Opowieść o złodzieju ciał

Cykl: Kroniki wampirów (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis

Inne wydania

Czy nieśmiertelność może być przekleństwem? Czy trwające setki lat życie może się znudzić i stać męczarnią? Wampir Lestat, potężny, nie lękający się niczego ani nikogo, ma jak najbardziej ludzkie pragnienia. Zaznał już chwały i upokorzenia, mieszkał w pięknych pałacach i śmierdzących norach, doświadczył oszałamiających przygód. A jenak w niczym nie znajduje zaspokojenia. Niespodziewanie pojawia się ktoś, kto proponuje, by spróbował przez kilka dni znów pożyć jak zwykły śmiertelnik. Czy Lestat zdoła się oprzeć takiej pokusie? Opowieść o Złodzieju Ciał, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niezwykle emocjonująca, jest czwartym tomem bestsellerowego cyklu ?Kronik wampirów? Anne Rice..

MountainTobacco | 2014-04-04

Opowieść o Złodzieju Ciał to kolejna historia wampira Lestata. Jedna z moich bardziej ulubionych z resztą. Chyba nie ma na całym świecie kogoś, kto z jednej strony tak bardzo kocha ludzkie życie, a z drugiej jest na tyle próżny, że potrafi postawić na swoim nawet za cenę utraty swojego "nieśmiertelnego" ciała, jak Lestat. Poznamy również tajemniczą postać Złodzieja Ciał... Czego tym razem zapragnie najsłynniejszy z wampirów i jakie będą tego konsekwencje dowiecie się z tej właśnie powieści. Dodam jeszcze, że niezmiennie zachwyca mnie styl pisania i znajomość historii, jaką posiada Anna Rice. Polecam tę książkę, ale raczej osobom już zapoznanym z postacią Lestata.

charu | 2015-01-03

Po rewelacyjnym "Wywiadzie z wampirem" żadna kolejna książka z cyklu "Kronik wampirów" nie zainteresowała mnie na tyle jak ta o Złodzieju Ciał. Styl Anne Rice nie zawsze mi odpowiada (zbyt długie i rozwleczone opisy miejsc czy przedmiotów), ale trzeba przyznać, że potrafi ona stworzyć jedyny w swoim rodzaju klimat. Mroczny, gotycki, zupełnie inny od pełnej jasności egzystencji ludzi. Lestat, który do tej pory nie wzbudzał mojej wielkiej sympatii, tutaj okazał się istotą tęskniącą za możliwością chociażby chwilowego powrotu do ciała ludzkiego. Jednak chwilowe współczucie do niego zostało zburzone egoistyczną decyzją jaką podjął w stosunku do jedynego, prawdziwego przyjaciela. Uważam, że pomysł autorki z zamianą ciał okazał się strzałem w dziesiątkę.

Roland | 2013-12-09
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Dokończenie rozpoczętej w pierwszym tomie niezwykłej opowieści o wampirze Lestacie. Jak zawsze Anne Rice w bardzo plastyczny sposób przedstawiła świat pełen magii i tajemnic. Opis miejsc oraz wyrazistość postaci pozwalają porwać czytelnika w wir przygody, która kończy się w zaskakujący sposób.
Wampir Lestat po doświadczeniu śmiertelnego życia próbuje odzyskać swoją dawną powłokę. Wraz ze swym przyjacielem Davidem Talbotem próbuje odnaleźć Raglana Jamesa, złodzieja ciał, który ukradł ciało Lestata. Tym razem Lestat będący w śmiertelnym ciele, wie , że jego nowe ciało jest pełne ograniczeń. Czy uda mu się odzyskać swoje prawowite ciało? Dlaczego postąpił w taki, a nie inny sposób względem swego przyjaciela?
Jeżeli w tomie pierwszym mieliśmy do czynienia bardziej z rozważaniami natury filozoficzno-teologicznej, to w przypadku tego tomu w widoczny sposób przeważa sama fabuła, czy też akcja. Wydaje się to zrozumiałe, jeśli w poprzednim tomie doszło do zawiązania akcji. Oczywiście...

Świetna książka, moim zdaniem jedna z najlepszych tej autorki, w której porusza tematykę podróży astralnych bytów, gdy Lestat postanawia być śmiertelnikiem i zamienia się z śmiertelnikiem(złodziejem ciał, który umie opuszczać ciało jakie zajmuje jego dusza) na swoje nieśmiertelne, nadprzyrodzone ciało, gdy dusza opuszcza ciało i przemieszcza się po całym świecie. Bardzo dobrze się to czyta i cieszę się, ze autorka opisuje wydarzenia (jak związane z podróżami poza ciało), które są możliwe.

Dusia | 2010-09-10
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2010
Przeczytana: 09 września 2010

"Opowieś o złodzieju ciał" to czwarta częśc "Kronik wampirów" autorstwa Anne Rice. Głównym bohaterem jest Lestat, wampir, którego poznaliśmy w "Wywadzie z wampirem" i którego perypetie śledziliśmy w "Wampirze Lestacie" i "Królowej potępionych".
Tym razem nasz bohacter staje przed propozycją zamiany ciał. Otrzymuje możliwośc staia się na powrót człowiekiem. Kiedy transakcja (warunki są dośc twarde, ale czego nie robi się dla własnego zadowolenia...) dochodzi do skutku, Lestat staje się przystojnym, dwudziestosześcioletnim mężczyzną. Czy odnajdzie się w nowym ciele? Jak spodoba mu się żywot śmiertlenika?
W czasie lektury niejednokrotnie uśmiechałam się. Powód? Lestat popełniał wiele naprawdę prozaicznych błędów. Odzwyczajony od potrzeb fizjologicznych, głodu, odczuwania ciepła/zimna... Do tego pałający niepochamowaną żądzą (wampiry odczuwają przyjemnośc tylko w czasie ssania krwi).

