Assassin's Creed: Czarna Bandera

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Assassin''s Creed (tom 6)
Wydawnictwo: Insignis
Assassin’s Creed: Black Flag
raven

Urzekł mnie swym dziełem ów zakapturzony mężczyzna, zahipnotyzował mnie ten posłaniec śmierci, który zdawał się nie zauważać otaczającej go jatki, w skupieniu czekając na właściwy moment, by jak najskuteczniej uderzyć. Złota Era Piractwa. Śmiałków wabi Nowy Świat. Edward Kenway – arogancki młokos, syn angielskiego handlarza suknem, którego obsesją jest złoto – nie może oprzeć się pokusie...

Urzekł mnie swym dziełem ów zakapturzony mężczyzna,
zahipnotyzował mnie ten posłaniec śmierci,
który zdawał się nie zauważać otaczającej go jatki,
w skupieniu czekając na właściwy moment,
by jak najskuteczniej uderzyć.

handlarza suknem, którego obsesją jest złoto – nie może oprzeć się pokusie spędzenia reszty życia na
pełnym morzu.

Jego drogę znaczą jednak chciwość, ambicje i zdrada. A kiedy na jaw wychodzi spisek grożący zniszczeniem wszystkiego, co drogie jego sercu, w Kenwayu budzi się żądza zemsty.

I tak oto Kenway zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów z templariuszami.

Powieść na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/book/index/91/Assassin-s-Cr...(?)

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/91/Assassin-s-Cr...»

Shimik | 2016-03-07

Książka na podstawie gry komputerowej, ale to chyba każdy wie. Słyszałem na temat gry wiele pozytywnych opinii i byłem ciekaw jaka jest ta historia. Granie już od dawna mnie nie interesuje, więc zdecydowałem się poznać historię za pomocą książki. Czytałem inne książki tego autora i one odzwierciedlały to co działo się w grze (bo w niektóre części grałem). Tak więc myślę, że i tutaj zostało przedstawione to samo. Powiem tak: książka nie powala, nawet nie wiem czy można określić ją jako średnią. W zasadzie każda kolejna część jest coraz gorsza. Schemat się powtarza i ciągle dzieje się to samo, Assassyn przeciwko Templariuszom. Co się zmienia? Jedynie czas w jakim rozgrywa się akcja oraz jakieś "nowinki technologiczne" jakie są wprowadzane. W każdym razie oprócz tych pierwszych trzech, uznaję te książki za nie warte większej uwagi!

Anna | 2017-02-12
Przeczytana: styczeń 2017

"Czarna bandera" to kolejna odsłona historii spod ręki Pana Olivera opartych na fabule gier z serii Assassin's Creed.

Gra była świetną rozrywką - jedną z ciekawszych.
Opowieść książkowa nieco mnie rozczarowała.
Skąd takie wrażenie?

Otóż, w mojej ocenie, zbyt mało miejsca autor poświęcił wątkom typowo "zakonnym". Treść koncentruje się na głównym bohaterze, który jak na protoplastę późniejszych pokoleń assassynów (upss!), jest dość specyficznym charakterkiem. Osobowość, która (nie można tego nie zauważyć) mocno ewoluowała w dobrym kierunku, na początku bardzo mnie irytowała.
Bynajmniej, nie żałuję czasu poświęconego lekturze :)

Zapraszam do dyskusji i wygodniejszej lektury:

Grafomania to według Wikipedii patologiczny przymus pisania utworów literackich. Zwykło się tak określać każdą źle napisaną, a mimo to wydaną książkę. Dla mnie grafomanem jest jednak autor, który potrafi pisać, robi to sprawnie, ale bez najmniejszego polotu. Piszący beznamiętnie. To dla mnie największy grzech. I takim grzesznikiem jest Oliver Bowden.

Pierwsza połowa XVIII wieku, złota era piractwa. Nowy Świat nęci śmiałków bogactwem. Edward Kenway – arogancki młody Walijczyk, którego obsesją jest złoto – nie może oprzeć się pokusie spędzenia reszty życia na pełnym morzu. Po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo pada ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem i wkrótce zyskuje sławę jednego z najniebezpieczniejszych korsarzy swoich czasów. Jego drogę znaczą jednak chciwość, ambicje i zdrada. A kiedy na jaw wychodzi spisek...

Marcin | 2017-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła powieść. Wszystko fajnie opisane, czasem nawet jakby człowiek tam był ☺

Vukko | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

"Czarna Bandera" - kolejna już powieść Olivera Bowdena na podstawie bardzo popularnych gier video z serii Assasins Creed. Miałem dosyć duże oczekiwania związane z tą książką, grałem w grę Black Flag i była ona naprawdę dobra i również dlatego, że bardzo lubię klimaty Karaibów i ogólnie piractwa.
Jeśli ktoś lubi i grał w grę to książka na pewno może być niezłą ciekawostką i pozwolić nam lepiej poznać historię.
Ta powieść ma swoje momenty ale reszta wieje nudą, z całym szacunkiem ale Bowden nie wydaje się on być autorem najwyższych lotów.
Ale za to główny bohater-Edward Kenway, to bardzo barwna postać która bardzo zmienia się na przestrzeni opisywanej historii, z zuchwałego i nadpobudliwego pijaczyny w człowieka oddanego ważnej sprawie i któremu zaczyna zależeć na bliskich.

