Cień Proroka

Cykl: Matt Pulaski (tom 3)
Wydawnictwo: Warbook

Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi. Zastraszająca ekspansja tzw. Państwa Islamskiego i fala zamachów na Zachodzie zmuszają przywódców UE do wspólnych działań przeciwko terrorystom. Kiedy polska dyplomacja świętuje sukces, a w Szczecinie ma zostać podpisany Europejski Układ Antyterrorystyczny, agent Matt Pulaski staje przed...

Kiedy polska dyplomacja świętuje sukces, a w Szczecinie ma zostać podpisany Europejski Układ Antyterrorystyczny, agent Matt Pulaski staje przed nowym wyzwaniem, którego stawką jest przyszłość kontynentu.

Każdy może stać się zamachowcem i chętnych na pewno nie zabraknie. Byle było ich mniej niż nabojów w magazynku.

Wiadomo, że wróg uderzy. Nie wiadomo tylko, gdzie i kiedy. Oby nie tu i nie teraz.

W cyklu z Mattem Pulaskim ukazały się:
Tropiciel
Bractwo Nieśmiertelnych
Cień proroka

O proroku! Pobudzaj wiernych do walki! Jeśli wśród was jest dwudziestu cierpliwych, to zwyciężą dwustu; a jeśli jest stu wśród was, to oni zwyciężą tysiąc niewiernych.

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/64/cien-proroka

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/64/cien-proroka

Heisenberg | 2019-07-25

Finał trylogii ‘Matt Pulaski’. Hmmm, tylko czy to na pewno książka z tym bohaterem…? Nie ulega wątpliwości, że on tu jest – bo jest. Ale jako postać, nie wiem, dziesięcioplanowa? Jeśli popatrzę na „Cień proroka” przez pryzmat całej trylogii, to jest to jej najsłabsza część. Dwie pierwsze skrzyły od akcji, były nią napakowane jak jakiś kulturysta-amator sterydami. Może i to było mało prawdopodobne, ale nie ulega wątpliwości że czytało się samo. Niestety, tak nie jest w rzeczonej części. Ta jest całkiem inna od wcześniejszych, i tu naprawdę pojadę po bandzie – ale to taka wersja „Dnia Szakala” dla ubogich, że użyję takiego określenia starając się nie obrazić nikogo. Państwo ISIS przygotowuje zamach na polskiej ziemi, i my, Czytelnicy, śledzimy kronikę tegoż. Nie powiem że mnie to nudziło, bo tak nie było. Ale spodziewałem się udanej kontynuacji „Tropiciela” i „Bractwa Nieśmiertelnych”, i nie dostałem tego. Na plus Autorowi poczytam to, że przy samym końcu uraczył mnie niebagatelnym...

Krzysztof | 2018-04-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 marca 2018

Trzeci tom przygód M. Pulaskiego bardzo mnie zawiódł. Niestety w przeciwieństwie do pozostałych książek tego autora, lektura tej nie sprawiła mi szczególnie przyjemności. Bardzo źle nie było ale nie mógłbym też powiedzieć, że było dobrze. Chyba pierwszy raz, w przypadku książki Wolffa, autorowi nie udało się wciągnąć mnie w wir wydarzeń, które opisuje na kartach książki.
Dodatkowo negatywnie na odbiór książki mogło wpływać wykonanie audiobook-a, lektorem był Jakub Wieczorek i jego interpretacja książki także mi się nie podobała...
Tak więc nie mogę tej książki polecić z czystym sercem, a w przypadku audiobooka wprost odradzam...

Wojtakus | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Książka opisuje doskonale nam znany schemat, ale z perspektywy tego złego. Początek pozwala nam poznać sposób myślenia bojowników islamskich, który jest tak diametralnie różny od naszego, że prawdę powiedziawszy miałem dosyć, w dalszej części nie ma już tylu elementów indoktrynacji więc jest ok.
Warto sięgnąć po tą pozycję żeby uświadomić sobie że wcale nie jesteśmy wcale tacy bezpieczni, to nie jest po prostu kolejna książka o walce z terrorystami, to książka o walce z wolnym światem, a jednocześnie trafne podsumowanie obecnej sytuacji politycznej.

książek: 2059
jamczyk | 2017-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 18 września 2017

Książka ostrzeżenie, o tym,że nie wiadomo kiedy i gdzie, może jakiś pokręcony umysł wpadnie na pomysł dokonania zamachu terrorystycznego. Kolejne przygody Matta, lecz tym razem tylko w tle, w świecie gdzie rządzą "służby", agencje, a fanatyków można spotkać w każdym kraju. Dobrze się czyta, a bardzo dużym plusem jest okazanie przyczyn wyzwolenia duchowego Ahmeda, choć pełnokrwistych akcji też nie brakuje.

czytamcałyczas | 2017-06-10

Idealna proza na nasze czasy.Zagrożenie islamem i terroryzmem.
Fabuła mocna i wciągająca.Taka jaka powinna być.
Bardzo dobrze opisane zagrożenia terroru.
I tu w Polsce.
Mało gadania,za to mnóstwo akcji.
Ideał.

| 2017-05-04
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Jestem wielką fanką książek Vladimira Wolffa, ta książka również bardzo przypadła mi do gustu, niemniej muszę zgodzić się z opinią, że skoro Matt Pulaski jest głównym bohaterem serii, to powinien być troche lepiej potraktowany. W tej odsłonie nie jest nawet bohaterem drugoplanowym.

Vladimir | 2016-11-16

Dużo tekstu, mało fabuły. Może być, ale bez rewelacji.

Magnat | 2016-09-30
Przeczytana: 18 września 2016

Calkiem niezly kryminal

eR_ | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 06 lutego 2016

W czasach gdy ekspansja Państwa Islamskiego, staje się niezwykle groźna,a fale uchodźców zalewają Europę, temat tej książki, jest niezwykle aktualne, a przedstawione sytuacje wysoce prawdopodobne.

Gdy w Szczecinie podpisany ma zostać Europejski Układ Antyterrorystyczny, agent Matt Pulaski, staje przed zadaniem, którego konsekwencji, mogą postawić na szale przyszłość całej Europy.
Pościgi, strzelaniny, akcje wywiadowcze, spora dawka czarnego humoru, czyli to wszystko co powinna zawierać dobra książka sensacyjna, ocierająca się mocno o autentyczność.

Ze swej strony polecam.Kawał niezłej lektury, którą pochłonąłem w jedno południe w pracy ;)

Sławomir | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 listopada 2015

Zdecydowanie ten poziom jaki oczekuję od autora. Wykreowani nowi bohaterowie w końcu nie tacy co "tylko złych biją i wódy nie piją". Akcja dobrze skomponowana i wszystko ładnie się zazębia co skutkuje tym, że nawet się nie czuje połykanych stron. Na pewno nie stają w gardle. Kilka zaskakujących momentów. Autor też zyskał sobie u mnie po przez zbieżne poglądy jakie nietrudno jest zauważyć. Smaczek, że wie coś o Gladio i jej spuściźnie:) Fajnie jeszcze jakby wkręcił motyw, że nowoczesny terroryzm wynaleźli Żydzie podkładając bombę w hotelu w Palestynie o ile pamiętam w 1948. Jednak i tak jestem mile zaskoczony, że nie wykreował czarno-białego obrazu. Dostrzega, że te młotki z państwa islamskiego to jedno ale te barany z unii i nasi przemili rządzący to też niezła zgraja.
Reasumując książka bardzo mi się podobała i uważam, że to najlepsza pozycja jaka wypłynęła spod pióra tego autora. I pomyśleć, że to ta sama osoba która napisała "Stalową Kurtynę":) Zawsze mnie cieszy widok...