Książka wciąga. Dla niektórych irytującym może wydac się zbytnie skupianie na emocjach, wewnętrznych...

Roland | 2013-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Kolejna powieść potwierdzająca niezwykły talent autorki. Anne Rice stworzyła jedną z niezapomnianych postaci w świecie literackim. To właśnie dzięki niej wampiry odzyskały swoją szlachetną naturę, przestały być tylko krwiożerczymi monstrami z dawnych legend. Historia z ich perspektywy oraz rozterki trapiące nieśmiertelnych stanowią ciekawe wyzwanie dla rozważań na temat wiecznego życia.
Wampir Lestat jeden z bardziej poważanych wampirów w świecie nieśmiertelnych, wiedzie dosyć (przynajmniej z jego perspektywy) nudną egzystencję. Targany wewnętrznymi przemyśleniami stara się udowodnić sens swego istnienia oraz zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa. Czyżby po ponad dwustuletniej egzystencji stracił chęć dalszego istnienia? Niespodziewanie na drodze Lestata staje Raglan James. Człowiek, który twierdzi, że jest w stanie zamienić się ciałami i dać coś czego wampir pragnie – śmiertelne życie. Początkowo nie ufny wampir Lestat, pomimo przestróg przyjaciół, podejmuje ten ryzykowny...

GammyGreen | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

czwarta część powieści"Kroniki Wampirów" A.Rice.
Nasz bohater Lestat staje przed propozycją zamiany ciał .
Dostaje niesamowitą możliwość w której na powrót miał i mógł stać się człowiekiem i znów poczuć inne pragnienia niż tylko żądza wypicia krwi -pan nocy.
Lestat mimo twardych warunków od śmiertelnika godzi się na nie i zostaje dwudziestosześcioletnim przystojnym mężczyzną .

Jedna z moich ulubionych części kronik o wampirach . Czy Lestat odnajdzie się w roli śmiertelnika na nowo ? czy przypomni sobie jak to było odczuwać więcej i pragnąć nie tylko krwi ?
Bardzo fajne momenty w których nasz bohater Lestat nie potrafi z początku przywyknąć do potrzeb ludzkich i jak obce jest mu odczuwanie wielu aspektów śmiertelnika .

Padme | 2011-01-29
Przeczytana: sierpień 2010

Wampir Lestat ma szansę znów na kilka dni stać się zwykłym śmiertelnikiem. Zamieniwszy się ciałami ze Złodziejem Ciał ponownie po kilkuset latach doświadcza głodu, bólu i zimna... Okazuje się jednak, że Złodziej nie ma zamiaru oddawać Lestatowi jego wampirzego ciała, a zdobycie go z powrotem mając do dyspozycji tylko słabą, śmiertelna powłokę może okazać się niewykonalne...

"Opowieść o Złodzieju Ciał" to kolejna wspaniała książka z cyklu Kroniki Wampirów. Świetna narracja Lestata i genialne opisy banalnych na pozór czynności, przedstawionych z punktu widzenia osoby, która po kilkuset latach bycia jednym z najpotężniejszych wampirów świata musi na nowo nauczyć się ludzkiego życia...

Katarzyna Kocurzyca | 2013-01-31
Przeczytana: 2011 rok

Anne Rice w ogóle jest wspaniałą pisarką, ale Opowieść o Złodzieju Ciał jak dla mnie jest jedną z jej najlepszych książek w tym jedną z najlepszych części Kronik Wampirów.
Niesamowita tęsknota Lestata za tym co ludzkie, a może raczej jego szaleństwo doprowadzają go do zawarcia niezwykłej umowy z niezwykłą osobą. I jak można się domyślić Lestat zostaje oszukany.
Książka napisana z typową dla Rice namiętnością, która sprawia, że trudno się od niej oderwać. Fabuła jak zwykle rzuca nami po całym świecie w ślad za śmiertelnym tym razem Lestatem.
Odnoszę wrażenie, że pomimo tych "zwykłości" i "typowości" ta część jest jednak zupełnie inna od poprzednich. Może dlatego, że wspaniały Lestat został wystawiony na najcięższą jak dotychczas próbę.

dzosefinn | 2011-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2011

Lestat, Lestat, co z Ciebie wyrosło...?

Muszę przyznać, że "Opowieść..." na tle wcześniej przeczytanych pozycji, jest najlepszą częścią z "Kroniki wampirów". Nie ma w niej zastoju akcji, ciągle się zmienia, nawet niekiedy mogłam poczuć jej klimat. Zaskakująca, wciągająca i non stop czułam łaknienie, chcę więcej i więcej...
Ja na miejscu Lestata zrobiłabym to samo, choć z pewnością chciałabym powrócić do swojej cielesnej powłoki. Jak to się mówi, ciasne - ale własne.
Ach ten Lestat, niedobry diabeł ^^.