Assassin's Creed: Podziemie

Okładka książki Assassin's Creed: Podziemie
Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-11-05
Paweł Podmiotko

więcej Więcej

1909

Czytam dalej książkowy cykl „Assasin’s Creed”, który oczywiście jest oparty o serię gier „Assasins creed”. Przy czym trzeba koniecznie wspomnieć, że książki są uzupełnieniem gier, bowiem wydarzenia z gier pojawiają się dopiero w drugiej połowie fabuły książki, często na sam koniec, i chyba o to chodzi, żeby to nie było nudne jak flaki z olejem powtarzanie fabuły z gier, bo...

Bowden każdą swoją kolejną książkę pisze coraz lepiej. Historia z gry została potraktowana po macoszemu, ale za to ogromnie mi się podobała historia Henriego, która jest rozbudowana - dopełnienie gry stanowczo wyszło tutaj na plus.

Nie jest zła, ale szczerze chyba wolę poprzednie kalki. No nie wiem, znane postacie chyba bardziej mi odpowiadały,

Wątek Henry'ego/Jayadeepa jest niesamowity i żałuję, że w grze nie otrzymał większej roli. Wątek będący nowelizacją gry jest gorszy. Są fragmenty opisane z perspektywy Henry'ego, ale trochę ich mało.
Tłumaczenie niestety pozostawia wiele do życzenia, więc ostatecznie przeczytałam po angielsku.

Ta książka nie była dla mnie torturą i może nawet polubiłem niektóre z postaci w niej występujące. Niestety w trakcie lektury prześladowało mnie wrażenie, że nie tworzy spójnej całości przez co nie zostałem tak pochłonięty, jak przez inne książkami tego rodzaju;)

Uwielbiam klimat epoki żelaza, pary i węgla. Osadzenie bohaterów i akcji wokół budowy pierwszej na świecie linii metra było trafionym pomysłem.

Wegług mnie klimat idealny na długie zimowe wieczory z herbatą.

Nie grałem w żadną grę z tej serii.

Ta część znacznie różni się od tych, w których opisywano czasy Altaira, czy Ezia. W porównaniu po tamtych, ta część nie jest nastawiona na zabijanie. Główny bohater - Duch skupia się bardziej na zdobywaniu informacji, niż na zabijaniu. Przez większość książki, moim zdaniem było trochę nudno, dopiero tak koło trzeciej części powieści coś zaczęło się rozkręcać. Jednak dobrze...

Cieszę się, że mogłam poznać Henry'ego Greena od innej strony. Okazało się, że jednak nie jest nijaki i bezosobowy tak, jak został przedstawiony w grze. Autor znowu zdecydowanie bardziej rozwija skrzydła, gdy nie musi powielać scenariusza gry. Polecam dla fanów AC, którzy na pewno docenią jak dobrze ten tom spaja AC Chronicles - India oraz AC Syndicate. 2

Na półkach: , , , ,

Serię "Assassin's Creed" poznałam w 2016 roku. Wtedy to sięgnęłam po pierwszy tom serii, który nosił tytuł "Renesans". Nie przypadła mi do gustu. Widziałam w niej potencjał, zakończenie przypadło mi na tyle do gustu, by poznać tom drugi. Ale ogólnie nie byłam zadowolona z lektury. Dlatego też jakoś zbytnio nie korciło mnie do poznania następnych tomów.

Lecz przypadkiem...

Póki co ostatnia z przygód assassynow opisana przez Pana Bowdena. Wedlug mnie zaczyna robić się ciekawa dopiero wtedy gdy do akcji wkraczają bliźniacy Frye...

• Chcę w prezencie
  • Assassin's Creed