Tak jak mówiłem jeśli ktoś lubi grę to książkę polecam jak najbardziej, można też troszkę poczuć klimat słonecznych Karaibów.

Anath | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Urzekł mnie swym dziełem ów zakapturzony mężczyzna,
zahipnotyzował mnie ten posłaniec śmierci,
który zdawał się nie zauważać otaczającej go jatki,
w skupieniu czekając na właściwy moment,
by jak najskuteczniej uderzyć.

Złota Era Piractwa. Śmiałków wabi Nowy Świat.

Szczerze mówiąc, to jeszcze nigdy nie czytałam książki, która powstała na podstawie gry. Zastanawiałam się, jak można w ogóle cokolwiek napisać opierając się na grze. No cóż, okazało się że można i to całkiem nieźle. Uwielbiam literaturę fantasy, więc nic dziwnego, że sięgnęłam po tę lekturą. Do tego przyczyniła się sama ciekawość.
Edward Kenway jest młodym mężczyzną. Lubi zaczepki, nie stroni od wódy. Jego ojciec jest handlarzem, wraz z żoną i synem hodują owce i tak naprawdę z tego się utrzymują. Chłopak pomaga swoim rodzicom, ale jego marzeniem nie jest przejęcie gospodarstwa po ojcu – chce wypłynąć na pełne morze. Pewnego dnia poznaje piękną, inteligentną i zamożną Caroline. Ku niezadowoleniu rodziców ze strony...

Jarek | 2015-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Często wybieram książki przypadkowo, tłumacząc sobie, że tak podpowiada mi intuicja, rozsądek albo inny nielogiczny sposób na wzięcie czegoś nowego. Jedna z powyższych opcji wcisnęła mi do rąk książkę z tematyką, która niezbyt mi podchodzi. Nie lubię morskich opowieści, bo wszystkie są nudne i pisane chyba przez jednego gościa, który ma styczność z morzem jak zje sobie śledzia, albo rozstawi leżak w Jelitkowie. Nie da się tego czytać, więc moja przygoda z morskimi powieściami została zatrzymana w momencie gdy myślałem, że wilk morski, to kuzyn tego z lasu.
Zdziwiłem się więc mocno, gdy podczas czytania okazało się, że akcja niebezpiecznie brnie w stronę morza. To dlatego tytuł był dla mnie odrobinę podejrzany. Ale wcześniej odpuściłem sobie sprawdzanie co to znaczy bandera i jaki do cholery kolor to czarny. Takie rzeczy najczęściej mszczą się na człowieku po latach, ale mi nie było dane tyle wytrwać w szczęściu, pieniądzach i dobrej passie w warcaby. Zemściło się po kilku dniach,...

skunin | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Assassins Creed Czarna Bandera jest dobrym uzupełnieniem gry .Jestem zadowolony z zakupu i przeczytania tej książki.Od samego początku wyciągnęłam w wir wydarzeń .Pirackie klimaty przypadły mi do gustu . Dużo akcji krwawych walk potyczek na morzu .Bardzo barwne postacie jak Stede Bonnet ,Anne Bonny , El Tiburon ,Jack Calico Rackham ,Mary Read ,Edward Thatch czyli Czarnobrody i oczywiscie Edward Kenway główny bohater .
Moja ocena zasłużone 10/10 polecam

Hrosskar | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Ahoj!

Tak jak miało to miejsce w przypadku Porzuconych, także ta książka jest na inspirowana fabuły gry - Assasin's Creed IV: Black Flag, jednakże ta opowiada dokładniej fabułę niż poprzednia.

W książce mamy okazję poznać losy jakich w XVIII wieku zapewne było wiele - mianowicie marzenie o bogactwie, zaciągnięcie się na statek, by z czasem stać się piratem. Dla przypomnienia jest to wiek, w którym różne ówczesne potęgi dawały listy kaperskie piratom, by Ci "legalnie" walczyli w ich imieniu (także z innymi piratami) i nie napadali ich własnych statków. Jest to także złota era piractwa.

Nie inaczej jest w przypadku Edwarda Kenwaya. Wiedzie ubogi żywot hodowcy owiec, przepełniony w marzeniami o bogactwie oraz żalami topionymi w kolejnych kuflach piwa. Jego rozgoryczenie pogłębia fakt, że nie jest w stanie zapewnić swojej ukochanej z bogatej rodziny, takiego życia do jakiego przywykła. Dlatego też pomimo protestów żony i rodziców zaciąga się na statek korsarzy, by zdobyć sławę i...

lukisow | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Edward Kenway, syn hodowcy owiec, ma dość swojego monotonnego życia. Mimo zdobycia serca pięknej córki zamożnego kupca, nie potrafi odnaleźć się w rodzinnej mieścinie. Postanawia zostać korsarzem, łupiącym statki obcych mocarstw, a po zdobyciu sławy powrócić do swoich ukochanych jako bogacz. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli, jeszcze przed wypłynięciem z portu popada w konflikt z potężnym zakonem Templariuszy, a najbliżsi wręcz wyrzucają go z domu. Tak niefortunne rozpoczęcie podróży jednak jeszcze umacnia w nim chęć zdobycia fortuny.
Książka nie zachwyca, ale nie żałuję czasu, jaki poświęciłem na jej przeczytanie. Konflikt Asasynów i Templariuszy nadal przyciąga uwagę, chociaż w tym tomie było go jakby mniej.
Recenzja: