Wektor zagrożenia

Wydawnictwo: Albatros
Threat vector
Wektor, Zagrożenia, Tom, Clancy, Powieść
CopacabAna

Chiny postawiły sobie za cel całkowite opanowanie Morza Południowochińskiego. Żeby tego dokonać, muszą usunąć przeszkodę, jaką jest USA – wygrać cyberwojnę z Amerykanami i w ten sposób ich osłabić. Powstaje więc armia hakerska, na czele której staje genialny matematyk i informatyk, całkowicie oddany Komunistycznej Partii Chin. Tajna organizacja Campus, której analitykiem i agentem jest ...

Tajna organizacja Campus, której analitykiem i agentem jest Jack Ryan junior, zostaje namierzona i znajduje się pod stałą obserwacją. Nie tylko ona. Chińscy hakerzy opanowują amerykańskie sieci informatyczne – bankowe, firmowe, rządowe, wojskowe i wywiadowcze. Ale ich mocodawcom to nie wystarcza. Sięgają po bardziej bezpośrednie środki – wysyłają do Stanów oddział komandosów, który dokonuje skrytobójczych mordów.
Tymczasem prezydent Jack Ryan utknął za biurkiem w Gabinecie Owalnym. A kraj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebuje jego mądrości i odwagi.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

wiejskifilozof | 2018-04-08

Gruba,ale bardzo lekko napisana.
Temat,może nie oryginalny.
Chiny,chcą zająć Morze Południowocgińskie.

Książka,gruba ale lekko napisana.
Dobra,fabuła i ciekawe zwroty akcji.
Przyjemnie się spędziło czas.
Dużo,tu jest o hakerach.
Rywalizacji Triad i Partii Komunistycznych.
Także,rekcja Rosji,USA.
A także Indii i Filipin.

fulmir | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Nowy autor i pozytywne uczucia. Bohaterami Wektora Zagrożenia są dwaj Jackowie Ryanowie- ojciec i syn. Ojciec to prezydent USA z bogatą przeszłością wywiadowczą a jego syn to dopiero młody adept w tej sztuce. Fabuła krąży wokół hegemonii w rejonie Morza Południowochińskiego, którą Chińska Republika Ludowa zamierza osiągnąć głównie za pomocą cyber-ataków na USA. Mocną stroną Clancy’ego jest akcja- dzieje się sporo jak na przyzwoitą powieść sensacyjną przystało. Również trochę polityki bez której nie można się było chyba obejść przy opisywaniu wojny chińsko-amerykańskiej. Oczywiście jest to fikcja, ale czy historia nie uczy nas by spodziewać się niespodziewanego? Ocena dobra.

Opinie na temat tej książki są podzielone. Może to przez moją wielką sympatię do tego autora, może przez zrozumienie jego tekstów, a może przez specyfikę w sposobie pisania KOCHAM wszystkie książki Clancego. Jest w nich tak niesamowita magia: nagłe zwroty akcji, bohaterowie, których nie jest w stanie się spamiętać, ale każdy jest na tyle charakterystyczny, że nie jest czytelnik w stanie ich pomylić, no i rzecz najważniejsza Jack Ryan i jego kreacja postaci. Możecie się ze mną nie zgadzać, ale Clancy jest dla mnie mistrzem książek akcji, jak dla innych King jest mistrzem horroru i thrilleru, a Wohlleben jest mistrzem książek publicystyczno - przyrodniczych. Polecam każdemu na każdą wolną chwilę!

Earl Grey | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Książka dobra, fajnie się ją czyta, jedyne co razi to naiwne rozwiązania pewnych sytuacji. Podoba mi się w niej to, że opisuje hipotetyczny konflikt o Morze Południowochińskie a w realu właśnie Chiny z USA dają sobie kuksańce w sprawie sztucznych wysp utworzonych przez Chiny na owym morzu.

karol | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

książka wektor zagrożenia Tom Clancy.
Opowiada o konflikcie Ameryki i Chin o morze południowochińskie.
W książce są różne wątki oprócz głównego.
Moim zdaniem warta przeczytania.

Janush Jarosh | 2016-05-26
Przeczytana: 20 maja 2016

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Napisana lekkim językiem. Mamy i wątek hakerski, i wojnę globalną. Oczywiście do poprzednich części wiele brakuje, ale mimo to polecam.

Kamil | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Sporo akcji i dla zwykłych wojaków i dla komputerowych. Warto czytać i przeczytać.

Marek | 2018-10-12
Adam | 2018-09-17