Derbeth 
mężczyzna, Kraków, status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-11 20:18:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-28 20:15:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Najlepiej skorzystać z sugestii autora i nie czytać ani słowa ze wstępu do czytelnika, bo bez podpowiedzi trzeba dużo główkowania i wielu stron, żeby dojść, co właściwie się dzieje. Żywy język, bogaty i bardzo szczegółowo obmyślany świat, nawet sposób narracji i układ rozdziałów podporządkowany fabule, bohaterowie kierowani nieoczywistymi, choć sensownymi motywacjami, ciągłe zaskakiwanie nie... Najlepiej skorzystać z sugestii autora i nie czytać ani słowa ze wstępu do czytelnika, bo bez podpowiedzi trzeba dużo główkowania i wielu stron, żeby dojść, co właściwie się dzieje. Żywy język, bogaty i bardzo szczegółowo obmyślany świat, nawet sposób narracji i układ rozdziałów podporządkowany fabule, bohaterowie kierowani nieoczywistymi, choć sensownymi motywacjami, ciągłe zaskakiwanie nie tylko rozwojem akcji, ale też samą konstrukcją świata, dobre prowadzenie wielu przeplatających się wątków, śmiałe koncepcje. Wciąga jak diabli. Trochę szkoda zakończenia, które nie jest złe, ale jednak nie tak błyskotliwe jak reszta. Ogólnie - świetna książka i lektura obowiązkowa miłośnika s-f.

pokaż więcej

 
2018-10-02 20:42:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-09-12 07:53:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Herkules Poirot (tom 5) | Seria: Biblioteczka Konesera

Za bardzo przekombinowana intryga, w efekcie dostajemy przygody Jamesa Bonda. Książki nie ratuje nawet zręczne puszczanie oka do czytelnika. Można przeczytać i zapomnieć.

 
2018-09-08 18:03:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Sporo oryginalnych pomysłów i rzeczy do przemyślenia. Książka trochę przygnębiająca, bo miejscami brutalnie realistyczna, ale łagodzona od czasu do czasu heroicznymi wysiłkami bohaterów. Bardzo dobre tłumaczenie prezentujące soczystą polszczyznę, ale bez wymyślania potworków językowych.

 
2018-09-08 17:58:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Herkules Poirot (tom 3) | Seria: Biblioteczka Konesera
 
2018-09-08 17:56:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Ślepowidzenie (tom 2)

Ciężko ocenić. Z jednej strony dużo śmiałych pomysłów, ciągle zaskakujące zwroty akcji i gęsta atmosfera niepokoju. Z drugiej niektóre wątki są ucinane za szybko, sporo tematów niewyeksploatowanych zadowalająco, przyczyny kilku kluczowych decyzji głównych bohaterów nie są w zasadzie przedstawione. Dobrze się czytało, ale zostaje wrażenie lekkiego chaosu i niedosyt.

 
2018-08-16 10:31:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W ciekawym wstępie do "Lewej ręki ciemności" autorka neguje rolę science fiction w przewidywaniu przeszłości, podkreślając, że jest to literatura komentująca czasy, w których powstaje. Jeśli czytać "Sześć światów Hain" mając na uwadze, że teksty zostały napisane około 50 lat temu i muszą być przez to inne, to jest to przyjemna lektura. Może wydawać się trochę naiwna przez większy optymizm i... W ciekawym wstępie do "Lewej ręki ciemności" autorka neguje rolę science fiction w przewidywaniu przeszłości, podkreślając, że jest to literatura komentująca czasy, w których powstaje. Jeśli czytać "Sześć światów Hain" mając na uwadze, że teksty zostały napisane około 50 lat temu i muszą być przez to inne, to jest to przyjemna lektura. Może wydawać się trochę naiwna przez większy optymizm i inne pomysły na rozwój techniki niż we współczesnej s-f, trzeba się przyzwyczaić do stylu opowieści idącego w stronę baśni albo legendy, ale każda część jest głęboko przemyślana, pełna ciekawych rozwiązań, nie powtarza niczego po poprzednich. Łatwiej wejść w fabułę niż np. u Dukaja, ale to wciąż lektura dla inteligentnego czytelnika - opowiedziane jest tyle, żeby zrozumieć historię, ale nie więcej. Celne obserwacje na temat ludzkiej natury nic a nic się nie zestarzały.

pokaż więcej

 
2018-08-15 12:21:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Świetna książka. Pisana przystępnym językiem, ale zawsze wskazująca na uzasadnienie w aktualnych badaniach naukowych, więc nie jest to ślepe podążanie za guru. Zaskakujące anegdoty, informacje podawane w niedużych dawkach i przejrzyste podsumowania pozwalają łatwiej zapamiętać treść. Świetną ilustracją tematów są historie uczestników kursu związanego z książką. Nie ma zarzucania wiedzą... Świetna książka. Pisana przystępnym językiem, ale zawsze wskazująca na uzasadnienie w aktualnych badaniach naukowych, więc nie jest to ślepe podążanie za guru. Zaskakujące anegdoty, informacje podawane w niedużych dawkach i przejrzyste podsumowania pozwalają łatwiej zapamiętać treść. Świetną ilustracją tematów są historie uczestników kursu związanego z książką. Nie ma zarzucania wiedzą naukową, jest tyle objaśnień, żeby można było zrozumieć, jak działają mechanizmy związane z siłą woli, i nie więcej. Dobrze sprawdza się czytanie tylko jednego rozdziału na raz, z kilkudniową przerwą na "zadania domowe".

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
261 97 508
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd