Wilk

Okładka książki Wilk
Mo Hayder Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw Jack Caffery (tom 7) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Jack Caffery (tom 7)
Kryminał
Wolf
Sonia Draga
2016-03-23
2016-03-23
Ewa Borówka
kryminał detektyw Caffery pies

Ciekawy pomysł na fabułę, nieoczywiste zakończenie ale... mam wrażenie, że w wielu momentach nic się nie działo, akcja za bardzo się dłużyła. Czasami wydarzenia wydawały mi się zbyt nierealne ale patrząc całościowo w niczym to nie przeszkadzało.

Nie wiem jak u innych czytelników, ale dla mnie już sam fakt że w tej części przygód inspektora Jack'a Caffery'ego nie ma "Pchły" i jej perypetii życiowych o wiele lepiej się czytało niż poprzednie części ("Rytułał", "Skóra").

Sama książka i fabuła są ok. Dosyć oryginalny pomysł na "zakamuflowanie" złoczyńcy numer jeden, ale mimo to nie ma efektu wow. "Zaginione" a później "Ptasznik" to zdecydowanie najlepsze pozycje z tej serii. Przeczytać "Wilk'a" można, ale na mnie nie zrobiła wrażenia jak dwie, wcześniej wspomniane pozycje.

Bomba!
Książka zdecydowanie zachęca okładką i opisem, a dzięki świetnie ułożonej fabule, z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika coraz głębiej :D
Autorka świetnie dawkuje poczucie grozy, napięcie akcji praktycznie nie ustaje, a finał.. super.
Swoją przygodę z kryminałami dopiero zaczynam. Po rozczarowaniu książką "Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków" ostrożnie podchodziłam do "Wilka". Jednak Mo Hayder tą książką podbiła moje serce!

Bomba!

Choć tytuł jest zwodniczy, to całość zrobiła mi miłą niespodziankę. Lubię takie kameralne thrillery, w których pomiędzy sprawcą/ami, a ofiarą/ami i śledczymi rozgrywa się partia szachów. Trochę wolno się rozkręca, ale później jest coraz lepiej, a końcówka może niejednego zaskoczyć.
Krótkie rozdziały, w których autorka stara się w końcówkach coś zaakcentować, coś namieszać, wzmocnić napięcie - daje czytającemu dobry efekt emocjonalny.
Całość; nie długa, nie krótka ...

Zaczęła się niepozornie, ale później bardzo mnie wciągnęła. Jest mocna, jest brutalna, jest przerażająca .... akcja jest bardzo dynamiczna, dużo się dzieje, napięcie rośnie z każdą stroną, pojawiają się niesamowite zwroty akcji, a zakończenie wymiata. Takie książki lubię!

Niepozornie się rozkręca, ale... :-)

Niepozornie się rozkręca, ale... :-)

świetna rozrywka, bardzo polecam całą serię

świetna rozrywka, bardzo polecam całą serię

Krótko. Zwięźle i na temat będzie. Nie dałem rady. Przeczytałem połowę książki. Głupie zagrywki porywaczy/ może chodzi tutaj o arcymistrzowskie wyrachowanie, którego ja nie dostrzegłem / ja dałem sobie spokój. Nie wnikam. Infantylne teksty. Głupkowate postacie. Nuda. Dziwny styl. Zabrakło mi cierpliwości, być może.

Niesamowita historia. 3 ofiary (?) + pies, dwóch (?) sprawców i jeden inspektor... Co może się za tym kryć? :) Otóż niesamowita akcja, ciągle napięcie, i mnóstwo pytań, na które odpowiedzi poznajmy na końcu.

Troche zmarnowany potencjal.Swiezy,intrygujacy pomysl i poczatek. Spore podobienstwo do Funny Games. Niestety pozniej zakrecona dluzyzna.Mocne oslabienie tempa.Nierowna dynamika az znow ciekawe zakonczenie.

Dodaj cytat z książki Wilk