażająca .... akcja jest bardzo dynamiczna, dużo się dzieje, napięcie rośnie z każdą stroną, pojawiają się niesamowite zwroty akcji, a zakończenie wymiata. Takie książki lubię!

• Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał