Threat Vector

Okładka książki Threat Vector Tom Clancy, Mark Greaney
Okładka książki Threat Vector
Tom ClancyMark Greaney Wydawnictwo: Putnam Adult Cykl: Jack Ryan (tom 15) kryminał, sensacja, thriller
Jack Ryan (tom 15)
Threat Vector
Putnam Adult
2012-12-04
2012-12-04

Okładka książki Władza i imperium Marc Cameron, Tom Clancy
Władza i imperium Marc Cameron, Tom C...
Okładka książki Code of Honor Marc Cameron, Tom Clancy
Code of Honor Marc Cameron, Tom C...

Okładka książki Racja stanu Tom Clancy, Steve Pieczenik, Jeff Rovin
Racja stanu Tom Clancy, Steve P...
Okładka książki Przeciw wszystkim wrogom Tom Clancy, Peter Telep
Przeciw wszyst... Tom Clancy, Peter T...
Okładka książki Centrum Tom Clancy, Steve Pieczenik
Centrum Tom Clancy, Steve P...
Okładka książki Zwierzchnik Tom Clancy, Mark Greaney
Zwierzchnik Tom Clancy, Mark Gr...

To nadal są dobre książki o bardzo bogatej fabule. Nadal teksty są ciekawe i ładnie rozbudowane, wielopoziomowe wątki. Ogólnie literatura wysokiej jakości merytorycznej i fabularnej. Choć idiotyzmem jest wszech wiedza przez komputer.

Ale to nie Chiny w naszym świecie atakują Amerykę, to żydzi rządzący USA sprzedali chinom przemysł a sami zagarnęli finanse Ameryki.

Po połowie książki robi się ona coraz bardziej niedorzeczna.

Po...

Clancy w formie. Wielowątkowa, a wszystkie poprowadzone po mistrzowsku. Napięcie budowane powoli, ale kiedy już akcja się rozkręci to trudno się oderwać. Jednocześnie świetnie umiejscowiona we współczesnych realiach. Nie znajdziemy one men army - co należy uznać za plus. Fabuła jak najbardziej na plus, do ostatnich stron nie wiadomo wszystkiego. Świetne opisy, które poszerzają wiedzę o świecie, nie są nużąco długie, za to świetnie budują klimat. Super książka.

Ku pokrzepieniu serc Amerykańskich - czyli jakby prawie naszych ;) = źli Chińczycy kontra bohaterscy Amerykanie. Świetnie napisane - nawet jeśli to takie prawie czarno białe. Są tu pełnokrwiści bohaterowie: cwani tajniacy, silne kobiety, prawi amerykańscy mężowie stanu, mądrzy seniorzy, odważni piloci, przebiegli chińscy hakerzy, podstępni chińscy wojskowi, bezwzględne chińskie cyngle, niezbyt mądrzy lecz honorowi Ruscy i opatrznościowy prezydent z mądrym synem. Akcja biegnie, aż dech zapiera. I naprawdę miejscami trudno się oderwać. Nawet jeśli to gruba fikcja to fajnie się to czyta.

To smutne, że autor na krótko przed swoją śmiercią, z powrotem wskoczył na najwyższy możliwy poziom literacki, jaki reprezentował przez całą karierę literacką :( Czuję dojmujący żal, że Clancy`ego już z nami nie ma, bo wiem, jak
wiele świetnych książek mógł jeszcze napisać. "Wektor zagrożenia" to książka doskonała, tym razem idealnie łącząca thriller polityczny ze szpiegowskim thrillerem akcji. Autor ujął w niej wszystko to, co najlepsze w Ryanverse i Kampusie. Czyta się to jak złoto, czyste złoto :)

Dobra powieść, lecz przeciągająca się okropnie.

Dobra powieść, lecz przeciągająca się okropnie.

Nowy autor i pozytywne uczucia. Bohaterami Wektora Zagrożenia są dwaj Jackowie Ryanowie- ojciec i syn. Ojciec to prezydent USA z bogatą przeszłością wywiadowczą a jego syn to dopiero młody adept w tej sztuce. Fabuła krąży wokół hegemonii w rejonie Morza Południowochińskiego, którą Chińska Republika Ludowa zamierza osiągnąć głównie za pomocą cyber-ataków na USA. Mocną stroną Clancy’ego jest akcja- dzieje się sporo jak na przyzwoitą powieść sensacyjną przystało. Również trochę polityki bez której nie można się było chyba obejść przy opisywaniu wojny chińsko-amerykańskiej. Oczywiście jest to fikcja, ale czy historia nie uczy nas by spodziewać się niespodziewanego? Ocena dobra.

Gruba,ale bardzo lekko napisana.
Temat,może nie oryginalny.
Chiny,chcą zająć Morze Południowocgińskie.

Książka,gruba ale lekko napisana.
Dobra,fabuła i ciekawe zwroty akcji.
Przyjemnie się spędziło czas.
Dużo,tu jest o hakerach.
Rywalizacji Triad i Partii Komunistycznych.
Także,rekcja Rosji,USA.
A także Indii i Filipin.

Gruba,ale bardzo lekko napisana.
Temat,może nie oryginalny.
Chiny,chcą zająć Morze Południowocgińskie.

Książka,gruba ale lekko napisana.
Dobra,fabuła i ciekawe zwroty akcji.
Przyjemnie się spędziło czas.
Dużo,tu jest o hakerach.
Rywalizacji Triad i Partii Komunistycznych.
Także,rekcja Rosji,USA.
A także Indii i Filipin.

Sporo akcji i dla zwykłych wojaków i dla komputerowych. Warto czytać i przeczytać.

Opinie na temat tej książki są podzielone. Może to przez moją wielką sympatię do tego autora, może przez zrozumienie jego tekstów, a może przez specyfikę w sposobie pisania KOCHAM wszystkie książki Clancego. Jest w nich tak niesamowita magia: nagłe zwroty akcji, bohaterowie, których nie jest w stanie się spamiętać, ale każdy jest na tyle charakterystyczny, że nie jest czytelnik w stanie ich pomylić, no i rzecz najważniejsza Jack Ryan i jego kreacja postaci. Możecie się ze mną nie zgadzać, ale Clancy jest dla mnie mistrzem książek akcji, jak dla innych King jest mistrzem horroru i thrilleru, a Wohlleben jest mistrzem książek publicystyczno - przyrodniczych. Polecam każdemu na każdą wolną chwilę!

Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam nową serię z agentami Campusu. Książka bardzo wciąga zwłaszcza w dobie dzisiejszych zagrożeń elektronicznych.

• Tom Clancy
  • Kryminał